Якесь особливе це свято – перше вересня. Мабуть, одне з найсвятіших. Окрім того, що це – День Знань, - це ще й день Високої Істини, день здійснення великих надій і щемлячого передчуття незвіданого у серці.
На урочистостях з нагоди посвячення у студенти ЗНУ - світлі обличчя і цікаві очі.
Перед першокурсниками виступили новообраний ректор ЗНУ Сергій Тимченко, голова облдержадміністрації Юрій Артеменко, голова Жовтневої райадміністрації Петро Зубков та інші.
Ректор ЗНУ Сергій Тимченко згадав свої 17 років, а його колеги ще й трішки пожартували: мовляв, свої 17 років ректор згадує тоді, коли дивиться на молодих і симпатичних дівчат. Ностальгічно звучали в устах Сергія Михайловича слова про молодість, студентство і красу. Він привітав першокурсників із вступом до ЗНУ і побажав їм вчитися із великою результативністю та успіхом. Проте також він побажав, щоби перебування у стінах університету для студентів було не тільки корисним, а ще й веселим. Ректор зазначив, що на даному етапі університет динамічно розвивається, має достойний професорсько-викладацький склад та налічує близько 40 спеціальностей. Сергій Тимченко подякував голові обласної державної адміністрації, розповів про те, що університет має нові корпуси і гуртожитки, і сказав, що реалізовуватиме задумані плани.
Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко зізнався, що минулої доби до півночі працював із керівництвом нашого університету, у тому числі стосовно питання розкопок на Мамай-горі Кам’янко-Дніпровського району. Археологи навіть встановили палатку для губернатора, але, на жаль, у Юрія Анатолійовича не вийшло провести розкопки разом із юними дослідниками.
Губернатор урочисто виголосив, що дуже поважає ЗНУ, і для цього у нього є аж дві важливі причини. По-перше, він сам - гуманітарій, а по-друге, усе його життя так чи інакше пов’язане із університетом, котрий, безумовно, є колискою кадрів.
Юрій Артеменко говорить, що особливо хвилювався за долю університету в останні роки. Адже змінюється не тільки влада - змінюються часи і керівництво. А молодь все одно повинна вчитися, одержувати знання і мати роботу. На це і має працювати влада.
Голова Жовтневої адміністрації Петро Зубков назвав студентів елітою суспільства і звернувся до них “панове студенти”. Він нагадав молодому поколінню, що воно має чим гордитися. Адже це не тільки славна історична земля - тут зароджувалося Запоріжжя. А стосовно навчання у ЗНУ теж сказав сущу правду: не буває непрестижних професій. Престижною професію робить людина.