№6 (901)
12 травня
2006 року


Обласна академічна газета 

СТУДВЕСНА-2006 – ТО ВИЩИЙ КЛАС

Е-ех! Люблю я все-таки Запорізький національний! Люблю не тільки за те, що це - "твердиня розуму й добра". Не тільки за найкращих викладачів, наукову базу та найзручніші умови для повноцінного навчання. Люблю тому, що в нашому університеті, як ніде більше, заохочують студентські таланти! А ще люблю за Весну! Адже весна в ЗНУ теж особлива - вона СТУДЕНТСЬКА!

Уже доброю традицією для нашого університету став щорічний конкурс художньої самодіяльності "Студентська весна". Організаторами цього заходу виступили відділ гуманітарної освіти та виховання й студентський клуб культури університету. І варто зазначити, що цього свята з нетерпінням очікували як студенти, так і викладачі. А де ще їм вдасться насолодитися такою різноманітною концертною програмою? Адже на конкурс творчі колективи всіх, без винятку, факультетів ЗНУ готують 30-хвилинні виступи в різних жанрах - це і вокал, і запальні танки, і гімнастичні етюди, і гумористичні сценки, і ще багато-багато чого яскравого і цікавого. Саме таке різнобарв’я привертає увагу великої кількості охочих подивитися на це дійство! Актова зала другого навчального корпусу ЗНУ швидко наповнюється глядачами. Гучні овації… Ми розпочинаємо наше свято!

"Студентська весна - 2006" проходила протягом чотирьох днів - з 18 по 21 квітня. У перший день на сцену вийшли творчі колективи факультетів: іноземної філології, соціології та управління й історичного. Яскравим був виступ "іноземців". Програма їхня була просто феєричною. У залі не вщухав сміх, адже вели шоу кевеенщики факультетської команди "Стріла". Хлопці не тільки вдало жартували під час оголошування номерів, але й порадували глядачів кількома веселими мініатюрами. Що ж стосується самої концертної програми, то всіх присутніх надзвичайно вразила пісня німецькою мовою. Приємно, що наші студенти так вдало застосовують у житті ті знання, які здобували на парах. Глядачі тепло зустріли дівчат, які танцювали у стилі "Фанк" (їх ще з "Дозвольте відрекомендуватися" запам'ятали і встигли полюбити). Номер "Іграшка" вразив публіку оригінальністю та професійністю виконання.

А от історикам, мабуть, не хотілося втомлювати залу занадто довгою програмою. Тому вони просто заспівали кілька пісень. Особливо вдалим був номер у стилі РЕП - історики співали про рідний факультет!

Студенти факультету соціології та управління теж вирішили марно часу не гаяти: напередодні факультет відзначав своє 19-річчя, тому номери, які не увійшли до святкової програми дня народження факультету, знайшли своє місце на "Студентській весні - 2006"! У ролі ведучих виступили голова студради факультету Інна Ротарева та її заступниця Ксюша Скорик. Дівчата показали клас і жартували не гірше за кевеенщиків. Юля Куцибало, як завжди, порадувала всіх солодкими піснями. А ще соціологи тішили зал запальними танками "живота". Цікава програма, красиві ведучі - ось запорука їхнього вдалого виступу!

День другий розпочався в незвичайному шиночку з не менш незвичайною назвою "Філфачок"! На сцені - студенти філологічного факультету. З приводу змагань за право бути ведучим, здається, сутичок не виникало. Чого голову морочити, коли на факультеті навчається голова студради університету Євгенія Попель - їй і мікрофона до рук! Порадувала глядачів пародія на сучасних дівчат - Пані Блондинка у виконанні тріо "Леді S"! Отакої: дівчина ніби одна - а голів у неї три! А ще філологи декламували слова з пісні "Чорний бумер", як шедевр літературної класики, вчили глядачів лексичній грамоті та грали на бандурі, одягнувшися у шкіряну куртку та джинси. Знову східна культура - оригінальний індійський танок. Заслужена гімнастка філфаку Анна Діденко виконала номер зі стрічкою. Та найбільш вдалою була пісня "Let my people go"! Мабуть, на жодному факультеті нашого університету сьогодні немає такої кількості талановитих співаків, які б разом так гарно виступали!

А от фізики вражали різножанровою програмою. Але іноді їхнє дійство нагадувало театр одного актора… Певно, студентам фізичного факультету час збирати гроші на пам'ятник для Антона Посметного! Ой, який хлопець! Просто молодець! На ньому вся програма й трималася. Він тільки і встигав бігати за куліси, щоб перевдягтися. Цей універсально-талановитий студент був залучений майже до всіх номерів, які виставили на суд глядачів фізики! І танцював, і в КВК грав, і ведучим був… Але - про все послідовно. Під час танців фізики показали справжній клас! Дай Бог так танцювати кожному… Саме тому в номінації "Найкращий танець у стилі хіп-хоп" було нагороджено студентів фізичного факультету: Ірину Олійник, Анжелу Кузьменко та (ніколи не здогадаєтесь!) Антона Посметного. Смішила глядачів факультетська команда КВК "Жуковського, 66". Своїм надзвичайним співом вражала Ганна Савченко. Дівчина так перейнялася піснею "Я повернусь", що аж тремтіла. А ще фізики дуже приємно здивували своїм останнім номером - романтичним діалогом про кохання - дуже зворушливо!

