Юридична клініка - на допомогу людям
Близько чотирьох років при ЗНУ працювала Юридична клініка, основним завданням якої була безкоштовна юридична консультація малозабезпечених громадян. На певний час вона припинила свою діяльність, але наразі роботу цієї структури планують відновити. За період призупинення діяльності клініки дехто з її активних учасників, а це, скажімо, такі студенти юрфаку як Павло ЛЮТИКОВ, Ірина СЕРГАЧ, Олександр ПЕНЬКОВ та інші, неодноразово брали участь у різноманітних тренінгах, круглих столах, семінарах, конференціях, організованих Асоціацією юридичних клінік України. А це сприяло підвищенню їхньої кваліфікації, допомогло набути необхідний досвід. Тож тепер правова консультація щодо цивільних, господарських, житлових, питань соціального забезпечення та інших знову стане доброю традицією ЗНУ.
Тільки після заохочення!
На факультеті СПП провели дослідження думок близько півсотні студентів щодо благоустрою нашого університету. 249 осіб оцінили його як задовільний, 107 - незадовільний, 98 - поставили йому оцінку "добре". Лише четверо з опитуваних вважають, що благоустрій ЗНУ є на сьогодні дуже добрим. Для покращення ситуації студенти пропонували, в першу чергу, оновити книжковий фонд університету, поліпшити доступ молоді до Інтернету, заасфальтувати стежки, які щорічно протоптуються на газонах тощо. Зауважень було чимало. Однак на запитання про особисте бажання брати участь у роботах з благоустрою більше половини утримались від відповіді, а дехто - категорично відмовився. Деякі погоджувались, але за умови заохочення.
Згадаємо роки навчання
На факультеті іноземної філології відбувся вечір зустрічі випускників сорока поколінь. Рівно чотири десятиліття минуло з часу його заснування - до того він був частиною філологічного. Першими його деканами були Іван Олійник і Василь Сокирко, чию пам'ять вшанували хвилиною мовчання. Ведуча вечора - в.о. декана факультету іноземної філології Катерина РУЖИН - також довгі роки в минулому очолювала факультет. Від адміністрації університету іменника щиро привітав проректор з наукової роботи Віктор ГРИЩАК. Колишні студенти з теплотою згадували роки навчання в рідній alma mater, проголошували слова вдячності своїм викладачам, які за час роботи в університеті благословили на успішну професійну діяльність сотні юнаків і дівчат. Завершився вечір святковим концертом.
Еліта - то національний пріоритет
Факультет соціології та управління ЗНУ за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Смолоскип" провів круглий стіл на тему "Національні інтереси і українська ідея: образ майбутнього України". В ролі модератора заходу виступила аспірантка ЗНУ, асистент кафедри теорії та практики управління Ірина ЦАПЛІНА. Доповідачами були, здебільшого, студенти нашого університету з факультету соціології та управління. Так, наприклад, Андрій ГОРБЕНКО у доповіді "Апологетика своєї ментальності" акцентував увагу на основних рисах українського психотипу. Ксенія БАБРУЙКО в роботі "Українська еліта як національний пріоритет" розкрила історію поняття "еліта" та охарактеризувала основні різновиди української еліти і закликала всіх долучитися до неї. Після закінчення заходу усіх присутніх на ньому запросили на поетичний вечір на острові Хортиця за участю Марини БРАЦИЛО, Олександра УШКАЛОВА та інших сучасних українських письменників.