До Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми в ЗНУ було проведено «круглий стіл». На захід були запрошені представники освіти, влади, студентства, громадських організацій.
Про благородну місію Червоного Хреста добре відомо. Червонохресний рух існує вже понад 140 років та покликаний захищати гідність людини. Поняття ж гідності включає в себе захист і здоров’я, і прав. Ця організація, як і багато інших подібних інстанцій, виникла як духовна потреба суспільства.
Важко визнавати, але на даний час Україна не справляється з ростом епідемії СНІДу. Щорічний показник збільшення кількості інфікованих складає 25%. І страшним видається те, що за прогнозами, епідеміологічна ситуація погіршуватиметься. Україна має 4 роки, щоб зупинити епідемію. Якщо цього не станеться, то країна приречена на вимирання. Уже сьогодні щомісяця тисяча українців поповнює ряди ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД; щодня наново заражаються 39 осіб і помирає 7.
Треба змінити ставлення, перш за все молоді, до людей, хворих на ВІЛ/СНІД. Молодь – це та категорія, яка потребує особливого ставлення і копіткої роз’яснювальної роботи. Так, молоді люди не вважають себе хворими, не наважуються відвідати лікаря. Поряд із ними має бути фахівець, який допоможе формувати навички життєвої компетенції.
Червона стрічка, символ СНІДу – це та стрічка, якою пов’язані всі ми. А «круглі столи» допомагають дивитись одне одному у вічі, бачити наслідки роботи кожного, відкрито говорити про наші спільні проблеми.