№4 (916)
19 лютого
2007 року


Обласна академічна газета 

БОЛОНСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ В ДІЇ, АБО СТАРТ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПРОЙШОВ ВДАЛО

Перший в історії Запорізького національного університету семестр, у якому студенти навчалися за кредитно-модульною системою, завершився. Тож можна говорити про деякі проміжні підсумки стартової сесії нової форми навчання. Звичайно, що були і певні проблеми, але, в цілому, результати досить позитивні. Та й самі студенти впевнено відзначають, що все не так складно, як здавалося із самого початку.

Подібної думки дотримуються і самі викладачі та керівництво університету. Зокрема, начальник навчального відділу ЗНУ Людмила Нестеренко зазначила: “Звичайно, кредитно-модульна система була для всіх нас новим явищем. Ми разом із факультетами готувалися до першого семестру, було проведено багато зустрічей, обговорень, внесено чимало пропозицій щодо того, як це буде відбуватися. Хочу подякувати колективу викладачів кафедр, кураторів із кредитно-модульної системи на факультетах, методистів бюро з навчально-методичної роботи за їхню активну небайдужу позицію. Звіти факультетів про результати сесії показують, що ця система дає можливість швидше здійснити адаптацію студентів до роботи у виші, привчає їх регулярно працювати протягом семестру, набувати навичок самостійної роботи, на яку сьогодні орієнтована підготовка фахівців. Звичайно, студентам важко довелося звикати до роботи в новому режимі. Різняться і показники успішності та якості результатів сесії по факультетах. Однак, перший курс, що працював за кредитно-модульною системою, показав, у цілому, зростання рівня успішності в порівнянні з минулими роками”.

А от як прокоментував підсумки сесії проректор ЗНУ з навчальної роботи, доцент Олександр Бондар: “Робота в режимі модульно-рейтингової системи показала нам її плюси, але й поставила питання про шляхи її вдосконалення. Ми почали навчатися за цією системою одночасно на всіх спеціальностях, а тому вже сьогодні постало питання про чітке виділення у ній принципів і засад, яких ми повинні дотримуватися на загальноуніверситетському рівні, та одночасно її модифікації для різних напрямів підготовки фахівців. Однак для визначення цих моментів потрібна активна творча, методична та організаційна робота, насамперед, факультетів та кафедр, кожного викладача. Багато ще треба працювати для підвищення рівня поінформованості студентів щодо організації навчального процесу, вдосконалення критеріїв оцінювання їх навчальних досягнень, методичного забезпечення індивідуальної та самостійної роботи студентів.”

Дещо простіше сприймають “сесію по-новому” студенти. Скажімо, Олександр Бобровний з фізичного факультету говорить: “Коли ти постійно продуктивно вчишся, то не має значення, за якою системою ти отримуєш знання”. Згодна з думками колеги і Юлія Клименко з філологічного фа-культету. Вона говорить, що навчатися за новою системою - неважко. Галина Уляницька, першокурсниця біологічного факультету, додає: “Ми змушені навчатися протягом семестру напружено й активно, однак нам набагато легше складати сесію”.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ

на головну




ЗМІСТ

БОЛОНСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ В ДІЇ, АБО СТАРТ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПРОЙШОВ ВДАЛО

НОВИНИ

НОВА СИСТЕМА НАВЧАННЯ: ВАШІ ВРАЖЕННЯ?

ФЕДІР ТУРЧЕНКО: “ЩОБ ДОСЯГТИ УСПІХІВ, ТРЕБА БАГАТО ПРАЦЮВАТИ”

ТОВАРИСТВО ІМ. ЯКОВА НОВИЦЬКОГО - 10 РОКІВ ПРИ ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

ФІЛОЛОГІЯ – НАУКА ДЛЯ ДУШІ

ВАЛЕНТИНІВСЬКІ ПОШУКИ ДО СВЯТА

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ НА ОБРІЯХ НОВОГО ЧАСУ

ВІДРЯДЖЕННЯ ОФОРМЛЮВАТИМУТЬСЯ ПО-НОВОМУ

АФІША

ЧОМУ “ВИШ”?

ОГОЛОШЕННЯ

УНІВЕРСИТЕТ: ДЕНЬ ЗА ДНЕМ

ВІТАЄМО!