Наступними сцену окупували економісти. Найяскравішим моментом у їхньому виступі стала фраза ведучих: "Слово не горобець - багато не нагадить…". Цей шедевр я залишу без коментарів. Пісня під гітару, ще одна пісня французькою, віршик і танок на кшталт "Боротьба добра зі злом". Але, якщо брати до уваги минулорічні виступи економфаку, необхідно зазначити, що іхній рівень зростає. Потенціал є, а це означає, що в майбутньому економісти нас ще порадують своїми феєричними номерами. Будемо чекати.

Завершували другий конкурсний день менеджери. Думаю, їм теж уже варто збирати гроші на пам'ятник. Тільки для свого заступника декана - Андрія Кургузова! Пане Андрію, ви - неперевершений ведучий! До кожного номеру були підібрані епіграфи. Це були невеличкі віршики, які в деканат присилають випускники факультету! Небачений патріотизм! Найбільше запам'яталася порада: "Получая деньги в кассе, - не машите пистолетом" та народна мудрість: "У каждой зверюшки есть свои игрушки". Що ж до номерів, менеджмент, як завжди, радував гарними і талановитими дівчатами на сцені! Ольга та Ірина Сова, виконавши дві пісні, заслужили перемогу в номінації "Найкращий вокальний дует". Анастасія Малікова порадувала глядачів гарячими хітами зарубіжної естради. А надзвичайно гарний східний танок у виконанні Інни Хрущової та Юлії Петкової приніс дівчатам перемогу в номінації "Відкриття фестивалю". Ще були хлопці гітаристи: Андрій Жилинській на гітарі просто грав (майже віртуозно), а Максим Чайка ще й співав. Таким чином, факультет менеджменту отримав бурхливі овації.

Третього дня у боротьбу вступили: юристи, математики та студенти з факультету соціальної педагогіки та психології. Юридичний факультет показав хорошу програму. Дві пісні у виконанні Олександра Стадника під його акомпонемент на електрогітарі довели зал до божевілля. Хлопець віддавав себе музиці так, що глядачі не могли залишити його без заслужених оплесків. Надзвичайно талановита вокалістка Ірина Дубініна, як завжди, була на висоті. А ще юристи непогано веселили народ жартами з КВК. Та родзинкою концертної програми стала Марго Погосян. Вона не тільки надзвичайно красиво продекламувала вірш про маргаритку, а й презентувала неповторну пісню вірменською мовою. Цілком заслужено Марго отримала свою порцію аплодисментів від зали та перемогу у номінації "Найактивніша студентка" від журі!

Математичний факультет цього року теж постарався на славу: неперевершений танок "Ча-ча-ча" у виконанні Андрія Голованя та Наталії Букало, приємні співи вокалісток, дует гітаристів - Віктор Костюк та Дмитро Селіванов та соло-гітарист - Віталій Євнов... А ще досить непоганий номер презентувала група "Orange Jazz". Незважаючи на проблеми з аппаратурою, хлопці знайшли в собі мужність і доспівали майже акапельно! А ще був веселий хлопчик Вова, який між номерами ділився із залою своїм величезним запасом анекдотів.

Та фаворитами в цей фестивальний день все ж таки стали студенти факультету соціальної педагогіки та психології! СПП-шники буквально доводили публіку до істерики! Вибух алодисментів супроводжував кожен номер. Розпочалося все з дискотеки 80-х! Уявіть, бабусі й дідусі відриваються під пісні Елвіса! Просто супер. Одне запитання: де вони знайшли такі костюми?! Неперевершені мініатюри представили глядачам переможці у номінації "Найкращий акторський дует" Наталія Жирова та Олег Ломтєв. Зал просто вмирав зі сміху, супроводжуючи їх у "Трамваї" та слухаючи їхню розмову по телефону. Тетяна Григорьєва блискуче виконала сольний номер "Танго", за що й здобула перемогу у номінації "Найкращий сольний танець". Та справжній бум розпочався, коли на сцені з'явилися Андрій Олійник та Сергій Заможний. Справжні ЗІРКИ! Їх в ЗНУ люблять, їм аплодують, як нікому - так, щоб аж червоніли долоні. Своїм номером "Пташиний грип" хлопці не тільки значно подовжили життя глядачам (бо сміятися довелося довгенько), а й здобули перемогу в номінації "Найкращі розмовні ексцентрики". Та СПП не тільки дарував залі хвилинки сміху. Хореографічний етюд у виконанні студентів-першокурсників акторського відділення дійсно викликав шок. Це дійство просто неможливо описати словами. На це треба лише дивитися!

