№14(890)
7 жовтня
2005 року


Обласна академічна газета 

ЯКИМ ПОВІТРЯМ ДИХАТИМЕМО ЗАВТРА?

Перша міжнародна конференція молодих вчених “Сучасні проблеми екології” проходила з 28 по 30 вересня на базі біологічного факультету Запорізького національного університету.

Співорганізаторами та спонсорами конференції були державне управління екології та природних ресурсів у Запорізькій області, Запорізьке обласне управління лісового господарства, управління у справах сім’ї та молоді Запорізької обласної держадміністрації, НВП “Інститут екології “Біосфера”, ТОВ “Компанія “Александр”, регіональний молодіжний еколого-краєзнавчий центр “Сварог”, обласна організація “Третя сила” та компанія “Гиацинт”.

У роботі конференції взяли участь понад 230 представників молодих науковців із Росії, Татарстану, Узбекистану, Молдови, Білорусі, Китаю та з різних регіонів України. Було заслухано і обговорено понад 150 доповідей учасників конференції за наступними тематиками: “Екологія тварин”, “Екологія рослин”, “Екологія людини”, “Промислова екологія”, “Проблеми природокористування”, “Охорона природи” та “Екологічна освіта”.

Серед багатьох заходів, які планують здійснити запорізькі екологи, слід зазначити такі. Традиційно продовжувати висадку дерев на острові Хортиця. Втілити у життя лозунг “Відновимо зелені легені рідного міста!” та озеленити територію Запорізького національного університету. Створити систему медико-екологічного моніторингу, яка відповідала б сучасним вимогам з точки зору використання об’єктивних автоматизованих засобів контролю забруднення довкілля. Взяти активну участь в обговоренні та розробці нової редакції “Червоної книги України”. Поширити та поглибити екологічну освіту широких верств населення, що надасть можливість аналізувати програми природно-охоронних заходів та ступінь їх ефективності для збереження здоров’я населення конкретних регіонів. Вважати актуальним об’єднати зусилля спеціалістів: медиків, педагогів, екологів та соціологів в розробці концепції всезагального екологічного виховання. Розробити проект з метою вивчення стану довкілля в місті Запоріжжя. Залучити до виконання проекту студентів біологічного факультету та широких верств населення нашого міста. (Загальна вартість проекту - 80 тисяч гривень).

У рамках проведення конференції було здійснено екскурсію містом, що дало учасникам конференції можливість на власні очі побачити катастрофічний стан нашої екології. Проживання учасників конференції здійснювалось на біостанції ЗНУ, у плавневій зоні Хортиці. Туди ж були запрошені козаки, які додали колориту в культурну програму конференції. Учасники конференції разом з викладачами і студентами продовжили традицію, започатковану І Всеукраїнською конференцією молодих вчених: ними було висаджено 20 дерев та сто кущів на території біостанції.

Валерій Горбань,
голова ради молодих вчених
біологічного факультету

на головну




ЗМІСТ

СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ОСВІТЯН. СКРОМНО, АЛЕ ВІД ДУШІ

РАДІО ЮНІВЕРС ЗАЗВУЧИТЬ ПО-НОВОМУ

ЯКИМ ПОВІТРЯМ ДИХАТИМЕМО ЗАВТРА?

ПРИВІТ ІЗ ГЛИБИНИ ШЕСТИ ТИСЯЧОЛІТЬ

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ – ЖІНКА З ВІРМЕНІЇ

ПРОБЛЕМУ СТУДЕНТСЬКОЇ ДОМІВКИ ВИРІШЕНО

ЯК ЗАПОБІГТИ ЕПІДЕМІЇ СНІДУ?

«КОЛЬ ГОРЕТЬ – ТАК УЖ ГОРЕТЬ СГОРАЯ»

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ-ЮРИСТІВ