Погода останнім часом радує студентів не особливо. Але привід для радості у декого все ж таки є. Адже вони скинули гору з плечей – склали державні іспити. Про те, наскільки успішно пройшло це дійство, ми дізнавалися у студентів юридичного факультету. І не тільки.
За свідченням Тетяни Коломоєць, заступника декана юрфаку, цього року склали державні іспити на “відмінно” 25 студентів - п’ятикурсників. Голова Запорізького апеляційного суду, заслужений юрист України Іван Федоров та голова Запорізької обласної колегії адвокатури Людмила Новоселова відзначили високий рівень підготовки юристів Запорізького національного університету. Та й не дивно, юристи ЗНУ завжди користувалися попитом на ринку праці. Під час практики підприємства та організації потребували максимум два місяці, щоби визначитися, що вони однозначно заберуть собі цих дітей після закінчення навчання. Наприклад, цього року на адресу університету прийшло аж три заявки на одну й ту саму випускницю – Ксенію Федорову. Але у збереженні таких кадрів зацікавлений і сам університет: Ксенія продовжить навчання в аспірантурі. Вдалося нам також поспілкуватися і з Артемом Науменком, також червонодипломником. Випускники говорять, уже з 15 липня вони заступають на робочі пости, стоятимуть на сторожі правосуддя, тож часу на розваги у них обмаль. Проте цей час випускники збираються провести активно: поїхати до моря, просто відпочити. Артем по закінченні вказаного терміну піде працювати у банківську структуру.
Цього року екзаменаційна комісія відзначила значно вищий рівень підготовки юристів порівняно із минулим роком та рекомендувала 11 студентів до вступу до аспірантури. Вже починаючи з третього курсу, юристи поєднують профільне навчання із другою вищою освітою. Такі “подвійні” спеціальності дуже популярні. До того ж, юристи поглиблено вивчають іноземні мови, використовують тенденції сучасної внутрішньої політики та нові інформаційні технології, вивчають безліч інших корисних предметів. Випускники юридичного факультету працюють у банківських структурах (це, зокрема, “Індустріалбанк”, “Аваль”, “Ва-банк”), у прокуратурі Запорізької області, здійснюють практичну діяльність у апеляційному, господарчому обласних судах, Генеральній прокуратурі, Раді національної безпеки та оборони України, працюють суддями Конституційного суду, у Вищому господарчому суді, 4 юристи утримують власні юридичні контори за кордоном. Саме собою зрозуміло, що у самому Запоріжжі, та й по області юристів-випускників ЗНУ – просто безліч, і ніхто з них задніх не пасе.
Враження про державні іспити у студентів юрфаку зблискують десь у проміжку між “було дуже складно” і “дякувати Богові, здихались”. Проте студенти відзначають, що, напевне, сумуватимуть за “екзаменаційним адреналіном” та питаннями “з підколками”.
Додамо, що 2 липня, о 17 годині, у приміщенні концертного залу імені Глінки юристи зберуться на прощальний випускний вечір.
Ті ж, хто склав державні іспити з математики та історії, виявилися більш налаштованими на спілкування.
Математичний факультет, 4 курс, Тетяна Кирильчук:
- Дуже хотілося принести радість своєю оцінкою і батькам, і родичам. Хочеться швидше додому. Далі планую продовжити навчання і стати спочатку хоча б спеціалістом. А тоді почну викладацьку кар’єру. Адже мене вже три роки чекають у рідній школі. Іспит складали групками по 9 чоловік, а усього нас було 26 студентів - 2 групи.
Історичний факультет, 4 курс, Аліна:
- Питання ставили по темі. Довго не мордували. Так, хвилин з 15. Склали – і спасибі. Наче гора з плечей впала. Думаю, наступного року складати державні іспити буде значно легше.
Драна Іра, Недовба Оксана, Дмитрова Аня, історичний факультет, 4 курс:
- Це наше останнє безтурботне літо. Хочеться відпочити. А іспити – склали, а як же інакше? У нашій групі були навіть такі, котрі прийшли на екзамени із температурою під 40. Хвилювалися не так за свою оцінку, як за викладачів. По закінченні університету займемося діловиробництвом, архівознавством, якимись важливими розробками - чим завгодно, але не викладанням, як видається, це не наше покликання. Залишимось у місті будь-якою ціною!