Ініціативна група досліджує феномен чорнобильської журналістики. Ідею вшанування пам’яті Чорнобиля було запозичено в Ліни Костенко, яка у книзі «Дві Русі» просила людство звернути увагу на ті наслідки, які принесла і продовжує приносити ця катастрофа. На даний момент студентам вдалося знайти журналістів нашого регіону, які займалися висвітленням зазначеної тематики. Один з них уже покійний, але його дочка – Оля ДРОБНА, студентка другого курсу, - на повну силу працює над розкриттям питання чорнобильської журналістики. Вона принесла до університету цілий цикл публікацій, присвячений висвітленню її батьком у ЗМІ наслідків ліквідації аварії на ЧАЕС. Ще один журналіст, який працював раніше у газеті «Индустриальное Запорожье», а зараз входить до штату багатотиражної газети комбінату «Запоріжсталь» – Валерій Фортунін. Під час зустрічі зі студентами він розповів, як потрапив до когорти «журналістів-чорнобильців», як висвітлював події в екологічній зоні ризику та як його матеріали потім проходили цензуру.
Також студенти факультету журналістики зустрілися із сім’єю оператора Запорізького обласного телебачення Марка ЧАДІКА. Окрім того, ініціативна група вже встановила багато контактів, налагодивши зв’язок, зокрема, з Асоціацією журналістів Чорнобиля міста Києва, домовилася про відвідування Народницького району Житомирської області – району, що географічно входить до страшної 30-кілометрової зони. У кінцевому підсумку планується зібрати всі матеріали з цієї теми, і видати їх однією збіркою.