Кожен факультет визначав найкращі роботи серед поданих до конкурсної комісії, яка рекомендувала, кого нагороджувати дипломом переможця, а кого – заохочувальним дипломом. Усі ж дослідження розподілялися за спеціальностями. Наприклад, серед 18 робіт із “Соціології“ відзначили лише дві, присвячені організації політичного простору та вивченню процесу управління організацією. А з “Біології“, “Екології“ та “Хімії“ - п’ять досліджень. У цій сфері студентів зацікавили методи подолання хронічного бронхіту, пошук біологічно активних речовин, вміст корисних речовин у шипшині та інше. Майбутні фахівці з “Фізичного виховання“ порівнювали фізичну підготовку допризовної молоді всієї України та, зокрема, Запоріжжя, вивчали вплив сауни на процес відновлення сил боксерів, досліджували реабілітаційну роботу з дітьми, які часто хворіють тощо.
Прихильники гуманітарних наук нерідко цікавилися сучасною літературою. З “Англійської філології“ відзначилися кілька робіт, у яких розглядалися різні аспекти проблематики трилогії “Володар кілець“. А от із “Журналістики“ вивчали книжковий простір Запоріжжя, культурну тематику в новинах, політичну рекламу та “стенд-ап“ як елемент телевізійного повідомлення.
Цікаво, що кожна робота мала свій девіз. Оригінальністю в цьому питанні відзначилися, безперечно, студенти факультету соціальної педагогіки та психології. Наведемо кілька девізів їхніх робіт: “…У мозку професора з’явилися рядки: “Ушкоджено системний файл реальності. Перезавантажити Всесвіт? Так\Ні?..“ або “Настанови, створені суспільством, не завжди бувають справедливими. Ми, психологи, і прагнемо покращити життя“. Досить лаконічними виявилися і девізи студентів юридичного факультету: “Право все перемагає“, “Невирішених проблем не буває“.
А от майбутні економісти взагалі обійшлися без девізів, адже фах вимагає точності, а не лірики. Студенти вивчали перспективи розвитку страхування життя, місцеві податки і збори, вдосконалення аналізу витрат на промисловому підприємстві, проблеми тіньової економіки, “людський капітал“ тощо.
Конкурси й олімпіади подібного характеру – постійна практика університету. Нещодавно ректор ЗНУ Сергій Тимченко нагородив переможців Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Дипломами за підписом Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка відзначили п’ятьох студентів. Переможниця Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Іспанська мова“ Валерія Маслова отримала диплом третього ступеня (її науковий керівник Аліна Науменко), зі спеціальності “Економічна кібернетика“ - Ганна Біленька – диплом першого ступеня (науковий керівник – Наталія Максишко), дипломом третього ступеня нагородили переможницю олімпіади зі спеціальності “Журналістика“ Катерину Валигулу (її науковий керівник – Володимир Манакін). І, врешті, заохочувальним дипломом відзначили роботу переможниці олімпіади зі спеціальності “Російська мова та література“ Галини Руденко (науковий керівник Тетяна Хейлик).
Переможниця конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук 2005-2006 навчального року з напрямку “Біологічні науки“, наразі аспірантка ЗНУ Ірина Лабенська теж була відзначена дипломом переможниці. Також МОН України нагородило дипломом і її наукового керівника – декана біологічного факультету професора Людмилу Омельянчик.