
...Якщо в тебе горять очі, наповнені сльозами, ти нервово намотуєш кілометри нескінченними університетськими коридорами, у тебе в руках тисячі незрозумілих папірців, які повинні підписати сотні невідомих тобі посадових осіб, ми з першого разу можемо сказати: тебе зібралися відрахувати з рідного університету. Але не здавайся!
У тебе є ми, а значить, ще побачимо, хто кого…
Найперше, що ви повинні знати, так це (готуйтеся, далі йде повальне цитування!): “питання відрахування знаходиться на контролі засідання кафедр, навчально-методичного відділу та науково-методичної Ради. Основними документами, що тлумачать організацію навчального процесу, є: Закон України "Про вищу освіту", де викладено загальні положення, і більш конкретне - "Положення про організацію навчального процесу у ВНЗ", наказ МОН №161 від 02.06.1993р.”
А тепер поїхали. Вас дійсно можуть відрахувати лише з кількох причин. Ось вони перед Вами! Не пощастило студентам:
- "які отримали від комісії негативну оцінку з практики (п.4 наказу МОН №93 від 08.04.1993р. - студент має право пройти практику повторно і тільки за повторного отримання негативної оцінки - відраховується";
Звісно, практика - річ потрібна. Але часом так важко змусити себе напружитись і зробити щось корисне для людства! Особливо, коли наближається побачення з
коханим хлопцем; коли зовсім скоро - вихідні, а в потилицю починає припікати сонечко... Коли птахи щебечуть на різні голоси, і їхні хорові “співи доносить вітер” навіть у замислені університетські аудиторії. Хочеться радіти сонцю і пити морозяний весняний вітер!.. Проте можна поєднати ці дві корисні речі - практику і навчання: виявляти ініціативу, робити соціологічні опитування, брати інтерв'ю, відвідувати концерти, цікавитися усім, що відбувається. Можна спостерігати за роботою професіоналів, допомагати їм! І хто сказав, що все це - не практика?
- "які одержали під час сесії більше двох незадовільних оцінок";
У житті трапляється усяке. Буває важко виповзати з-під теплої ковдри і вмиватися крижаною водою, буває, "вилазять боком" недоспані ночі і перегуляні дні, а буває і звичайнісінька алергія на навчання. З останнім - найважче. Бо тоді з'являються погані симптоми, які вимагають абсолютно специфічних засобів лікування: прогулянок на свіжому повітрі, бешкетного настрою і сонячних променів. Але уявіть на хвильку, що усього цього у вас уже не буде, якщо вас буде відраховано!
- "за власним бажанням";
Ну, я навіть не можу собі уявити, яке це має бути бажання! Але, якщо є мета і немає перепон - на здоров'я! Головне - щоб потім себе ні в чому не звинувачувати.
- "за невиконання навчального плану";
Шановні, відкладайте вбік свої смачні бутерброди, женіть від себе усіх своїх невизнаних шанувальників, набирайтеся терпіння і займіться роботою. Сесія ж триває не вічно! І, на щастя, якось добігає кінця. А ви - здібна молода людина. Ну зробіть уже ласку викладачеві, вивчіть його предмет! Навіть якщо ці знання не знадобляться вам у житті - ви принаймні зробите людину тимчасово щасливою!
- "в інших випадках, передбачених законами";
Тут варто лишень прискіпливо слідкувати за розгортанням подій у парламенті, та вчасно занотовувати затверджені зміни і додатки до законів.
Є ще кілька інших причин.
Але це - інтрига, про них
ми говоритимемо
в наступному номері.
Так що готуйтеся
занотовувати все уважно"!