
- Які складнощі Ви помітили в першу чергу, коли прийшли на цю посаду?
- Це була проблема поселення студентів до гуртожитків. Я повинна була залучити до розподілу місць факультети. Раніше цим займалася лише одна людина. Цьогорічний конкурс складав три особи на місце. Звичайно ж, усіх поселити було неможливо, та в будь-якому разі нам вдалося досягти того, що не було жодної скарги з приводу несправедливого розподілу місць. Ми й надалі збираємося проводити поселення шляхом співпраці з факультетами із залученням студентських органів.
- А які нововведення Ви плануєте впровадити найближчим часом?
- У рамках переходу до Болонського процесу планується запровадити систему рейтингів для студентів. Тут мається на увазі таке: кожен студент повинен буде набрати певну кількість балів, за які він отримає ту чи іншу оцінку. При створенні рейтингу братиметься до уваги участь у суспільно-громадському житті. Саме за рейтингом можна буде заохочувати тих, хто на це заслуговує. І не тільки грамотами, а й грошовими преміями, путівками. Отже, кожен студент отримуватиме бланк з печаткою деканату, в який будуть заноситись усі його досягнення. Так ми уникнемо певних труднощів при вирішенні, хто ж саме гідний того, щоб його нагородили.
- Ми знаємо, що виховна робота тісно пов'язана зі студентським самоврядуванням. Яким чином Ви збираєтесь здійснювати співпрацю зі студрадою ЗНУ?
- Перш за все, потрібно сказати, що це дійсно буде співпраця, а не якась інша форма роботи. Я не буду втручатися в роботу студентської ради, якимось чином вказувати як і що кому робити. Але на сьогодні є певні недоліки у функціонуванні органу студентського самоврядування університету: немає впорядкованості у його діях, відсутня системність та структурованість. Тому я вважаю за потрібне допомогти студентам, дещо скерувати їхні дії, направити їх у потрібне русло. Десь щось підказати, десь порадити. Зустрівшись із головами студрад факультетів, я зрозуміла, що все в нас вийде, адже це дуже активні люди. Вони горять своєю справою, в них купа цікавих ідей. 12 жовтня відбудуться вибори голови студради ЗНУ, і я впевнена, що наші студенти оберуть ту людину, яка зможе їх організувати, зможе бути справжнім лідером.
- Наталіє Валентинівно, а які вимоги Ви як керівник ставите перед тими людьми, з якими працюєте?
- Обов'язково вимагаю відповідальності. Ціную людей пунктуальних, чесних. У роботі все повинно бути прозоро, тому я не сприймаю жодних інтриг. А ще люблю, коли кожну справу людина доводить до кінця, виконує все, що заплановано.
- А які якості, на Вашу думку, допомагають особисто Вам в роботі?
- По-перше, це - наполегливість, бажання зробити все вчасно та якісно. По-друге, постійна робота над собою.
- Якби Вам надали можливість почати життя з початку, яку б професію Ви обрали?
- Я би не хотіла нічого змінювати у своєму житті, а тим більше професію, яка вимагає постійного вдосконалення особистості, дарує студентам знання, досвід і надію на успіх.
- Ви вже тринадцять років працюєте в ЗНУ. За що Ви любите наш університет?
- Можна сказати, що я тут народилася. Спершу була студенткою, потім почала працювати… ЗНУ надає людині багато можливостей. Я люблю його за той неоціненний досвід, який отримала тут, за чудових людей, з якими можу працювати, за прекрасних, талановитих студентів. Я завжди намагатимусь робити все для того, щоб мій рідний університет й надалі мав такий позитивний імідж.