№2(897)
15 березня
2006 року


Обласна академічна газета 

ІНТЕРЕСИ УНІВЕРСИТЕТУ ПОНАД УСЕ

26 березня кожен із нас отримає чотири бюлетені. В перших трьох із них ми зробимо свій політичний вибір, а от четвертий, значною мірою, вирішуватиме добробут Запоріжжя, бо саме в ньому ми обиратимемо депутатів, які працюватимуть у міській раді. Бути серед них вирішив і ректор Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор Сергій ТИМЧЕНКО. Він у списках Народного блоку Володимира Литвина «Ми», який внесено до бюлетеня в міськраді під номером 2. Основним мотивом цього рішення Сергій Михайлович назвав потребу захисту інтересів університету на рівні міста. Що ще спонукало ректора піти в депутати – про це йтиметься в рубриці «Інтерв’ю».

- Сергію Михайловичу, Ви йдете до міської ради за списками Народного блоку Литвина, що саме Вас приваблює в передвиборчій компанії цього політика?

- Я не приховую свою симпатію до програми Народного блоку Володимира Литвина. Переконаний, що ідеї злагоди, порозуміння, пошуку золотої середини, а не конфронтованого суспільства, є фундаментальними для України. Оскільки шлях подальшої боротьби - це шлях у нікуди. І єдиний спосіб виходу із ситуації, що наразі склалася в суспільстві, - консолідація сил на користь інтересів держави, регіону, міста.

- Які завдання стануть пріоритетами Вашої депутатської діяльності?

- Я їх поділяю на дві основні групи: по-перше, це активне вирішення питань розвитку освіти, науки і культури Запоріжжя, а, по-друге, вирішення проблем, пов’язаних із життєдіяльністю Запорізького національного університету.

- Ви говорите про активне вирішення освітянських питань. Невже досі в міській раді над цими проблеми достатнім чином депутати не працювали?

- Я відповім на це питання мовою статистики. Наразі склалася парадоксальна ситуація. Якщо раніше міськраду називали радою вчителів та лікарів, то сьогодні ці категорії майже не представлені в ній. Тепер серед депутатів - керівники крупних підприємств, бізнесмени і так звані «партійні функціонери». На жаль, над питаннями освіти вони працюють не в першу чергу. В той час, як економічний потенціал Запоріжжя дозволяє значно більше коштів витрачати на цю галузь.

- Із чого конкретного Ви починатимете вирішення подібних питань?

- Найперше, що треба зробити, це скласти на кожен заклад освіти Запоріжжя щось на кшталт паспорта потреб. І вже під час роботи в міській раді все робити для вирішення питань, пов’язаних із виконанням вимог кожної школи, кожного ліцею, кожного навчального закладу.

- Друга група завдань Вашої програми для вас, як для ректора, мабуть, найосновніша. Вона стосується розвитку Запорізького національного університету. Які саме його інтереси Ви відстоюватимите в першу чергу?

- Питання соціального захисту студентської спільноти та викладацького складу. Статус значної частини приміщень нашого університету на сьогодні досить складний. Скажімо, дитячий садочок на вулиці Радгоспній, 37. Уже шість років пройшло з того моменту, як нам його передали, але і досі не вдається втілити в життя розроблений проект. А саме - перепрофілювання приміщення під житло для викладачів. Крім того, на прилеглій до будівлі території можливе зведення ще трьох-чотирьох будиночків на кілька квартир. Незважаючи на те, що ми - державна організація, протягом останніх п’яти років наш житловий фонд майже не поповнювався. Тому ми вирішили виходити із ситуації усіма можливими шляхами. Наразі триває активна робота з реконструкції під житло гуртожитку, що на вулиці Зої Космодем’янської, 10. Цим проектом зацікавився німецький професор Вольфганг Шмаль, який в Україні представляє програму Європейського Союзу з перепрофілювання так званих “хрущовок”. Але перш ніж почати втілення в життя цього задуму, треба отримати дозвіл багатьох інстанцій. Підтримка міста, безперечно, сприятиме прискоренню цього етапу роботи.

-До цього університет відчував підтримку від органів місцевого самоврядування, хоча б, наприклад, у благоустрої території?

