№15 (910)
17 листопада
2006 року


Обласна академічна газета 

ПОДІЇ: КОРОТКИМ РЯДКОМ

*Науковці ЗНУ стали учасниками семінару з питань надання правової допомоги малозабезпеченим прошаркам населення, який пройшов у Запорізькій облдержадміністрації. Наш ВНЗ на семінарі представляли професор Тетяна Коломоєць та голова Запорізького осередку Ліги студентів Асоціації правників України, третьокурсник юрфаку ЗНУ Михайло Віхляєв. Вони взяли участь в обговоренні актуальних проблем галузі і поділилися власним досвідом, адже при ЗНУ вже довгий час функціонує своя юридична клініка.

*У роботі Осінньої Академії НАТО під назвою "НАТО, Європа та проблеми регіональної безпеки у глобальному світі" взяв участь доцент кафедри цивільного права юридичного факультету ЗНУ Георгій Самійленко. Цей захід проходив під егідою ОБСЄ. Георгій Валерійович брав участь у дискусіях з приводу вступу України до НATO та провів ряд корисних зустрічей, у ході яких було досягнуто чимало домовленостей. Наприклад, один із представників Міністерства закордонних справ України включив кількох науковців ЗНУ у список осіб, які матимуть можливість пройти стажування у Міністерстві та за кордоном. До ЗНУ наш викладач повернувся із Сертифікатом учасника асамблеї, врученим йому під час урочистостей з нагоди підбиття підсумків заходу.

*У ЗНУ відбувся заключний тур конкурсу гумористів-виконавців "Пересмішник". Головувала в журі декан філологічного факультету Тамара Хом'як. Розпочався конкурс виступом народної артистки України Тетяни Мірошниченко (Кумасі), яка виконала уривок з "Енеїди". Жартівливо розповів про будні журналістів Анатолій Рекубрацький (Ворожбит). Гострим словом пройшовся по наших реаліях Микола Білокопитов (Задерихвіст). Своїм артистизмом причарував усіх Олексій Кудря (Чесало): розповідав байки й “чесалочки". Леонід Сосницький на прізвисько Триндиченко запропонував нову версію кінофільму "Весілля в Малиновці". Глядачів розважив артист театру ім. Магара Іван Смолій. Визначити найкращого жартівника було справді важко. Але перше місце, все ж таки, отримав Олексій Кудря. Друге місце між собою поділили Петро Ребро і Микола Білокопитов. А на третьому місці опинились одразу троє гумористів: Пилип Юрик, Анатолій Рекубрацький та Леонід Сосницький. До речі, на конкурсі дебютував новий "веселосічовик" Володимир Байбаков.

*У ЗНУ пройшов Відкритий Чемпіонат ЗНУ з гри "Що? Де? Коли?". Його організатором виступив Клуб інтелектуальних ігор ЗНУ "Модератор". Окрім студентських команд з ЗНТУ, ЗДІА та ЗНУ у Чемпіонаті взяли участь відомі інтелектуали. Особливо хотілось би відзначити участь школярів - учнів 11 класів гімназії № 28 та класичного ліцею ЗНУ. Знавці зіграли три тури по 12 запитань кожен. За їхніми результатами лідерами заліку стали одразу дві команди: "Ноу-Хау" ЗДІА та "Хенде-Хох" ЗНУ, розрив між якими становив лише один бал. На почесному третьому місці впевнено розташувалася ще одна команда ЗНУ - "Три Богатирі" (факультет соціології та управління). За нею йшли "Para Bellum" ЗДІА та новачки руху "Що? Де? Коли?" - команди ЗНТУ - збірна та "Веселі мислителі". Попереду - Зимові та Весінні ігри, за результатами яких і визначиться переможець Відкритого Чемпіонату ЗНУ з "Що? Де? Коли?".

*У ЗНУ провели низку музичних перерв, організованих студрадою. Ці заходи мали різноманітне тематичне спрямування. Наприклад, у цьому місяці під час їх проходження свої таланти глядачам демонстрували учасники "Дозвольте відрекомендуватися", представники різних команд КВК. Крім того, під час музперерв студрада провела збір коштів, які буде передано до запорізького дитячого будинку "Сонечко".

*У рамках роботи факультету іноземної філології зі студентами, направленої на їхню адаптацію до навчання, пройшла зустріч керівництва факультету, завідувачів кафедр та кураторів груп із батьками першокурсників. На заході обговорювали традиції факультету, специфіку навчання на першому курсі, форми контролю знань тощо. Після загального зібрання окремо пройшли збори кожної групи з кураторами. Для них викладачі підготували звіт за результатами атестації студентів після двох місяців навчання.

