Михайло Степко тепло згадав 1985 рік - саме тоді йому довелося бути присутнім на зміні статусу ВНЗ: це був час, коли інститут став університетом. Михайло Филимонович побажав, аби услід за музеєм у ЗНУ відкривалися нові корпуси, гуртожитки й електронні бібліотеки, а ще серед привітань заступника міністра звучало влучне побажання колективу: «академічного неспокою й організаційного спокою!».
Користуючись можливістю, до студентів та молодих науковців із проханням звернулася директор Музею ЗНУ Людмила БОЧАРОВА: «Ви не повинні стояти осторонь творення історії ВНЗ. Долучитися до благородної справи - поповнення колекції музею, – це одне з ваших першочергових завдань. Адже наші діти обов’язково захочуть дізнатися, як виглядав процес навчання колись, під чиїм керівництвом здійснювалися наукові прориви. І буде дуже сумно, коли у відповідь на їхнє «Хто?» і «Чому?» ми будемо змушені ганебно мовчати!..»