№6 (901)
12 травня
2006 року


Обласна академічна газета 

З ДУМКОЮ ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЯ

Нещодавно у Запорізькому національному університеті пройшло комплексне об’єктне тренування з цивільної оборони. В ньому взяли участь як викладачі, так і студенти. Про особливості проведення заходу нашому кореспонденту розповів представник Запорізького обласного управління з надзвичайних ситуацій Едуард ГЛАДКИЙ.

За його словами, комплексні об'єктні навчання та тренування - це вища форма підготовки в системі цивільної оборони. Вони проходили згідно з "Планом основних заходів підготовки цивільної оборони університету на 2006 рік". Основна їхня мета - досягнення злагодженості у діях різних органів та формувань, створених для імітації поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

В університетських тренуваннях взяли участь 240 осіб, які на практиці відпрацювали завдання, пов'язані з організацією оповіщення і збору керівного складу, приведення у стан готовності формувань цивільної оборони та виконання запобіжних заходів. Учасники тренування також вивчали порядок дій при ліквідації стихійного лиха та в умовах загрози хімічного ураження. Серед запропонованих умов були: штормове попередження, ураган та злива, знеструмлення окремих об'єктів ЗНУ, підтоплення приміщень, аварія у будівлях господарського призначення.

Для імітації умов надзвичайної ситуації у ЗНУ підготували спеціальну групу під керівництвом начальника служби протипожежної безпеки Валентина ПЕТРЕНКА. А от для відпрацювання практичних дій активізували необхідні засоби зв'язку, крім того, організатори заходу розгорнули 10 невоєнізованих формувань. Це дало змогу наблизити умови тренування до можливої реальної обстановки. Ось і маємо - загальна оцінка винесена за комплексне тренування - "добре".

Високий рівень знань та вміння своєчасно приймати обґрунтовані рішення продемонстрували члени комісії з питань НС, зокрема, начальники цивільного захисту: біологічного факультету - Людмила ОМЕЛЬЯНЧИК; юридичного Петро ХРЯПІНСЬКИЙ; менеджменту - Ірина ШАВКУН; філологічного - Тамара ХОМ'ЯК; начальник відділу експлуатації Михайло МИХАЛЕЦЬ та начальники штабів ЦО структурних підрозділів: Віктор САБАДАШ, Наталія КАПЕЛЮШ, Вадим МАСЛЕНІКОВ та інші.

Практичні навички і знання продемонстрували командири невоєнізованих формувань: зв'язку - Ігор ТИТОВ, пожежогасіння - Володимир ЧЕПАЛІН, охорони громадського порядку - Володимир ТКАЧУК, медичного - Ольга САЛДЕЦЬКА, рятувального - Андрій ГУРСЬКИЙ та чергова навчального корпусу № 1 Раїса БІЛОУС. Відзначилися і зв'язкові - студенти фізичного факультету Олександр ДАНЧЕНКО та Сергій СОТНИКОВ.

Під час тренування використовувалася створена в університеті інформаційна база з питань цивільного захисту. До речі, за результатами цьогорічного обласного огляду-конкурсу навчально-матеріальної бази з цивільного захисту вищих навчальних закладів І - ІV рівнів акредитації, наш Запорізький національний посідав перше місце!

Підбиваючи підсумки проведеного у ЗНУ заходу, Едуард Гладкий зазначив, що перевірка показала: керівники усіх рівнів і особовий склад формувань ЗНУ в будь-яких екстремальних умовах не губитимуться та діятимуть компетентно - заради безпеки життя кожного з нас.

Олесь БАРЛІГ

на головну




ЗМІСТ

НОВИНИ

НА ХОРТИЦЮ – І ТІЛЬКИ

ГОВОРИЛИ - ПРО ДІАЛЕКТИ

МИСТЕЦТВО РЕРІХІВ

ЗІГРАЙМО У СТРІТБОЛ

З ДУМКОЮ ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЯ

СТУДВЕСНА-2006 – ТО ВИЩИЙ КЛАС

ЯК УСПІШНО СКЛАСТИ СЕСІЮ

ЛЕГЕНДА ПРО ЙЕЛЬ

І В АЕРОБІЦІ – НАЙКРАЩІ

МАЧО ЕКОНОМФАКУ

НА ТАНОК – З КЕНТАВРАМИ

ВГАДАЙ ХТО!

ГОРОСКОП