-Важко сказати. Участь міста в цьому процесі майже непомітна. На відміну від інших студентських містечок Запоріжжя, ми існуємо не ізольовано. І власними силами утримуємо прилеглу до університету територію в належному стані. Міська влада повинна зайняти для вирішення цього питання більш активну позицію. Я маю на увазі і впорядкування студмістечка, і його освітлення, і заміну тепло- та водомагістралей. Проблем чимало. Крім того, треба активно залучати потенціал міста до реставрації навчальних корпусів університету. Три з них є історичними пам’ятками кінця ХІХ-ХХ століть. Згідно з чинним законодавством, держава, область та місто повинні брати участь у їхньому утриманні, виділяти для цього відповідні кошти. І ці права треба відстоювати, про них треба говорити. Лише тоді можливе вирішення цих питань.

- Чи відчують на собі захист інтересів ЗНУ його студенти?

- Безумовно, відчують. Їхні потреби враховуватимуться мною в першу чергу. Мова йде, скажімо, про Студентський палац культури (колишній БК “Дроб’язко”), який потребує проведення подальших ремонтних робіт. Тільки власними силами, без підтримки міської влади, нам це питання не вирішити. Треба впорядковувати структуру гуртожитку, що на вулиці Пархоменка. Ремонт будівлі, відокремлення студентів від мешканців, які проживають у гуртожитку вже не перший рік, - це лише частина завдань. Також спільно з міською владою можна буде реалізувати й інші проекти. Наприклад, впорядкування спортивних майданчиків, побудова закритого спортивного залу - для цього ми маємо всі умови. Що стосується дозвілля, за аналогією з Фонтаном закоханих, що на бульварі Шевченка, ми можемо, за участі міста, перед нашим спортивним комплексом побудувати Фонтан Студентів, де б мала змогу відпочивати запорізька молодь.

- У ЗНУ особливу увагу приділяють роботі з обдарованими дітьми. За підтримки міськради можливе розширення масштабів цієї діяльності, чи не так?

-Абсолютно погоджуюся з Вами. Нещодавно ми стали ініціаторами прийняття кількох обласних та міських програм, розрахованих на активізацію роботи з обдарованими дітьми. Але ця діяльність має стати системною. Талановитих дітей треба активніше залучати до навчання у вищих закладах освіти, бо таким чином ми формуємо інтелект нації. Мені б хотілося, щоб наш університет став центром освіти і культури Запоріжжя. Щоб тут збиралася найкраща творча молодь, найкращі спортсмени і юні вчені, для цього ми маємо всі умови. Все це дозволяє втілити в життя наш неабиякий потенціал!

- Дякую, Сергію Михайловичу за розмову. Впевнена, що корпоративна солідарність нашого колективу - і студентства, і науково-педагогічної спільноти - дасть Вам можливість втілити всі ті добрі справи в життя. Ми, в свою чергу, закликаємо студентів і викладачів віддати свій голос за другий номер у бюлетенях до міськради. Переконані, що таким чином ми сприятимемо захисту власних інтересів у Запорізькій міській раді.

на головну




ЗМІСТ

УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ КУРС НА ОБДАРОВАНУ МОЛОДЬ

НОВИНИ

ЯКИМ ВИ БАЧИТЕ СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ЗНУ?

ВІЗИТ ЛЕКТОРА

ЗІРКИ КАРАТЕ

ДО МАТЕМАТИЧНИХ ВЕРШИН

ЛЕСИНЕ 135-РІЧЧЯ

ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ-ЕКОНОМІСТІВ

ПІВТОРА МІЛЬЙОНА ЄВРО ВІД НАТО

ГАРВАРДСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ: ПІД ДЕВІЗОМ ІСТИНИ

ВАУ! Я ВСЕ ЩЕ СТУДЕНТ?

ІНТЕРЕСИ УНІВЕРСИТЕТУ ПОНАД УСЕ

ОСВІТА ПРОЙДЕ ТЕСТ НА ЯКІСТЬ

ВІД ПЕДАГОГІЧНОГО ДО НАЦІОНАЛЬНОГО

ШЛЯХ ДО ЗІРОК

АФІШКА

РОБОТО-МАНІЯ

ВГАДАЙ ХТО!

ВІДЧУТИ ГОСТРОТУ ЖИТТЯ

ГОРОСКОП

НОВИНИ