Візити іноземних делегацій на запорізьку землю вже давно перестали бути подіями надзвичайними. Представники ж німецької землі Саксонія-Ангальт відвідують наше місто регулярно – у рамках тісного співробітництва. Очікується, що незабаром буде підписано угоду про співпрацю вже на міжрегіональному рівні – Запорізька область налагодить більш тісні і конкретні зв’язки з землею Саксонія-Ангальт з метою подальшого співробітництва.
Саме цій меті був присвячений триденний візит до Запоріжжя поважних представників Торгово-промислової палати землі Саксонія-Ангальт – президента, доктора, почесного професора ЗНУ Клауса Хікманна, виконавчого директора Торгово-промислової палати, доктора Вольфганга Мерца та керівника Центру співробітництва «Магдебург-Запоріжжя» від німецької сторони доктора, почесного професора ЗНУ Дітера Рауе.
Проте, усе велике починається з малого. Однією із складових частин співробітництва між Запоріжжям та Магдебургом є проект підвищення професійного рівня українських студентів на підприємствах високих технологій Німеччини, який реалізується в рамках співпраці між Торгово-промисловою палатою Магдебурга та двома запорізькими провідними університетами – Запорізьким національним та Запорізьким національним технічним університетом - при відповідній згоді підприємств м. Запоріжжя. Слід зазначити, що спочатку німецька сторона планувала приймати наших молодих фахівців промислової галузі, але далі спектр спеціальностей розширився – долучилися економісти, програмісти, біологи, а ще з’явилася ідея налагодження прямих контактів між німецькими і запорізькими підприємствами, на які повернуться після стажування в Німеччині наші спеціалісти. Ще один аспект: дати молодим українським професіоналам такі знання та навички, щоб, повернувшись на батьківщину, вони змогли зайняти гідне місце на запорізьких підприємствах.
З огляду на все це, можна уявити, якою важливою подією для вісімнадцяти молодих спеціалістів та студентів-старшокурсників Запорізького національного університету та Запорізького національного технічного університету стала зустріч з Клаусом Хікманном, Вольфгангом Мерцом та Дітером Рауе, яка відбулася в університеті 6 грудня. Усі претенденти на стажування за кордоном є кращими з кращих – відмінники навчання, високоерудовані молоді люди, до того ж, вони вільно володіють німецькою. Кожен мав на власну презентацію кілька хвилин, потім відповідав на запитання німецької сторони. Професори з Магдебургу залишилися задоволеними: кандидати на стажування цілком відповідають вимогам обох сторін. Спілкування відбувалося, як і очікувалося, без перекладача. Адже ті, хто таки поїде до Німеччини, повинні будуть узяти максимум можливого – і знань, і навичок, - а без знання мови це неможливо.
Як це, наприклад, робить зараз Юлія Петрик, лаборант кафедри загальної і прикладної економіки ЗНУ. Юля виборола право на стажування за кордоном, і тепер у хімічній лабораторії доктора Весслінга в місті Оппін проводить мікробіологічні дослідження питної води і харчових продуктів, а ще – вивчає систему якісного менеджменту. Без сумніву, за два роки Юлія повернеться спеціалістом міжнародного класу і зробить успішну кар’єру. А Денис Лобанов, випускник ЗНТУ, який нещодавно працював на ОАО «Мотор Січ» інженером-технологом, тепер освоює конструктування спеціалізованих машин за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення на
ОАО «Симакон».
Ось із таких, хай і маленьких, струмочків і починається наш рух до євроінтеграції.