№16(892)
11 листопада
2005 року


Обласна академічна газета 

ПРО УНІВЕРСИТЕТ – ЧЕСНО Й ПРОЗОРО

Наприкінці жовтня ректора ЗНУ Сергія Тимченка запросили до радіостанції «Великий Луг», у програму «Радіоприймальня», де під час спілкування у невимушеній обстановці засипали шановного гостя запитаннями дуже широкого діапазону. Напевно, нашим читачам, які не змогли почути ректора в ефірі, буде цікаво познайомитися з деякими його відповідями.

- Скоро виповниться рік, як університет отримав статус національного. У практичному плані університет відповідає цьому статусу? Адже багато викладачів залишили вуз…

- Звичайно, що відповідає. Професура почала йти за рік до того, як університет став національним. На той час вуз мав потенціал, який дозволяв отримати такий статус. Сьогодні всі ті, хто працював на час отримання звання національного, залишилися у нас працювати. Буквально одиниці за своїм бажанням перейшли до інших вузів. Що стосується повернення тих, хто звільнився в минулі роки, - окремі люди повернулися, дехто роздумує, дехто вже відбувся у іншому вузі. Чомусь ніхто не згадує про формування нових науково-педагогічних кадрів, не говорить про захист нових дисертацій. А у нас цього року захистили 10 докторських дисертацій, більше 50 кандидатських. Якщо ж хтось, хто пішов з університету, виявить бажання повернутися, ми радо його зустрінемо. До речі, до університету повертається професор Толок, колишній ректор вузу. В’ячеслав Олександрович – професіонал найвищого класу, організатор науки, освіти і викладач. Він буде займатися тим, у чому є фахівцем, - сферою інформаційних технологій.

- Ваші студенти просять звернути увагу на студкафе, що знаходяться у другому та шостому корпусах. Ці буфети в жахливому стані. А ще – в деяких аудиторіях немає світла…

- Я вибачаюся перед тими студентами, які відчувають такі незручності. Обіцяю, протягом трьох днів ми проведемо інвентаризацію наших буфетів, інвентаризацію усього електрообладнання вузу і реалізуємо всі необхідні заходи. Фінансові та матеріальні можливості для цього є.

- Хотілося б торкнутися теми зарплати викладачів. Дуже багато спекуляцій з цього приводу.

- Питання важке. В оплаті працівників у нас є певні проблеми. З початку року зарплата співробітників університету рішенням уряду була збільшена на 57%. Те збільшення, що планувалося в січні, і те, що є зараз, відрізняються майже наполовину. З вересня цього року була введена так звана «тарифна сітка», яку затвердив ще попередній уряд. Ми не могли виплачувати зарплату до отримання цієї сітки. Зараз ситуація в плані нормативної бази вже стабілізувалася. Ми працюємо над питанням впорядкування надбавок. Вже довели до ладу їх виплату для професорів, деканів та їх заступників, завідувачів кафедр. Моя головна вимога при впорядкуванні – жоден працівник не повинен отримувати зарплату меншу, ніж передбачено тарифною сіткою. Тих, хто отримував більше, а зараз отримує менше, я просив би звертатися до мене чи до проректорів, ми ці питання владнаємо.

- Чому відношення до студентів-контрактників та бюджетників різне? І чи правда, що за пропуски занять будуть брати гроші?

- Відношення моє і моїх колег до бюджетників і контрактників – однакове. Я не прихильник того, щоб вони навчалися у різних групах. Що ж до вимог, держава платить за бюджетників, надає їм стипендію, тому й вимоги до них більші. А пропуски? Подібний досвід був в інших вузах, але вийшов наказ міністра освіти і науки України, згідно якого усім вузам держави забороняється брати зі студентів будь-яку платню.

- Чому заочникам-журналістам не дали можливості вчитися у магістратурі?

- Журналістика – нова спеціальність. Акредитація заочного відділення магістратури проходитиме лише цього року. Як тільки її пройдемо, зможемо зробити повноцінний набір магістрів-заочників на цю спеціальність.

