"Минулий навчальний рік став для університету роком добрих і позитивних звершень", - цими словами розпочав свою доповідь ректор Сергій Тимченко. Колек-тиву він представив чимало цікавих фактів щодо результатів роботи нашого університету за рік. На сьогоднішній день ЗНУ - це найбільший ВНЗ запорізького регіону. У ньому нараховується більше 15 тисяч студентів, викладачів, співробітників. Цікаво, що за чисельністю трудового колективу ми у місті є другими після "Запоріжсталі".
Як показує статистика, найбільша кількість докторів і професорів працює на біологічному факультеті (16,7%); журналістики (12%); філологічному та СПП (11%); історичному (10%). За кількістю докторів наук ми перевищуємо загальнореспубліканський рівень на 3%, а доцентів - на 2%. Протягом минулого року дещо якісно покращився склад науково-педагогічних кадрів: на 1,5% стало більше професорів у його загальному масиві і майже на 5% - доцентів.
2005-2006 роки позначені успішною роботою по забезпеченню акредитації та ліцензування. Цей процес продовжуватиметься. Наступний рік стане періодом, коли навчатися за Болонською системою будуть усі заклади освіти. Тож наша мета - організація цього процесу в університеті. Важливим напрямком праці лишатиметься науково-дослідна робота. На сьогодні збільшено її фінансування з 295 до 400 тисяч гривень. Університет отримує гранти. Один із найбільших проектів - на суму 53 тисячі євро - стосується оцінки інноваційного виду на локальні формування кефалі Середземномор'я. Із загальної суми 16 тисяч євро піде лише на придбання електронного мікроскопа, що покращить матеріально-технічну базу ВНЗ. Університетом подано до розгляду ще один проект NATO, пов'язаний із іхтіологією. Згідно з його умовами, 68 тисяч євро надійде на розвиток наукової бази університету.
Успішна діяльність університету передбачає і виважену фінансову політику. На сьогодні матеріальні і нематеріальні ресурси університету становлять 75 мільйонів гривень. Лише за минулий рік вони збільшилися на чотири мільйона гривень. Ми збагатилися на нерухоме майно: університету безкоштовно передали гуртожиток на вулиці Пархоменка, частину гуртожитку на вулиці Зої Космодем'янської та 44-ї школи, ПК ім. Дроб'язка. Тож тепер маємо чотири будівельних майданчики. Основним об'єктом будівництва цього навчального року буде "малосімейний" гуртожиток на вулиці Зої Космодем'янської. Саме на нього будуть спрямовані наші головні зусилля. Наступного року ми активно займатимемося квартирним питанням. Як уже говорилося, триває перепроектування "малосімейки". Сподіваємося на 32 однокімнатні квартири та 4 двокімнатні.
Чимало робіт виконано й із втілення в життя програми з енергозбереження. Уперше за 25 років ми замінили частину теплових мереж (деякі її ділянки не оновлювалися 30-40 років). Загальні надходження із державного бюджету склали 21,6 мільйонів гривень. Проблема в тому, що такі обсяги фінансування є стабільними вже довгий час, незважаючи на зростання обсягів витрат, адже втричі подорожчала електроенергія, зростають ціни на товари.
Важливим було і лишається питання вирішення соціальних проблем. Сьогодні середня зарплата в університеті найвища серед усіх державних закладів освіти регіону. За минулий рік вона виросла на 300 гривень і сьогодні складає 1350 гривень. Лише матеріальної допомоги минулого року виплатили на 270 тисяч гривень, винагороди за захист кандидатських та докторських дисертацій склали 300 тисяч гривень. ЗНУ - єдиний ВНЗ у регіоні, який утримує дві бази відпочинку: спортивно-оздоровчий табір "Славутич" та біостанцію-профілакторій на Хортиці. Важливий напрямок роботи - це поліпшення рівня медобслугову-вання у ЗНУ. Ми у цій сфері пішли на радикальні зміни, розпочали співпрацю з першою міською лікарнею, де і лікують, і обстежують наших співробітників. Університет закупив нове стоматологічне обладнання на 70 тисяч гривень, що знаходитиметься у санаторії-профілакторії ЗНУ. За символічну ціну кожен працівник нашого колективу матиме право на лікування та протезування. Робота по вирішенню соціальних питань триватиме.
Наостанок ректор поділився із присутніми наступною інформацією:
- Нещодавно я мав розмову з Міністром освіти і науки України Станіславом Ніколаєнком. Ми визначили перспективи та напрямки роботи нашого університету. Міністр позитивно оцінив наші напрацювання та висловив побажання і надалі тримати таку ж динаміку. Що ж до численних розмов про судові позови, що тим чи іншим чином стосувалися нашого університету, то ці процеси фактично закінчилися. Апеляційний суд Запорізької області виніс рішення щодо позову екс-ректора ЗНУ Валерія Савіна на користь Міністра освіти і науки України. Причому у суддів навіть не виникло сумнівів щодо цього рішення.
Отже, наступний рік лишатиметься роком вирішення питань з організації навчального процесу, наукової роботи, а основне - завдання розвитку матеріально-технічної бази університету та розв'язання соціальних проблем колективу.