№5(881)
25 березня
2005 року


Обласна академічна газета 
Вибори-2005

ПРОФСПІЛКА - ГАРАНТІЯ НАШИХ ПРАВ

З того часу, як діючий профспілковий комітет ЗНУ розпочав свою роботу, пройшло всього півтора року – і ось знову звітно-виборча конференція. Цього разу – планова, адже зараз проходить всеукраїнська звітно-виборча профспілкова кампанія. Але незважаючи на короткий строк наша профспілка встигла зробити немало корисних речей щодо гарантії захисту прав співробітників університету, поліпшення матеріального становища та життєвих умов членів колективу.

Тож звітувати перед делегатами конференції голові профспілкового комітету Юрію Сисоєву було про що. У звітній доповіді пролунали основні підсумки діяльності, але насамперед – аналіз положень колективного договору, укладеного між адміністрацією і профспілковим комітетом. З ініціативи профспілкового комітету в колективний договір внесені положення щодо часткової оплати за навчання дітей співробітників, матеріального заохочення викладачів за видання науково-методичних публікацій, захист кандидатських і докторських дисертацій, преміювання до ювілейних дат, сприяння в придбанні житла і т.д. Для вирішення цих питань у червні 2004 р. профспілковою організацією був створений Запорізький обласний благодійний фонд допомоги викладачам і студентам "Юніверс".

Через норми колективного договору регулюються питання режиму роботи співробітників у залежності від специфіки їхньої роботи (наприклад, зручний графік роботи наукової бібліотеки університету), визначення мінімального, середнього і максимального річного навчального навантаження педагогічних і науково-педагогічних працівників, що дає можливість враховувати думку колективу.

Сприяють рішенню проблем зайнятості норми про недопущення звільнення з ініціативи власника педагогічних і науково-педагогічних працівників протягом навчального року без згоди профспілкового комітету, а також своєчасного попередження про зміни в організації праці і чисельності співробітників.

Здійснювався контроль за дотриманням в університеті законодавства про оплату праці, у разі потреби співробітникам університету надавалася консультативна допомога.

Оскільки наша профспілкова організація поєднує як співробітників, так і студентів університету, то окремими положеннями колективного договору визначені права й обов`язки студентів, аспірантів і докторантів. Гарантоване забезпечення їх стипендіями, місцями в гуртожитках нашого студмістечка і т.п.

Предметом постійного піклування є стан здоров’я та умови відпочинку членів профспілки, а саме контроль за гарантією безпечних умов праці, постійний та систематичний медичний огляд співробітників, організація лікування в університетському профілакторії та санаторно-курортного лікування, забезпечення співробітників та студентів путівками на базу відпочинку “Славутич”, у профілакторій “Хортиця”, а дітей співробітників – у дитячі оздоровчі табори.

Співробітникам і студентам університету, що є членами профспілки, відповідно до колективного договору, за рахунок засобів профбюджету надавалася в разі потреби матеріальна допомога. За звітний період було виділено матеріальної допомоги: співробітникам – 21529 грн., студентам - 6580 грн., з них: сиротам – 1103 грн., інвалідам – 1839 грн. Крім того, надавалася допомога в рішенні побутових проблем пенсіонерам, що знаходяться на обліку в нашій профспілковій організації.

Те, що профспілковий комітет на ділі, а не на словах опікується умовами праці та життя наших співробітників, підтверджує статистика зростання кількості членів профспілки: на 15.10.2003 р. з 1439 співробітників університету членами профспілки були 1069 чоловік., тобто 74 %, на 01.01.2005 р. з 1466 співробітників на обліку в профспілковій організації 1384 чол. (94 %).

По студентах: за звітний період чисельність членів профспілки серед студентів також зросла з 3196 чіл. (62 %) до 4020 чіл. (79 %).

Стисла, але вагома доповідь Юрія Олександровича справила враження на делегатів конференції (яких було, до речі, 149 чоловік, у тому числі 55 студентів, і представляли вони 39 профспілкових груп, 14 із яких - студентські), роботу комітету одноголосно було визнано задовільною.

Позитивне відношення до діяльності комітету пролунало і у виступах профгрупоргів, і у зверненнях до колективу голови профспілки працівників освіти і науки Володимира Альохіна та ректора ЗНУ Валерія Савіна.

І виглядає цілком логічним те, що Юрій Сисоєв і надалі буде очолювати профспілковий комітет. Його заступником стала Тетяна Яцун, а колишній заступник голови комітету Олена Вагіна буде тепер займати посаду секретаря вченої ради. Заступником з роботи зі студентами залишилася Марина Буренко. Інші члени комітету були, як належить, обрані на профспілкових зборах у підрозділах ЗНУ, які цього року поповнилися трьома профгрупами: факультету журналістики, електронно-обчислювального центру та комбінату харчування.

У нового профспілкового комітету вже є перспективний план роботи, тож побажаємо йому втілити в реальність всі задуми, щоб дякуючи цьому життя кожного з нас стало хоча б на трішечки комфортнішим.

Тамара Хоменко,
член профспілки ЗНУ

на головну




ЗМІСТ

ПРОФСПІЛКА - ГАРАНТІЯ НАШИХ ПРАВ

СТУДРАДУ ОЧОЛИЛА ПРЕКРАСНА СТАТЬ

БЕЗКОШТОВНИЙ АУКЦІОН АНТИКВАРІАТУ

ТВОРЧІСТЬ МІЖНАРОДНОГО КЛАСУ

НОВИНИ ОДНИМ РЯДКОМ

СУКНІ ІЗ ЛЮСТЕРОК, КОПІЙОК ТА СТУДЕНТСЬКИХ КВИТКІВ

ГІМН МУЖНОСТІ ТА КРАСИ

ЧИ ПОДIБНI ЗIРЧАТО-СМУГАСТИЙ I ПОМАРАНЧЕВИЙ?

КОНКУРЕНЦІЯ: СТИМУЛ ЧИ ПЕРЕПОНА?