Приводом для її проведення стало підведення підсумків конкурсу наукових студентських робіт, присвячених правовому аспекту екологічної безпеки нашого краю. Перед присутніми зі своїми науковими розвідками виступили переможці.
Задум привернути увагу майбутніх юристів до цього аспекту права виник у їхніх викладачів не випадково: як зазначив на пленарному засіданні проректор з навчальної роботи ЗНУ, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Бондар, екологічна безпека та охорона навколишнього середовища належать до стратегічних напрямів розвитку державної політики, закріпленої на рівні Конституції України та Декларації про державний суверенітет України. Зараз у цій правовій галузі накопичилося чимало питань, які потребують врегулювання на державному рівні.
Голова суспільної організації «Народні збори» Володимир Кругліков, підкреслив, що екологічні проблеми є особливо актуальними саме для нашого промислового регіону. Розуміння важливості для їхнього вирішення громадської ініціативи та законодавчого врегулювання і призвело до створення цієї організації, у яку об’єдналися представники профспілок п’яти промислових підприємств Запоріжжя.
Кожен виступ молодих науковців, супроводжувався активним обговоренням. Декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик відзначила необхідність подібних заходів, адже екологічна ситуація в Запоріжжі така, що потребує комплексу термінових заходів, спрямованих на її покращення.