Питання євроінтеграції України останнім часом особливо хвилює наше суспільство. А деякі політичні сили цинічно спекулюють на недостатній інформованості громадськості. Звичайно, вступ до НАТО – це відповідальний крок, і вирішувати, робити його чи ні, повинен народ України на референдумі. А для того, щоб визначити свою позицію компетентно, треба таки оперувати достовірною, а не викривленою інформацією. Задля інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції та зовнішньої політики ЗНУ відвідав перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.
Він висловив упевненість у якісній підготовці кадрів у ЗНУ та надію, що кваліфіковані спеціалісти своєю роботою будуть прославляти нашу Батьківщину. У першій частині своєї промови заступник міністра зупинився на пріоритетах зовнішньої політики. Зокрема, зазначив, що політика має базуватися на реальних інтересах країни і вирішувати ті завдання, яких від неї вимагає суспільство.
Також він закликав не боятися європейської інтеграції і сприймати цей процес не як фантастичне гасло, а як напрямок руху вперед. Адже ідуть туди, де краще. На сьогодні в жодному з інших регіонів світу нам не запропонували кращих умов. Проте робити подарунок Україні ніхто не збирається, ми самі повинні його собі заробити наполегливою працею. Треба засукати рукава і почати наводити порядок на кожній маленькій конкретній території.
Стосовно вступу України до СОТ. Як відзначив заступник міністра, вісімдесят відсотків умов держава вже виконала. Коли будуть подолані 20%, що залишилися, - Україна гратиме на ринку за світовими правилами. До того ж, цьому сприятиме щойно прийняте рішення про визнання України країною з ринковими відносинами. Хоча задля того, щоби достойно витримати конкуренцію, Україна, як справжній спортсмен, має постійно побивати власні рекорди.
Країни НАТО – це демократичні країни, у яких люди живуть нормальним життям. Важливо і те, що держави-члени НАТО стовідсотково впевнені в національній безпеці. На жаль, про Україну такого сказати не можна. З іншого боку, Росія - наш партнер, сусід, країна, із якою ми маємо 30% внутрішнього обороту. Тому наш принцип – орієнтація і на Захід, і на Росію.
Безумовно, зі Сполученими Штатами Україна також хоче мати нормальні стосунки. Адже США – світовий лідер, хоча і не простий партнер. Ми не хочемо, щоб між нашими державами лишалися неврегульовані питання. У подальшому Україна також планує запровадити безвізовий режим із країнами Заходу, і вже зараз підписано багато конкретних позитивних документів. Велике значення має і регіональне співробітництво. За своїм геополітичним розташуванням Україна для Західної Європи – це та ж Франція, тільки зі сходу. А ректор ЗНУ має пам’ятати, що він – посланець України в державах, із якими співпрацює університет.