*У Запорізькій міськраді відбулося посвячення першокурсників-сиріт регіону у студенти. На нього завітали 19 студентів ЗНУ. Із теплими словами привітання звернувся до присутніх заступник міського голови Олександр Кузьмін. Для дітей підготували святковий концерт, у якому взяли участь і студенти факультету соціальної педагогіки і психології нашого університету - п'ятикурсник Юрій Драненко і першокурсники Андрій Салтиков і Павло Топчій. Наприкінці усі студенти отри-мали подарунки.
*У рамках святкування Дня юриста у ЗНУ провели концерт, що розпочався привітанням декана Петра Хряпінського та нагородженням найактивніших майбутніх правників. Зокрема, Почесні грамоти отримали Павло Лютиков, Юлія Скриль, Марина Самойловська, Маргарита Литвин, Максим Щур, Олександра Бірюкова, Олександра Добичіна та інші. Також до свята пройшла презентація Запорізького осередку Ліги студентів Асоціації правників України. Його очолив третьокурсник юридичного факультету Михайло Віхляєв. До провідних напрямів діяльності Ліги належать проведення семінарів, конференцій, тематичних конкурсів, функціонування Центру юридичної кар'єри, Центру юридичної допомоги, юридичної клініки. Вже зараз юні правники встигли встановити зв’язки з подібними організаціями не лише регіонального, але й всеукраїнського рівнів.
*У ЗНУ побували з робочим візитом представники Гете інституту (Київ): ви-конувач обов'язків керівника Гете інституту Вернер Вьолль, координатор проекту "Центри вивчення німецької мови" Андреа Йост і її асистент Світлана Журавльова. Метою візиту була перевірка діяльності "Центру вивчення німецької мови" ЗНУ, що працює уже два роки. За підсумками роботи на посаду директора Центру затвердили завідувача кафедри німецької філології, доцента Сергія Вапірова.
*Університет відвідали іноземні гості - президент Фреско-Пасіфік університету (Каліфорнія, США), професор Меріл Еверт та доктор цього університету, почесний професор ЗНУ Пол Тейз. Вони обговорили із адміністрацією ВНЗ ряд питань щодо співпраці із ЗНУ, а також мали змогу ознайомитися із навчально-методичними базами та музеями факультету фізичного виховання та біологічного.
*На острові Хортиці провели посвячення у студенти першокурсників економічного факультету. Святкування розпочалося спортивними конкурсами, а після них першокурсники виголосили присягу, у якій зобов'язалися не прогулювати пари, вчасно здавати курсові роботи і дотримуватися студзаконів.
*На Покрову в ЗНУ відбувся концерт фольклорного ансамблю національного обряду "Родослав" із Житомирщини. Яскраві народні костюми, запальні танці й пісні - усе це складало репертуар "Родославу". До ЗНУ творчий колектив завітав уперше, але, від'їжджаючи, артисти обіцяли при нагоді приїхати до нас знову.
*У ЗНУ Клуб української молоді провів фестиваль сучасної української пісні "Голос". Виступи солістки гурту "Авалон" Катерини Гопенко і ліричного гурту "Oranjeez", який уже встигли охрестити запорізьким "Океаном Ельзи", викликали неабиякий інтерес у публіки. Родзинкою концерту стали композиції гуртів "Peekachu" та "Відчуття тиші".
СПОРТ
*У ЗНУ пройшов другий етап першого туру XVI Чемпіонату України з волейболу між жіночими командами. Команда суперліги "Орбіта-Університет" (ЗНУ) перемогла гостей - одеську команду суперліги "Джіневру". Обидві гри закінчилися з рахунком 3:2 на користь "Орбіти-Університет", що свідчить про позитивну динаміку розвитку нещодавно відновленої команди. Наступний етап Чемпіонату відбудеться в Євпаторії, де "Орбіта-Університет" буде грати з місцевою командою суперліги "Керкенетидою".
*Спортсмени ЗНУ на Ялтинському Кубку України з легкої атлетики серед ВНЗ посіли почесне восьме місце. Зпоміж їхніх досягнень - перші місця зі стрибків у довжину (четвертокурсниця факультету фізичного виховання Ксенія Мартиненко) та у забігу на 1500 метрів (другокурсниця Ганна Пелих, яка також посіла третє місце у забігу на 800 метрів). Крім того, команда ЗНУ посіла друге місце в естафеті "4х100".
*Четвертокурсники факультету фізичного виховання ЗНУ Владислав Сокол та Олексій Стрюков повернулися із Четвертих молодіжних ігор з академічної греблі переможцями запливу на дистанції "1500 метрів двійка без керманича". Тепер вони продовжать тренування вже у складі збірної України з академічної греблі. У найближчих планах - підготовка до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, які проходитимуть у наступному році.
*У рамках проведення спартакіади в ЗНУ пройшли змагання з "Веселих стартів" між командами університетських гуртожитків. Організатором заходу виступив відділ гуманітарної освіти та виховання. Найкращою в естафетних забігах визнали команду третього гуртожитку, другу та третю сходинки посіли, відповідно, представники другого та четвертого гуртожитків. Усього взяло участь у заході близько 30 спортсменів.
*У ЗНУ провели крос між командами усіх факультетів. Серед дівчат призові місця розділили між собою студентки факультету іноземної філології: перше місце посіла Вероніка Кушнір, друге - Злата Драч, а третє - Анна Смирнова. Серед юнаків найшвидшим виявився Артур Кисельов (студент факультету іноземної філології), другим - Павло Давлан, а третім - Михайло Базалійський (обидва з історичного факультету). У командному заліку серед дівчат перші - представниці факультету іноземної філології, другі - менеджменту, а треті - фізичного факультету. Серед юнаків за загальними результатами перше місце виборола команда історичного факультету, друге - факультету іноземної філології, а третє - фізичного факультету.
*У ЗНУ пройшла Четверта фітнес-конвенція "NIKE", генеральним партнером якої виступив наш університет. Цього року вона вийшла на міжнародний рівень: під час неї проводився регіональний відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу на кращого молодого інструктора, переможець якого поїде до Копенгагена. Тож Запоріжжя представлятиме студентка факультету фізичного виховання ЗНУ, майстер спорту з легкої атлетики, багаторазова призерка Чемпіонатів і Кубку України зі спортивної аеробіки і командного фітнесу Тетяна Сунцева. Щодо основної програми, то 109 учасників із різних міст, зокрема із Дніпропетровська, Донецька, Сімферополя та Херсона, мали змогу побачити виступи провідних фітнес-майстрів.
*У ЗНУ відбувся Відкритий всеукраїнський турнір зі спортивних бальних танців "Кубок ритму-2006", співорганізатором якого виступив і наш ВНЗ. За головну нагороду змагалися близько ста пар із Донецької, Дніпропетровської, Харківської областей, Кримської АР та нашого регіону. Захід проходив у три етапи: зранку виступали пари-новачки, а по обіді рейтингові пари демонстрували свою хореографічну майстерність у двох номінаціях: латиноамериканські танці та європейська програма. Головою суддівської колегії турніру був президент спортклубу "Ритм" Ігор Шевцов. За його словами, турнір зібрав близько 200 учасників та 300 вболівальників. “Бурхлива підтримка, безкомпромісна боротьба - все, як у спорті”, - підбив підсумки розмови Ігор Георгійович. Що ж до переможців різних номінацій - це спортклуб “Ритм”, харків’яни, команда “ЗАлК”у та гості з Донецьку.