Тож звітувати перед делегатами конференції голові профспілкового комітету Юрію Сисоєву було про що. У звітній доповіді пролунали основні підсумки діяльності, але насамперед – аналіз положень колективного договору, укладеного між адміністрацією і профспілковим комітетом. З ініціативи профспілкового комітету в колективний договір внесені положення щодо часткової оплати за навчання дітей співробітників, матеріального заохочення викладачів за видання науково-методичних публікацій, захист кандидатських і докторських дисертацій, преміювання до ювілейних дат, сприяння в придбанні житла і т.д. Для вирішення цих питань у червні 2004 р. профспілковою організацією був створений Запорізький обласний благодійний фонд допомоги викладачам і студентам "Юніверс".
Через норми колективного договору регулюються питання режиму роботи співробітників у залежності від специфіки їхньої роботи (наприклад, зручний графік роботи наукової бібліотеки університету), визначення мінімального, середнього і максимального річного навчального навантаження педагогічних і науково-педагогічних працівників, що дає можливість враховувати думку колективу.
Сприяють рішенню проблем зайнятості норми про недопущення звільнення з ініціативи власника педагогічних і науково-педагогічних працівників протягом навчального року без згоди профспілкового комітету, а також своєчасного попередження про зміни в організації праці і чисельності співробітників.
Здійснювався контроль за дотриманням в університеті законодавства про оплату праці, у разі потреби співробітникам університету надавалася консультативна допомога.
Оскільки наша профспілкова організація поєднує як співробітників, так і студентів університету, то окремими положеннями колективного договору визначені права й обов`язки студентів, аспірантів і докторантів. Гарантоване забезпечення їх стипендіями, місцями в гуртожитках нашого студмістечка і т.п.
Предметом постійного піклування є стан здоров’я та умови відпочинку членів профспілки, а саме контроль за гарантією безпечних умов праці, постійний та систематичний медичний огляд співробітників, організація лікування в університетському профілакторії та санаторно-курортного лікування, забезпечення співробітників та студентів путівками на базу відпочинку “Славутич”, у профілакторій “Хортиця”, а дітей співробітників – у дитячі оздоровчі табори.
Співробітникам і студентам університету, що є членами профспілки, відповідно до колективного договору, за рахунок засобів профбюджету надавалася в разі потреби матеріальна допомога. За звітний період було виділено матеріальної допомоги: співробітникам – 21529 грн., студентам - 6580 грн., з них: сиротам – 1103 грн., інвалідам – 1839 грн. Крім того, надавалася допомога в рішенні побутових проблем пенсіонерам, що знаходяться на обліку в нашій профспілковій організації.
Те, що профспілковий комітет на ділі, а не на словах опікується умовами праці та життя наших співробітників, підтверджує статистика зростання кількості членів профспілки: на 15.10.2003 р. з 1439 співробітників університету членами профспілки були 1069 чоловік., тобто 74 %, на 01.01.2005 р. з 1466 співробітників на обліку в профспілковій організації 1384 чол. (94 %).
По студентах: за звітний період чисельність членів профспілки серед студентів також зросла з 3196 чіл. (62 %) до 4020 чіл. (79 %).
Стисла, але вагома доповідь Юрія Олександровича справила враження на делегатів конференції (яких було, до речі, 149 чоловік, у тому числі 55 студентів, і представляли вони 39 профспілкових груп, 14 із яких - студентські), роботу комітету одноголосно було визнано задовільною.
Позитивне відношення до діяльності комітету пролунало і у виступах профгрупоргів, і у зверненнях до колективу голови профспілки працівників освіти і науки Володимира Альохіна та ректора ЗНУ Валерія Савіна.
І виглядає цілком логічним те, що Юрій Сисоєв і надалі буде очолювати профспілковий комітет. Його заступником стала Тетяна Яцун, а колишній заступник голови комітету Олена Вагіна буде тепер займати посаду секретаря вченої ради. Заступником з роботи зі студентами залишилася Марина Буренко. Інші члени комітету були, як належить, обрані на профспілкових зборах у підрозділах ЗНУ, які цього року поповнилися трьома профгрупами: факультету журналістики, електронно-обчислювального центру та комбінату харчування.
У нового профспілкового комітету вже є перспективний план роботи, тож побажаємо йому втілити в реальність всі задуми, щоб дякуючи цьому життя кожного з нас стало хоча б на трішечки комфортнішим.