№6(882)
22 квітня
2005 року


Обласна академічна газета 
Новини

НОВИНИ ОДНИМ АБЗАЦОМ

Науковці університету – і викладачі, і студенти, які опікуються науковою роботою, - протягом квітня підводять підсумки своєї діяльності за 20042005 навчальний рік. Цими днями проходять підсумкові наукові конференції на філологічному, економічному, юридичному, фізичному факультетах, на секції викладання іноземних мов, на кафедрах філософії та культурології, факультетах менеджменту і соціології та управління. Заслуховуються звіти про наукові розробки, розроблюються рекомендації щодо поліпшення наукової діяльності в ЗНУ, визначаються перспективи на майбутнє. У травні відбудеться пленарне засідання підсумкової наукової конференції, будуть визначені кращі у цій галузі діяльності ЗНУ.

***

З 28 березня у Запорізькому національному університеті проводився Гендерний форум – 2005, організаторами якого стали Запорізька обласна державна адміністрація, управління у справах сім’ї та молоді, запорізька жіноча організація “Центр громадсько-соціальних ініціатив”, Запорізький національний університет (факультет соціальної педагогіки та психології, факультет соціології). Форум “Гендерні проблеми на ринку праці” відбувався в межах проекту “Гендерне виховання майбутніх соціальних педагогів”, а також соціального проекту “політика гендерного паритету”. На форум зібралися науковці, студенти, громадські діячі, державні службовці, психологи, соціальні педагоги, соціологи, представники преси і ОБСЄ. Складний процес формування громадського суспільства з ринковою економікою потребує здійснення цілого комплексу державних, економічних і соціальних перетворень, модернізації освіти з метою забезпечення гендерної рівності студентської молоді, становлення особистості жінки і чоловіка як різних біологічно, проте рівних соціальних істот. Саме такий підхід покладено в основу проекту “Гендерне виховання майбутніх соціальних педагогів”.

***

27 березня на факультеті менеджменту відбувся День відчинених дверей. Представники студради та викладачі факультету менеджменту зустрічали відвідувачів, виголошували промови та відповідали на запитання абітурієнтів та батьків. Місія факультету менеджменту - підготувати студентів для досягнення успіхів у бізнесі, навчити їх бачити можливості там, де інші бачать тільки проблеми, розвивати здібності оригінально та творчо мислити, дотримуючись у житті моральних принципів. Головною метою діяльності факультету є підготовка високопрофесійних менеджерів, які сприятимуть зростанню України як процвітаючої держави з конкурентоспроможною економікою, інтегрованою у глобальний економічний простір. На факультеті менеджменту здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів. Виробничу практику студенти проходять на підприємствах і організаціях м.Запоріжжя та інших регіонів України. Це, зокрема, ВАТ “ЗАлК”, “Запоріжсталь”, “Дніпроспецсталь”, АТ “Інтурист” та Дрезднер-банк.

***

У стінах університету відбувся брифінг, присвячений VI міжрегіональній спеціалізованій виставці “Абітурієнт-2005”. У ході брифінгу заступник декана з профорієнтаційної роботи філологічного факультету, доцент кафедри російської мови Людмила Дука розповіла про особливості кожного з факультетів та назвала імена випускників, що лишилися в університеті та досягли успіху - стали відомі своїми науковими роботами чи поетичними добірками. Серед названих - Віктор Чабаненко, Петро Білоусенко, Яр Славутич, Володимир Табарєв та Тетяна Хейлик. Виставка проходила з 6 по 9 квітня у приміщенні Запорізької Торгово-промислової палати.

***

1–2 квітня Запорізьке відділення Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України НАН України та Запорізьке відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України, Запорізьке наукове товариство ім. Я.Новицького, за організаційного сприяння ВАТ “Мотор-Січ” та на базі Запорізького національного університету провели науково-практичний семінар “Актуальні проблеми та перспективи дослідження історії козацтва”. Серед учасників науково-практичного семінару були провідні фахівці України у галузі дослідження історії козацтва: кандидати та доктори наук, викладачі, наукові співробітники, члени наукових товариств та громадських організацій, редактори провідних видань з історії козацтва. На семінарі обговорювалися актуальні проблеми та перспективні напрямки дослідження історії козацтва. Результатом жвавого обговорення стали конкретні пункти, що узагальнили та підсумували роботу семінару. Це, зокрема, визначення пріоритетних напрямків, координація роботи регіональних відділень Науково-дослідного інституту козацтва, інституту історії України, НАН України, запровадження щорічних семінарів подібного типу, відродження козацьких традицій та популяризація знань про історичне козацтво на теренах області у якості експерименту.

***

15 квітня цього року Тетяна Коломоєць успішно захистила докторську дисертацію з адміністративного права. Вперше в історії юридичного факультету на доктора захистилася його вихованка- випускниця 1996 року. У Національному університеті внутрішніх справ м. Харкова було розгорнуто основні положення роботи під назвою “Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації.” До того ж, якщо врахувати, що Тетяна Коломоєць – жінка (з усіма наслідками, що з цього випливають), то проміжок часу між написанням кандидатської та докторської дисертації (6 років) можна вважати просто героїчним.

***

12 квітня у І корпусі ЗНУ відбулося відкриття Всеукраїнської олімпіади з соціології для студентів спеціальності “соціологія” вищих навчальних закладів України на базі факультету соціології та управління ЗНУ. Вже третій рік поспіль олімпіаду проводить Міністерство освіти і науки України. Протягом цього часу студенти факультету соціології та управління посідали перше командне місце не тільки у всебічно знайомій їм сфері, а й у олімпіадах з політології. На базі ЗНУ планується створення Всеукраїнської школи молодих соціологів. Також у рамках олімпіади відбулося засідання “круглого столу” з проблематики розвитку етнонаціо-нальних проблем в Україні.

***

6 квітня, о 20 годині, ІІІ-й гуртожиток ще навіть не думав про спокій. Та і як можна було про нього думати, коли в актовому залі стояв радісний гамір і не було жодного вільного місця? Студенти відзначали вечір гумору і розважали своїх однокашників як могли. Відбулося і нагородження за результатами конкурсу на краще авторське фото та на кращу кімнату. Завершився вечір гумору веселою дискотекою.

на головну




ЗМІСТ

НЕПОВНОЦІННОЇ МЕНШОСТІ
У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ БУТИ НЕ МОЖЕ


“СОНЕЧКО” ОБІГРІЄ НАШИХ МАЛЮКІВ

НОВИНИ ОДНИМ АБЗАЦОМ

ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ І ДРУГА

ЧИ ПОДІБНІ ЗІРЧАТО-СМУГАСТИЙ І ПОМАРАНЧЕВИЙ?

БРАТИ ВІД НАВЧАННЯ МАКСИМУМ КОРИСТІ

НЕВЖЕ НАШІ ПРАЩУРИ ОБХОДИЛИСЯ БЕЗ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ?