Свято Дня української писемності та мови з кожним роком набуває все більшого значення для усіх українців. У нашій державі підростає покоління вже незалежної України. Саме за ним - її майбутнє, саме в їхніх руках - процвітання нації. Втішає той факт, що все частіше на університетських концертах молодь із гордістю виконує пісні українською, і їй підспівують у залі, гаслом чималої кількості студентських виступів лишається переконання, що бути українцем - це стильно, цим треба по праву пишатися, у коридорах чутно саме рідну мову, і вже зовсім не дивина побачити студента у вишиванці: вона перестає бути символом лише давніх традицій нашого народу - і поступово стає частиною нас із вами, нашої культури, наших звичок, нашого сьогодення.
До речі, саме гімн України нещодавно посів перше місце на всесвітньому конкурсі гімнів, де оцінювалися якість музики та її закодованість позитивними метапрограмами!
У Запорізькому національному університеті до Дня української писемності та мови підготували велику кількість заходів. І кожен з них заслуговував на неабияку увагу. Звичайно ж, ініціатором більшості з них став один із найстарших факультетів - філологічний. За активної участі його декана Тамари Хом’як, завідувачів кафедр Віктора Чабаненка, Петра Білоусенка, Ольги Стадніченко та інших учених читалися відкриті лекції, проводилися круглі столи, презентації книг, велика кількість конкурсів, серед яких - Перший відбірковий тур Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Як завжди, на високому рівні на філологічному факультеті підбили підсумки зробленого за кілька тижнів до свята писемності та мови.
Запорізький національний і, зокрема, факультет журналістики, також виступили співоганізаторами ще одного конкурсу, котрий було оголошено у березні цього року. Він став регіональним і визначив найкращих журналістів, роботи яких були присвячені темі "Українська мова була, є і завжди буде". Проводився захід за підтримки міжнародної громадської організації "Конгрес захисту української мови".
Перемогу в номінації "Тележурналістика" здобула викладач кафедри журналістської творчості факультету журналістики ЗНУ, ведуча телепрограми “Мова як море” (канал “Запоріжжя”) Оксана Гладій. Нагороду вона отримала з рук почесної гості нашого університету - голови "Конгресу захисту української мови" Валентини Стрілько.
Разом із нею інших переможців нагороджували декан факультету, професор Володимир Манакін та його заступники - доцент, завідувач кафедри журналістської творчості Віктор Костюк та доцент Катерина Буслаєва. До речі, Віктор Костюк брав участь у заході і як співголова Запорізького відділення міжнародної громадської організації "Конгрес захисту української мови".
Серед газетярів відзначили журналіста "Запорозької Січі" Пилипа Юрика - за тематичні сторінки "Слово" та матеріал "Це звичайне яничарство", опублікований у газеті "Літературна Україна". Радіопередачу "Мова рідна, слово рідне" обласного радіо визнали найкращою у своїй галузі. Її автор - Світлана Коваленко. Усі переможці отримали дипломи, грошові премії, книжки "Визначне жіноцтво України" й "Історія освіти України" та символ ”Конгресу захисту української мови” - писанку з буквою "ї", якої немає в абетці жодної іншої мови.
Крім іншого, на урочистостях із нагоди свята відзначили переможницю фотоконкурсу "Українська мова в сьогоденні" - четвертокурсницю факультету журналістики Ольгу Максимову. Її фотоколаж "Українська - в опозиції" було подаровано Валентині Стрілько. За гарні роботи на мовну тематику нагородили й інших студентів цього ж факультету - Дарину Клімуш та Катерину Сіріньок.
Голова міжнародної громадської організації "Конгрес захисту української мови" Валентина Стрілько:
- Я в університеті, щоб вручити нагороди. Але разом із тим ми знайшли тут вже багато друзів. Тож я сподіваюся, що наша зустріч буде не останньою. Я впевнена, що серед вас буде багато журналістів, які досягнуть чималих висот. Спасибі вам велике за те, що ви тут, у Запорізькому національному університеті, плекаєте наше рідне українське слово та вдосконалюєте свій талант.