Метою проведення симпозіуму було виявлення та підтримка обдарованої молоді, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовка майбутньої наукової зміни, сприяння переходу України на інноваційний шлях розвитку.
Запорізьку область на цьому симпозіумі представляли аспірант Дмитро Федорченко ( науковий керівник професор Валентина Бовт) та студентка І курсу біологічного факультету ЗНУ Марина Псьол (науковий керівник доцент Наталія Воронова). Вони показали високий рівень власних наукових досліджень, за що були нагородженні почесними грамотами інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена.
У рамках симпозіуму було проведено “круглий стіл” на тему “Сучасні тенденції та перспективи розвитку системи біологічної освіти України” за участю представників та Академії педагогічних наук.