Семінар-практикум "Регіональні аспекти реформування публічної адміністрації в Україні" (обговорення документа для консультацій щодо державної політики - Зеленої книги), який нещодавно пройшов у стінах ЗНУ, організували юридичний факультет ЗНУ, Управління державної служби головного управління держслужби України в Запорізькій області та Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. Почесним гостем заходу став народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики Роман Беспалий.
Близько 60 представників юридичної галузі з різних міст України взяли участь у заході. Зокрема, на ньому були представлені такі міста, як Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Хмельницький.
Гість заходу, відомий юрист, який уже довгий час бере участь у законопроектній діяльності із зазначеної у конференції сфери, Борис Беспалий на зустрічі зауважив, що робота зі студентами - для нього звична після восьми років викладацької діяльності у Київському нацуніверситеті імені Т.Шевченка. Питання, на які відповідав запрошений, стосувалися реформування нотаріату виконавчої влади, розгляду спадкових справ, правового врегулювання упровадження в Україні Болонського процесу, а також - досить актуальної проблеми - природоохоронного законодавства. Цікавою була відповідь Бориса Беспалого саме щодо останнього: "Я не вірю, що держава і бізнес, - зазначив він, - будуть захищати довкілля без тиску громадськості!". Між іншим народний депутат зазначив, що у своїй законотворчій діяльності був співавтором проектів про заборону на підняття плати за навчання студентів під час самого навчання. Звертаючись до залу, Борис Беспалий закликав студентів пропонувати власні ідеї, проекти, щодо того чи іншого проблемного питання законотворення. Вони - як громадська думка - завжди братимуться до уваги у парламентських колах.
Серед викладачів факультету-організатора семінару досить активною була робота декана, професора Тетяни Коломоєць, її заступників: доцентів Вік-тора Сабадаша і Георгія Самойленка, завідувача кафедри конституційного та трудового права, доцента Ганни Журавльової, доцентів Ганни Гулєвської та Лариси Кузенко. Почесними гостями семінару стали: директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Олег Ярковой, начальник управління держслужби Головного управління державної служби України в Запорізькій області Ольга Журба, її заступник - Юрій Міщенко, начальник загального відділу апарату Запорізької облдержадміністрації Дмитро Арабаджиєв, начальник навчально-методичного Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників держпідприємств Тетяна Кошова.
Як зазначила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, на семінарі його учасники обговорили чимало важливих питань. Зокрема, ті, що стосуються відносин між органами виконавчої влади й місцевого самоврядування, розмежування їх повноважень, особливостей щодо фінансового боку окреслених проблем, формулювання пропозицій до законодавчого врегулювання. Також йшла мова про формування кадрового резерву держслужбовців для місцевих органів виконавчої влади. Учасники семінару запропонували власний варіант вирішення цієї проблеми.
У поле зору вчених і практиків потрапили також такі аспекти, як визначення так званого "особливого" статусу міста. Усі пропозиції у кінцевому рахунку об'єднали у прийнятій резолюції, яку згодом планують надіслати до Верховної Ради.