Останній день фестивалю. На сцені: журналісти, біологи та фізвиховання! Першими з'явилися “акули пера”. Дивували різножанровою програмою та прикольними ведучими, які з'являлися на сцені в різних образах. Так студентки 3 курсу Тетяна Шелковнікова та Євгенія Брянська шокували глядачів, пародіюючи Ренату Літвінову та Земфіру Рамазанову. Тетяна Боровська потішила зал своїм чарівним голосом, виконавши пісню "Не забувай". Спортивний танець презентували Ольга Соколовська та Ганна Самойленко. Яскравим і незабутнім номером стала художньо-хореографічна постановка "Тисячолітній дощ"! Ні, цього разу ніяких свічок та вогню. Сцену було залито водою! Прониклива музика. Гарні дівчата у дощовиках, що рухаються в такт. Зворушливий діалог Олександра Загуменного та Ганни Мартинової. Вічна історія кохання… Вона хоче піти, а він її не відпускає. І вона залишиться, залишиться, поки йде дощ… А дощ буде йти не менше тисячі років… Ще один яскравий номер - танок "Die another day". І, звичайно, ж неповторна Юлія Мураховська, яка отримала нагороду за багатогранність вокального жанру! А ще журналісти дуже порадували журі театром абсурду. Уривок з п'єси Ежена Іонеско "Лысая певица" сподобався всім!

Біологи також оригінальничали. Спортивний танок, пісенька… Але це не головне! Справжнім шоком був номер "Нерозгадана таємниця". Дві красуні, два майбутніх хіміки… Нахімічили, нічого сказати. Досить відвертий танок вийшов! Навіть студент факультету СПП Андрій Заможний не витримав і поніс дівчатам квіти прямо на сцену!

Завершували останній конкурсний день улюбленці дівчат з фізвиховання. Шикарна концертна програма і, звичайно ж, ведучі - Олексій Савицький та Михайло Шамрин. Ці двоє знають, як смішити людей. Вони - справжні майстри гумору з команди КВК "Містер Мускул" - переможці в номінації "Найкращий СТЕМ"! А от друга віце-міс ЗНУ-2006 Оля Савченко не тільки показала, як яскраво поводити себе на сцені, але й вразила журі своїми вокальними даними, за що і здобула перемогу в номінації "Найкраща вокалістка". "Найкраще гімнастичне тріо" - Євгенія Мартинюк, Олена Кривуляко та Ксенія Яшкіна - були неперевершені! Вже давно слід відкрити їхній фан-клуб в університеті. Вони не просто талановиті дівчата - вони надзвичайно красиві й шалено талановиті гімнастки! А ще у фізвиховання - перемога в номінації "Найкраща рок-група" - Сергій Білов та Сергій Заливший показали клас! Варто зазначити, що тут не обійшлося без невеличкої допомоги журфаку, адже разом з хлопцями співала прекрасна Юлія Мураховська. Номінація "Найоригінальніший виступ" теж дісталася студентам факультету фізичного виховання. Кирило Фалинський та Володимир Петов у костюмі кумедного дракончика вразили публіку своїм перевтіленням!

Завершився фестиваль "Студентська весна - 2006" традиційно - гала-концертом, де були представлені найкращі номери всіх конкурсних днів та нагороджено переможців. Так, за активну участь у конкурсі, були нагороджені факультети: юридичний, соціології та управління, іноземної філології, менеджменту та фізичний. Переможцями фестивалю стали факультети: журналістики, СПП, фізичного виховання, філологічний. Факультети-переможці отримали солодкі призи від профспілкового комітету ЗНУ, а переможців у номінаціях було нагороджено грамотами та цінними призами від ректорату!

Фестиваль завершився. Переможців визначено. В актовій залі панує тиша. Але через рік ми з вами знову зберемося тут, щоб зустріти фестиваль "Студентська весна - 2007", зберемося, щоб зустріти довгоочікувану ВЕСНУ…

Юлія Чернета

на головну




ЗМІСТ

НОВИНИ

НА ХОРТИЦЮ – І ТІЛЬКИ

ГОВОРИЛИ - ПРО ДІАЛЕКТИ

МИСТЕЦТВО РЕРІХІВ

ЗІГРАЙМО У СТРІТБОЛ

З ДУМКОЮ ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЯ

СТУДВЕСНА-2006 – ТО ВИЩИЙ КЛАС

ЯК УСПІШНО СКЛАСТИ СЕСІЮ

ЛЕГЕНДА ПРО ЙЕЛЬ

І В АЕРОБІЦІ – НАЙКРАЩІ

МАЧО ЕКОНОМФАКУ

НА ТАНОК – З КЕНТАВРАМИ

ВГАДАЙ ХТО!

ГОРОСКОП