***
На черговій раді ректорів, яка відбулася у приміщенні ЗНТУ, йшлося про впровадження кредитно-модульної системи навчання і необхідність визначення місця кожного вузу у Болонському процесі. Ректор ЗНТУ професор Сергій Бєліков, який вів раду, наголосив на необхідності підвищення рівня обізнаності студентів у цьому відношенні, а також нагадав колегам, що в самій Європі, наприклад у Німеччині, впровадження нової навчальної системи також відбувається нелегко. Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Свєткова, звертаючись до ректорів, висловила позицію керівництва області щодо освітньої сфери. Вона підкреслила, що наше індустріальне місто має бути високорозвиненим у всіх відношеннях і саме вузам відводиться велика роль у піднесенні такого поняття, як інтелігентність.
***
Незважаючи на дощ, котрий періщив із самого ранку, у студентському містечку було людно – День відкритих дверей! Рух у коридорі головного корпусу Запорізького національного університету скидався на столичний. Абітурієнти жваво цікавилися підготованими інформаційними матеріалами про факультети та взагалі про університет. Зал не міг умістити всіх бажаючих. Ректор ЗНУ розповів про перспективи розвитку, представив майбутнім студентам проректорів і деканів, а відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Ткаченко розповів про помилки, яких зазвичай припускаються абітурієнти при складанні документів. Були запрошені на свято і гості: професор Віталій Воловик, директор гімназії №28 Віталій Власенко та поет Григорій Лютий. По завершенню урочистої частини відбувся концерт, а потім для абітурієнтів провели екскурсії по факультетах і тестування на предмет вибору професії у комп’ютерних класах.
***
На початку жовтня в нашому університеті відбувся Другий культурознавчо-мовний практикум студентів Ягеллонського університету. Наші гості мали можливість ознайомитися з Запорізьким національним університетом, прослухати лекції професорів Чабаненка та Манакіна, взяти участь у «круглому столі» зі студентами факультету соціології та управління, побачити краєвиди нашого міста, побувати на екскурсіях в Бердянському інституті підприємництва та зустрітися з членами товариства польської культури «Відродження», проїхатися на теплоході по Дніпру.
***
12 жовтня у приміщенні Палацу спорту «Юність» відбувся Студентський бал аеробіки – 2005, присвячений Дню міста. Цього року за кубок ЗНТУ змагалися команди навчальних закладів не лише із Запоріжжя, а й з Донецька, Києва, Харкова, Бердянська та Мелітополя. Кращою у базовій аеробіці стала команда ЗНУ, окрім того, в категорії фанк-аеробіка команда ЗНУ порадувала своїх вболівальників другим місцем, а наша студентка Катерина Шеховцова отримала титул «Посмішка балу».