Зима, якої ми так чекали, прийшла до нас наприкінці січня і повіяла 13-18 градусним морозом, снігопадами, а згодом попустила, і запоріжцям довелося братися за парасольки та з трудом пересуватися вкритими ожеледицею дорогами. У цей період помітно збільшилась кількість пожеж, дорожно-транспортних пригод, травмування та загибелі людей. Згадаймо трагедію, яка трапилась наприкінці січня на привокзальній площі…
Статистика свідчить, що більшість надзвичайних пригод припадає на зимовий період. Так, у 2004 році в Запорізькій області із 18 надзвичайних ситуацій 11 трапилися восени та взимку. У тому числі, природного характеру - 4 із 7, техногенного характеру - 5 із 8. Загинуло 7 осіб, постраждало - 173.
Серед найбільш характерних загроз безпеці життєдіяльності - коливання температури повітря, що призводить до утворення ожеледиці, падіння з дахів льодових бурульок. Не виключені ускладнення в роботі комунального господарства. Нерідко для підвищення температури в приміщеннях застосовуються електронагрівальні та газові прилади, що може призвести до тяжких наслідків. Випадки перевантаження електромереж траплялися і в нас уже в поточному році.
У таких умовах особливої ваги потребує дотримання кожним громадянином, учасниками навчально-виховного процесу університету заходів особистої та колективної безпеки.
Шановні друзі! Проявляйте особливу пильність та обережність при використанні електротехнічного обладнання, при пересуванні на дорогах в ожеледицю.
Не користуйтесь газовими та електричними приладами для обігрівання приміщень, утримуйтесь від подорожей автомобілем у складних погодних умовах.
Любителів зимової рибалки прошу не ризикувати, не випробовувати міцності крихкого льоду та свого особистого здоров’я.
Пам’ятайте! Лише дотримуючись правил безпеки, обережності, уважного ставлення до себе та ближніх, ми можемо уникнути більшості нещасних випадків, надзвичайних пригод.