№1(896)
27 лютого
2006 року


Обласна академічна газета 

А ВИ ВЖЕ НАВЧАЄТЕСЬ ЗА БОЛОНСЬКОЮ СИСТЕМОЮ?

Що не кажіть, а нинішні найжвавіші розмови в університетських коридорах присвячені загадковому поняттю "Болонська система навчання". І мало хто розуміє, що це складне словосполучення означає не лише точне копіювання закордонних аналогів, але покращення якості освіти українців. Це довгий та нелегкий шлях. Але його вже розпочато. А хіба ви ще не навчаєтесь за Болонською системою?

Катерина РУЖИН, декан факультету іноземної філології: "На нашому факультеті вже відбулося зрушення у свідомості викладачів, а саме - удосконалення у викладанні, покращення планування змісту дисциплін, запровадження нової системи оцінювання знань. Ми використовуємо елементи кредитно-модульної системи, а саме - тестування, яке все ширше входить до практики підсумкового контролю."

Ольга Пономаренко, декан факультету соціальної педагогіки та психології: "У нас на факультеті вже відкрита європейська магістратура із соціальних наук. Її студенти навчаються за модульною системою, з ними працюють викладачі з інших країн за допомогою Інтернету. На перший курс у нас вже готовий план повного переходу на Болонську систему освіти."

Володимир Манакін, декан факультету журналістики: "На відміну від інших спеціальностей, ми маємо документ Міністерства освіти і науки України, згідно з положеннями якого, разом з факультетами журналістики, ми включені до пілотного проекту під егідою компанії БіБіСіТраст для реалізації впродовж трьох років підготовки журналістів на основі євростандартів".

Оля Костенко, студентка факультету журналістики: "Я вважаю, що болонська система освіти дуже ефективна. Ми багато часу проводимо в університеті, але ж нам треба звикати до самостійного життя. Автономна робота - частка навчання за Болонською системою.

Наталя Смаглюк, студентка філологічного факультету: "Ставлюся до переходу на болонську систему негативно. Мені здається, що ми ще не доросли до цього. Нашим студентам треба більше часу проводити в університеті. А самопідготовка - це важко і не так цікаво порівняно з повноцінним життям студента".

Аня Смірнова, студентка факультету іноземної філології: "Я не проти болонського процесу як такого: підтримую вільне відвідування занять та "проєвропейську" систему оцінювання. Але я категорично проти радикального зменшення кількості предметів, адже студентові задля одержання престижної та високооплачуваної посади необхідно бути розвинутою особистістю. А саме це і забезпечує наша система вищої освіти".

Анастасія КАРАТЄЄВА

на головну




ЗМІСТ

СТУДЕНТ І ВИКЛАДАЧ БУДУТЬ ПАРТНЕРАМИ

НОВИНИ

ІННА БОГОСЛОВСЬКА ЗА АНГЛІЙСЬКУ

ПРЕЗИДЕНТСЬКІ НАГОРОДИ

ЮВІЛЕЙ КОРОЛЯ

ЧАЙ РЯТУЄ ВІД ПОЛІТТЕХНОЛОГІЙ

Я Б У КОСМОНАВТИ ПІШОВ…

А ВИ ВЖЕ НАВЧАЄТЕСЬ ЗА БОЛОНСЬКОЮ СИСТЕМОЮ?

ЛІГА "ВИДАТНИХ ПЛЮЩІВ", АБО ВІСІМКА НАЙСЛАВЕТНІШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ АМЕРИКИ

ВАУ! Я ДОСІ СТУДЕНТ?

ІРИНА ГЕРМАН: "Я ПОВАЖАЮ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МОЖУТЬ ОРГАНІЗУВАТИ СВОЮ ПРАЦЮ"

ВЕЛЕСОВИЙ ВАЛЕНТИН

ВІД ПЕДАГОГІЧНОГО ДО НАЦІОНАЛЬНОГО

СПОРТ-КАДР

СПОРТ-КАДР

АФІШКА

РОБОТО-МАНІЯ

ВГАДАЙ ХТО!

ВІДПОЧИНОК

ГОРОСКОП