Уже 5 років поспіль на початку навчального року відкриває свої двері Василівський районний центр по роботі з обдарованою молоддю при ЗНУ. Завдяки факультету довузівської підготовки та вчителям Центру, найталановитіші абітурієнти можуть здійснити свою мрію і вступити до ЗНУ. Цього року серед семиста студентів, що навчаються на держзамовленні денної форми в нашому університеті, 30 - випускники Василівського центру, які отримали знання саме в цих стінах. Керівник Василівського районного центру по роботі з обдарованою молоддю Людмила Лиско запевнила, що ніхто з тих, хто відвідує підготовчі курси, не залишається без уваги: "На жаль, не кожну дитину можна назвати обдарованою. Але ми робимо все, аби допомогти нашим вихованцям виявити і розвинути свої здібності, готуємо їх до вступу в університети та до випускних іспитів у школі".
Відвідав єдиний районний заклад такого характеру і ректор ЗНУ Сергій Тимченко. Він підбив підсумки роботи Центру, високо оцінивши його успіхи. Ректор особисто запросив школярів відвідувати підготовчі курси нашого університету та подякував викладачам Центру, завдяки яким талановита молодь щорічно поповнює ряди студентів ЗНУ. Презентацію університету розпочала декан факультету довузівської підготовки Ірина Бакаленко, яка представляючи факультети і спеціальності, підкреслювала особливості того чи іншого факультету. Окремо Ірина Миколаївна окреслила перспективи та шляхи вступу до університету.
Перед старшокласниками та їхніми батьками виступили викладачі ЗНУ, які розповіли про структуру кожного факультету, а також про вимоги до своїх майбутніх студентів. Усі вони наголошували на тому, що бути студентом ЗНУ - це, звичайно, значне досягнення, але тільки самовіддана праця дасть можливість отримати ті знання, які знадобляться вчорашнім студентам у дорослому житті. Слід зазначити, що абітурієнти та їхні батьки могли не тільки послухати, але й побачити мультимедійну презентацію університету.
Традиційно привітали "новеньких" - старшокласників Центру - його колишні випускники, які вже у якості студентів завітали в рідну школу. Дівчата та хлопці поділились враженнями про своє навчання, розповіли про студентське життя. Вихованці щиро дякували своїм учителям, яким не байдужа їхня майбутня доля. Студентка філологічного факультету Анна Яценко порадила школярам відвідувати підготовчі курси, починаючи вже з дев'ятого класу: "Чим раніше виявите в собі певні здібності, тим краще підготуєтесь до майбутнього фаху".
Три роки відвідувала заняття в Центрі і Олена Ковальчук. Вона 4 години кожної суботи добиралася зі свого села, щоб одержати консультації викладачів університету і школи. Цього року Олена вступила на 2 факультети на бюджетну форму навчання - менеджменту та іноземної філології, але вирішила обрати спеціальність "Англійська філологія". Уже зараз можна почути добрі відгуки від викладачів факультету іноземної філології про обдаровану першокурсницю.
Під кінець зустрічі зі студентами та представниками професорсько-викладацького складу нашого університету старшокласники зізнались, що вже майже стовідсотково визначились з майбутнім фахом. Адже справжню радість може приносити тільки та професія, яка задовольняє людину не тільки матеріально, але і морально. Як висловився заступник голови районної ради Анатолій Кравець: "Дбайте про майбутнє сьогодні! Якщо у вас є мета, ви обов'язково її досягнете! У цьому вам допоможе плідна праця та викладацький склад центру по роботі з обдарованою молоддю при ЗНУ". Для молоді, що мріє отримати вищу освіту, заняття у Василівському центрі почнуться 6 жовтня.
Юлія Гринько
Висловлюємо подяку за підготовку матеріалу працівникам факультету довузівської підготовки та, зокрема, його деканові - Ірині Бакаленко.