Не за горами пора літніх канікул, пора відпусток, яку так хочеться провести на узбережжі моря, водосховища чи річки. І це цілком істотно, бо вода - це колиска життя на Землі, чудодійний засіб оздоровлення організму.
Проте, щоб не трапилось біди, користуватись цим даром природи необхідно розумно і обережно.
Статистика свідчить, про те, що найбільше людей на воді гине саме влітку. За даними обласного управління з питань надзвичайних ситуацій, у минулому році на водойомищах Запорізької області загинула 81 особа - 16 на Азовському морі, 14 - на Дніпрі. Врятовано 62 особи.
Ці сумні відомості повинні спонукати керівників на належну підготовку об’єктів масового відпочинку та вжиття всіх необхідних заходів безпеки при користуванні пляжами, а всіх співробітників та студентів – на суворе дотримання правил поведінки на воді.
Застерігаємо вас, шановні друзі,
- не купатись у необладнаних незнайомих місцях, в штормову погоду та в темряві;
- не запливати за огороджувальні пляжні буйки, а якщо не вмієте плавати, то не заходити у воду глибше, як по груди;
- не наближатись до плавучих засобів та не стрибати у воду зі споруд, не пристосованих до цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна.
Намагайтеся дотримуватися режиму купання та відпочинку, не залишайте без нагляду малолітніх дітей.
Нагадуємо, що Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України забороняється:
- розпивати спиртні напої і купатись в нетверезому стані;
- використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
- організовувати на воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
- забруднювати і засмічувати водойми та територію пляжів;
- подавати обманні сигнали заради жарту;
- приводити з собою собак та інших тварин.
Отож прийміть до уваги ці рекомендації та виконуйте правила поведінки на воді - це буде запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей і близьких.
Щасливого вам літа і гарного відпочинку!