*На фізичному факультеті пройшла акція "Як захистити себе від СНІДу". Захід було проведено за ініціативи студентської ради факультету під керівництвом її екс- та нинішньої голів - Юлії Лотоцької та Ольги Доценко. Цього року акція проходила у формі круглих столів у різних групах, учасники яких активно обговорювали такі питання, як кількість хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих в області, у країні та у світі в цілому. Ця акція стала традиційною: вона проводиться вже третій рік поспіль.

Вчена рада інформує

*Цього разу на черговому засіданні Вченої Ради обговорили кілька питань, які стосувалися стану та перспектив навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців у ЗНУ, результатів роботи комісії обласного Контрольно-ревізійного управління в нашому ВНЗ та іншого. Із першого питання виступив проректор ЗНУ з навчальної роботи Олександр Бондар. Зокрема, він підкреслив, що перевірка, проведена навчальним відділом ЗНУ, показала, що майже з усіх дисциплін на факультетах наявний повний пакет навчально-методичного забезпечення. Про результати роботи комісії КРУ Запорізької області в ЗНУ доповідав головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик. Він зазначив, що перевірка тривала півтора місяця. Стосувалася вона найрізноманітніших галузей діяльності ЗНУ: фінансової, господарчої, навчальної тощо. "Переважна більшість недоліків, виявлених під час ревізії, відразу ж була усунена", - підкреслив Василь Федорович. Наразі фінансовий стан ЗНУ є стабільним, заходи щодо його зміцнення тривають.

Спорт

*Команда Суперліги "Орбіта-Університет" (ЗНУ) зараз посідає четверте місце у турнірній таблиці XVI Чемпіонату України сезону 2006-2007 років серед жіночих команд Суперліги з волейболу. На її рахунку шість перемог у восьми іграх (в одеської "Джінестри", білоцерківської "Росі" та луганської "Іскри-Педуніверситет"). Вона здобула дві виїзні перемоги, зігравши з білоцерківською "Россю" із рахунком 3:0 і 3:1. А в рідних стінах перемогла "Іскру-Педуніверситет" з рахунком 3:0 і 3:0. Її тренер, старший викладач кафедри спортивних ігор факультету фізичного виховання ЗНУ Сергій Попов так прокоментував гру своїх вихованок: "Слід відзначити, що наші спортсменки проявили себе достойно, навіть у грі з євпаторійською "Керкинитидою", котрій після напруженої боротьби поступилися з незначною різницею у рахунку".

*У рамках Спартакіади-2006 у ЗНУ пройшли змагання з шашок серед чоловіків. Перші в них - історики. Другими йшли юристи, а на третьому місці опинилась команда факультету журналістики. Переможці отримали грамоти, медалі та футболки з логотипом рідного університету.

*У рамках Спартакіади ЗНУ відбувся турнір із настільного тенісу. Серед дівчат переможницями було визнано команду біофаку, другими йшли представники математичного, а завершили трійку першості студентки факультету іноземної філології. Серед чоловіків перші - представники істфаку, другі - економфаку, а треті - факультету менеджменту.

Підготували Таміла ТАРАСЕНКО та Микола ЖИРІВСЬКИЙ

на головну




ЗМІСТ

А ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ ЗІ СЛОВА...

НОВИНИ

ЯКОЮ МОВОЮ ВИ РОЗМОВЛЯЄТЕ?

ПОДІЇ: КОРОТКИМ РЯДКОМ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА

ТІНА КАРОЛЬ З ЕКОНОМФАКУ

"АМПАРО" - НАЙЕРУДОВАНІШІ ПРАВНИКИ

КІВІН ПОВЕРНУВСЯ ДО ЗНУ!

СВЯТО ФАКУЛЬТЕТУ СОЦІОЛОГІЇ ТА УПРАВЛІННЯ

МЕТРИ ТА НОВА ГЕНЕРАЦІЯ БІОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

НЕ ПРОСТО КНИГА, А ЦІЛИХ "100 ТИСЯЧ КНИГ"!

Я Б У НАУКУ ПІШОВ, ХАЙ МЕНЕ НАВЧАТЬ!

НЕЗАБУТНІЙ

КРОК У МАЙБУТНЄ ІЗ ПРИВАТБАНКОМ

СТУДЕНТСЬКИЙ БАЛ АЕРОБІКИ-2006

ВІТАЄМО!