
Отож, вас дійсно можуть відрахувати також через наступні причини:
- «за порушення умов контракту»;
Тут, любі мої, найголовніше – не прогавити час. І перш ніж візувати незнайомий документ, раджу його перечитати якомога ретельніше, щоб потім не виникало жодних запитань. Якщо в чомусь сумніваєтеся – краще перепитайте і уточніть. Хоча у випадку з університетським контрактом ці перестороги виявляються марними: усе надійно перевірили компетентні служби! Так що підписуйте сміливо.
- «у зв’язку з переведенням до іншого вищого закладу освіти»;
Не думаю, що в моєму рідному університеті є студенти, які б погодилися проміняти ЗНУ на якийсь інший ВНЗ! Адже в нас працюють найдосвідченіші викладачі, і хоч нерідко доводиться шукати до кожного з них індивідуальний підхід, це стає першим життєвим іспитом для молодої людини. Але якщо людина змінює місце проживання (як говорив колись Остап Вишня: «мене переїхали до Києва»), то має на це повне право.
- «за станом здоров’я на підставі висновку ВКК»;
Людей, фізично не здатних встигати за вимогами навчального процесу, дійсно можуть відрахувати, але лише після медичного рішення компетентних органів.
- «за академічну неуспішність»;
Шановні, коли йдеться про успішність, це зовсім не означає, що необхідно цілодобово сидіти в бібліотеці. Важливо інтуїтивно та підсвідомо «вгадувати», до якого з поставлених питань слід підготуватися. Краще за все вчити або дуже мудре питання, або десь третє-четверте від початку. «Для вигляду» раджу тягнути руку на всі попередні питання, але ненав’язливо. Щоб викладач відзначив «про себе».
- «за порушення навчальної дисципліни і правил внутрішнього розпорядку»;
Отакої! У школі не дають побігати на перервах та посмикати дівчаток за кіски, і в університеті – те ж саме! На пари не запізнюйся, занять не пропускай, «н»-ки відпрацьовуй, сиди тихо під час лекції... Але це ж не надто важкі вимоги для виконання!
- «відраховують студентів форми держзамовлення, які під час екзаменаційної сесії отримали більше двох незадовільних оцінок»;
Більше двох, менше двох – яка різниця? Якщо вже прогавив прихід «шари», можеш помахати їй ручкою! Вона вже не повернеться! Кажуть, коли не щастить – так в усьому зразу.
- «за появу на заняттях у навчальному корпусі, бібліотеці, гуртожитку в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсикологічного сп’яніння»;
З таким жартувати не варто. По-перше, заради самого себе: ти – молодий, класний, навіщо тобі та маячня, якщо можна жити на повну силу, без створення для себе проблем. По-друге, навколо тебе люди – такі, як і ти сам. Поважай їхню свободу, і матимеш таке ж ставлення до себе!
- «за вироком суду, що вступає в законну силу, чи постановою органу, до компетенції якого належить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу»;
Закон є закон. Нічого вже тут не попишеш. Його вирок – це не жарти. І коли вже провина є, ти маєш її визнати.
- «за одноразове грубе порушення навчальної дисципліни або Правил внутрішнього розпорядку ВНЗ (за погодженням з профспілковою організацією)», (розділ «Права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу» Положення про державний ВНЗ, Постанова КМУ №1074 від 5.09.1996 р.)
Що вже тут прокоментуєш? Університет – це також свій окремий світ, який має свої правила. Дотримуйся їх, і не матимеш зайвого клопоту!
От і все, що стосується відрахування. Якщо ви, шановні читачі, маєте проблеми, звертайтеся! Ми із задоволенням допоможемо вам вирішити їх!