
Таке потрібне запоріжцям оздоровлення
Оздоровлення та виплати матеріальної допомоги –основні функції профспілки щодо соцзахисту. Наш університет – єдиний у регіоні, який утримує на своєму балансі дві бази відпочинку: у Кирилівці – “Славутич” та на острові Хортиця – біостанція-профілакторій. У цьому році профспілка вперше запровадила практику дотацій на літній відпочинок у Кирилівці. Скажімо, у червні можна було відпочити зі знижкою 100 гривень, у липні – 30, а в серпні – 50. Майже тисячу відпочиваючих прийняв “Славутич” за сезон, тоді як у 2005 році – було 800 осіб. Хортицька база теж користується неабияким попитом: минулого року на ній відпочили 1046 осіб, а в попередні роки ця цифра не перевищувала 300-400 осіб. Співробітники відпочивали і на інших базах: для цього виділили 25 путівок до Ялти, Бердянська.
Для дітей працівників минулого року виділили 49 путівок до літніх таборів за їхньою 15-відсотко-вою вартістю. Щомісяця співробітникам виділяється 20 курсівок до санаторію-профілакторію. Раз на рік і кожен студент має право отримати подібну курсівку чи путівку за 10-% вартістю. Минулого року 33 особи пролікувалися в українських санаторіях. За словами головного бухгалтера профспілки Світлани Носової, усього на оздоровлення витрати комітету за рік склали понад 60 тисяч гривень. Тоді як на наступний рік запроектовано вкласти у сферу оздоровлення майже 100 тисяч гривень.
Приємні сюрпризи до свят
Доброю традицією профспілки є організація солодких столів, грошових виплат до певних свят. Наприклад, ми перші почали вітати співробітників із нагоди Дня працівників освіти, подарунки видаються і до 8 Березня, Дня захисника Вітчизни. До останнього свята, а також до 9 Травня та Дня звільнення Запоріжжя ветерани університету (а це більше п’ятдесяти осіб) отримують грошові виплати. Солодощі, квитки до цирку, на новорічні вистави, у кінотеатри, поїздка дітей до Києва на новорічну ялинку тощо стали приємним дарунком напередодні Нового року. Усього на ці заходи профспілковий комітет цього року витратив близько 20 тисяч гривень.
І, як підсумок…
Не пасе задніх і студентський сектор профспілки. На їхньому рахунку чимала доля організаційної, культмасової роботи, документообіг, зв’язки із профспілковими структурами області тощо. Їхню роботу відзначають. Минулого року Обласний фонд зайнятості подарував студсектору карооке-систему за вирішення проблем із працевлаштування студентів.
Згадує бухгалтер студентської профспілки ЗНУ з 1973 по 1995 рік Тамара Лукаш:
– Студентський профком із самого початку свого створення працював у багатьох напрямках. Зокрема, опікувався відпочинком та оздоровленням студентів, розповсюджуючи серед своїх членів туристичні та санаторні путівки. У 70-ті нам передали у користування базу в Андріївці на Дніпрі, а потім - оздоровчу базу на косі Пересип, яка функціонує і зараз. Організовували студентські будзагони, у яких усі бажаючі мали змогу підзаробити під час літніх канікул. Також влаштовували літні спортивно-оздоровчі студентські табори.
Цікаво, що за останні два роки майже на дві тисячі збільшилася кількість членів профспілки серед студентів. Тепер вона сягає близько 4400 осіб. “А от серед співробітників членів профспілки близько 1300 осіб”, - додає заступник голови комітету Тетяна Яцун. Серед негативних тенденцій галузі голова профспілкового комітету Борис Павловський відзначає недостатню ініціативність університетського колективу. “До речі, останнім часом звучать докори, що про нас мало знають, так от, хотілося б досягти більшої гласності профспілкової роботи. Сподіваємося, що й надалі профспілковий рух розвиватиметься і наша діяльність носитиме прогнозований і злагоджений характер”, - підбиває підсумки Борис Степанович.
Дещо з історії.
Голови профспілки у різні роки: Євген Чернов з 1978 року; Анатолій Дергаль із 1980 року; Віталій Масько з 1982 року; Валерій Євко з 1988 року; Олексій Черниш із 1990 року; Микола Мальований із 1993 року; Валентина Біломорець із 1994 року; Юрій Сисоєв із 2003 року; Борис Павловський із 2006 року.