№6(882)
22 квітня
2005 року


Обласна академічна газета 
СПП: теорія та практика

“СОНЕЧКО” ОБІГРІЄ НАШИХ МАЛЮКІВ

Моєму онуку, Шаго Микиті, дев’ять з половиною років. Діагноз – аутизм – йому поставили в 3 роки. З того часу ми шукали фахівців, методики роботи, навчальний заклад для Микити, побували в Москві, Києві, Одесі, Дніпропетровську, Севастополі й інших містах, застосовували голковколювання, дельфінотерапію, фітотерапію і багато чого іншого. Ми шукали інформацію про аутизм в різній літературі, періодичній пресі, в Інтернеті, зверталися до Інституту вивчення аутизму США.

Однак найголовніше для Микити – це повсякденні заняття з фахівцями, спілкування з людьми, розвиток навичок соціальної адаптації, терпіння і любов.

Цю любов і увагу ми відчули з перших хвилин спілкування зі співробітниками лабораторії лікувальної та соціальної педагогіки “Сонечко”. За 4 місяці, протягом яких ми відвідуємо цей заклад, Микита дуже змінився. Нехай для інших ці зміни не виглядають істотними, а для нас – це прогрес.

Наш хлопчик із задоволенням йде до університету. Він знає, йому тут завжди раді. Цього року він уперше “побачив” Діда Мороза і Снігуроньку (раніше він просто не звертав на них уваги).

Микита став краще реагувати на події, краще контактувати з людьми, виконувати окремі прохання. Він навчився зав’язувати шнурки. Допомагає прибирати, накриває на стіл. Розрізняє кольори, геометричні форми. Психолог Вікторія Горбатих два рази на тиждень проводить заняття з Микитою. А для нього ці заняття – як свято. Вікторія постійно використовує якісь нові прийоми в роботі. Нас дуже радує, що вона небайдужа людина і залучає інших фахівців для того, щоб більш ефективно допомогти Микиті.

Олег Голубков, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою психіатрії Запорізького медичного інституту, відзначив явні позитивні зміни в поведінці Микити.

Хочу відзначити ще і добру атмосферу, і злагоджену роботу колективу лабораторії. Відчувається, що моделювання методики і програма роботи з Микитою відпрацьовуються під керівництвом досвідчених фахівців - Наталі Олександрівни Мамай і Олени Геннадіївни Лещенко.

Наталя Олександрівна координує роботу лабораторії, співпрацює з запорізькими територіальними центрами соціальної допомоги. Тут кожен співробітник – на своєму місці, тут професійно допомагають один одному і батькам. Олена Геннадіївна підкаже, які документи підготувати при оформленні, підбере методику роботи в лабораторії і вдома. Оксана Синявська підбере потрібну літературу. Вікторія Горбатих, психолог, терпляче займається з Микитою.

Лихо познайомило нас з людьми, які мають подібні проблеми з дітьми. Порадили і їм звернутися до лабораторії за допомогою. Вірю в гарне майбутнє. Сподіваюся, що разом з колективом лабораторії ми зможемо допомогти Микиті.

З повагою, Людмила Тимошенко

на головну




ЗМІСТ

НЕПОВНОЦІННОЇ МЕНШОСТІ
У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ БУТИ НЕ МОЖЕ


“СОНЕЧКО” ОБІГРІЄ НАШИХ МАЛЮКІВ

НОВИНИ ОДНИМ АБЗАЦОМ

ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ І ДРУГА

ЧИ ПОДІБНІ ЗІРЧАТО-СМУГАСТИЙ І ПОМАРАНЧЕВИЙ?

БРАТИ ВІД НАВЧАННЯ МАКСИМУМ КОРИСТІ

НЕВЖЕ НАШІ ПРАЩУРИ ОБХОДИЛИСЯ БЕЗ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ?