“Зважаючи на потужний науковий потенціал біологічного факультету в екологічній сфері: наявність цінного устаткування, кількох галузевих лабораторій, а головне - відомих і талановитих учених-екологів, у ЗНУ і було вирішено ініціювати відкриття подібного центру”, - так пояснює причини втілення екопроекту в життя ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко.
Доволі складна екологічна ситуація у місті і є основним мотивом започаткування діяльності Регіонального навчально-науково-виробничого центру “Екологія”. Його головними завданнями у майбутньому можуть стати проведення різноманітних досліджень, експертиз, аналіз стану тих чи інших проблемних екоточок регіону. Тоді як раніше до подібних заходів місцева влада змушена була залучати сторонні структури: подібного центру в нашому регіоні (як це не парадоксально звучить) досі не існувало.
Про перспективи центру розповідає декан біологічного факультету Людмила Омельянчик:
- Розпочинаємо ми свою роботу зі структури, яка носитиме назву Регіональний навчально-науково-виробничий центр “Екологія“. А пізніше плануємо реорганізувати його у потужний екологічний комплекс. Упевнена, що подібне новоутворення – один із перших кроків до вирішення болючої екологічної проблеми нашого індустріального міста.