- Під час роботи Валерія Савіна було прийнято ряд нововведень відносно тих, хто вступив до вузу як переможець олімпіад, конкурсів тощо. Чи залишаться ці пільги?

- Законодавство України про освіту передбачає дві форми навчання – державний бюджет та контрактна основа. Так сталося, що в університеті з’явилася третя незаконна форма - навчання на контракті зі знижками. Її не передбачає закон. Тому на підставі рішень Міносвіти і науки, рішень комісії, яка працювала цього року у вузі, всі пільги в університеті зараз зняті. Але ми ввели додаткових 150 бюджетних місць. І тих, хто навчався зі знижками, переводимо на бюджетну форму навчання.

- Як вирішується проблема зі студентськими гуртожитками?

- Сьогодні проблема з гуртожитками гостро вже не стоїть. Усі студенти, які зверталися з проханням їх поселити, вже проживають у гуртожитках. Ми закінчуємо капітальний ремонт в гуртожитку на вулиці Пархоменка. Завдяки допомозі облдержадміністрації отримали новий гуртожиток на 200 місць по вулиці Зої Космодем’янської, 10. Вже розпочалася робота з його капітального ремонту. Переконаний, до початку нового року ми її закінчимо.

- Чи будуть здаватися в оренду приміщення в гуртожитках, як це було раніше?

- Ні, не будуть. Як же їх здавати, якщо людям ніде жити?

- Що ви скажете про забезпечення житлом співробітників університету?

- Ми над цим питанням зараз активно працюємо. Коли ви запросите мене через півроку, тоді я вам скажу, що ми зробили.

- Щоб не зурочити?

- Ну, так.

- Чи планується підвищення стипендій?

- На розмір стипендій університет не має ніякого впливу. Розмір стипендіального забезпечення студентів встановлюється єдиним органом державної влади - Кабміном. Ми виплачуємо стипендії всім студентам у повному обсязі. До 1 вересня за рахунок економії фонду заробітної плати виплатили фінансову допомогу в розмірі 1,5-2 стипендій.

- Коли в аудиторіях з’являться нові парти, стільці, дошки?

- З’являться з нового навчального року. Коли я у липні прийняв університет, то кошти на це вже були витрачені на 90-95%. Ми перші місяці ледве зводили кінці з кінцями. З наступного року проведемо тендери і придбаємо всі необхідні речі.

- Чи планує ЗНУ відкривати нові спеціальності?

- Сьогодні у нас близько 50 спеціальностей. Питання про відкриття нових гостро не стоїть. Треба, щоб для цього була суспільна і державна потреба, а ще – популярність у певної групи молоді. Ми ж зараз працюємо над відкриттям спеціальності «туризм» для Кримського факультету фізичної культури, спорту та туризму ЗНУ, що в Сімферополі. Крім того, відкриваємо спеціальність «садово-паркове господарство» на біологічному факультеті. Такої спеціальності немає ні в області, ні в найближчих регіонах. І третя спеціальність - це «міжнародні відносини», її відкриватимуть у рамках історичного факультету.

Прес-центр ЗНУ

на головну




ЗМІСТ

ПРО УНІВЕРСИТЕТ – ЧЕСНО Й ПРОЗОРО

ЗА ЧИЇМИ ПРАВИЛАМИ ГРАТИМЕ ЗНУ У БОЛОНСЬКОМУ ПРОЦЕСІ?

У СТУДЕНТИ - ПІСЛЯ ... ВОСЬМИРІЧКИ

НОВИНИ ОДНИМ АБЗАЦОМ

У КАНАДІ ПСИХІАТРИЧНИХ ЛІКАРЕНЬ ВЖЕ ДАВНО НЕМАЄ

НАШІ ЮРИСТИ В РОЛІ ПОЗИВАЧА І ПІДСУДНОГО

БЕЗСМЕРТНИЙ ДОТИК ДО ДУШІ

"ДОЗВОЛЬТЕ ВІДРЕКОМЕНДУВАТИСЯ-2005"

АНАТОЛІЙ СЕРДЮК: "БЕЗ ПІСНІ НЕМА УКРАЇНИ!"