Нещодавно ентузіасти здорового способу життя відзначали День фізкультури і спорту. Звичайно, факультет фізичного виховання ЗДУ не міг залишитися осторонь цієї події і провів мітинг, на якому були присутні ті, кому належить втілювати в життя девіз “В здоровому тілі – здоровий дух.”
Про те, яке значення для молоді має заняття фізичною культурою, про славу нашого спорту, яку постійно завойовують наші студенти та випускники, про почесний труд тренерів та шкільних викладачів фізкультури говорила голова відділу освіти та науки Запорізької обласної адміністрації Олена Ульянова.
А ректор ЗДУ Валерій Савін повідомив про рішення, яке було прийняте конференцією колективу спортивного клубу – створити навпроти спорткомплексу Алею олімпійської слави, де серед квітів будуть установлені гранітні плити з викарбуваними на них іменами наших олімпійських чемпіонів.
Невідомо, чи є де щось подібне, але це буде справді вражаюче: золотом будуть сяяти імена Олександра Резанова, Тетяни Самоленко-Доровських, Ольги Стражевої, Романа Зозулі, Дениса Силантьєва... І до цих вже майже легендарних імен будуть кожні чотири роки додаватися все нові й нові імена запорізьких олімпійців.
Декан факультету фізичного виховання Микола Маліков у своєму виступі згадав про студентів та випускників, яким випало захищати честь запорізького спорту в Афінах. У бронзовій нагороді нашої жіночої збірної з гандболу, яка дісталася у такій шаленій боротьбі, є перемога і наших дівчат, серед яких Ірина Гончарова та Вікторія Стьопіна. А як ми всі вболівали за Антона Захарова, Романа Володько, Олену Жупіну! І хай не вдалося їм повернутися призерами, ми пишаємося ними, бо навіть просто участь у Олімпіаді – велика честь для спортсмена. А їхні основні перемоги ще попереду, і ми впевнені, що на майбутній Алеї олімпійської слави з’являться і їхні імена.
Чотири роки тому на Олімпіаді в Сіднеї наш спортсмен Денис Силантьєв піднявся на другу сходинку п’єдесталу пошани. Про те, як склалася для нього афінська Олімпіада, він коротко розповів нашому кореспондентові:
- У Афінах, а саме в Олімпійському селищі, ми були 2 тижні. За першість у плаванні змагалися сорок учасників – представників різних країн світу. Атмосфера серед конкурентів була дуже теплою, що, звичайно, радувало.
- Денисе, що ви відчували перед стартом? І на яке місце розраховували?
- Ви знаєте, як на диво, був спокійним. Розраховував тільки на призове місце, але став лише десятим.
- Що найбільше запам’яталося в Греції?
- Те, що я ніс наш національний прапор, який в ту мить втілював надії вболівальників усієї України. І за цим дійством спостерігали мільярди людей.
- А чим ви займалися у вільний від змагань час?
- На жаль, через неймовірну спеку ми вимушені були цей час проводити в наших готельних номерах.
- Які ваші плани на майбутнє?
- У грудні – чемпіонат Європи.
- Денисе, що б ви побажали спортсменам-початківцям?
- Найголовніше – це терпіння, витримка та віра в себе.