29 жовтня у ЗДУ відбулося ювілейне, двадцять п"яте, засідання студентського філософсько-культурологічного клубу "Сова Мінерви". Темою для дискусії була Біблія: літературний здобуток, основа морально-етичного порядку, культурний феномен. Доповідачем була Лариса Темчуріна, викладач кафедри культурології. Вона розглянула Біблію як літературну пам"ятку. Метою її виступу було розкрити багатопланову цінність Святого Письма, велич і простоту його слова, яке сягає найголовніших вимірів людської душі.
Щоб ширше зрозуміти роль Біблії у житті людського суспільства, на зустріч зі студентами були запрошені отець Андрій, священик православної церкви Київського патріархату, В.А. Подоляк, доцент, кандидат філософських наук, релігіознавець, О.З. Крагель, старший викладач кафедри культурології ЗДУ. Кожен з гостей висловив свою думку щодо людського здобутку - Біблії.
Активну участь у висвітленні релігійних питань виявили і студенти. Це спонукало на цікаву дискусію між молоддю та гостями, яка розкрила нові аспекти сприйняття Біблії. А саме - співзвучність і протиріччя християнства з іншими релігіями, проблеми перекладу Святого Письма, його трактування різними конфесіями та модерні інтерпритації. кдиним недоліком засідання була відсутність придатного для багатолюдного спілкування приміщення.
Отже, клуб "Сова Мінерви" відзначив свою ювілейну дату - 25-те засідання. А з чого ж все починалося? Які теми підіймалися раніше? Чи має клуб проблеми? Відповідь на ці питання дав Олексій Магрелішвілі, заступник голови студентського філософсько-культурологічного клубу "Сова Мінерви":
- У чому сенс життя? Бути чи не бути? Народ стає ринковою особистістю, тобто товаром. Чи добре це? Ці та інші питання були предметом обговорення щорічних засідань клубу.
Наше перше заняття відбулося 13 квітня 2001 року. Потрібно зазначити, що у студентів зростала потреба дістати якомога більше відповідей на різноманітні філософські питання. Тому і було створено "Сову Мінерви".
Найбільш активними є студенти філологічного та історичного факультетів, а ще журналістики, математичного тощо. Молодь має змогу проявити своє "я", розкрити власний світогляд. Тематика наших засідань найрізнобарвніша. Ми намагаємося скоординувати студентів так, щоб вони самостійно намагалися ставити та вирішувати проблемні аспекти життя, запропоновували теми для обговорень. Дуже важливо навчатися вести дискусію, вислуховуючи опонента. Багато залежить і від викладача, який повинен заінтригувати, зацікавити аудиторію своєю доповіддю, веденням засідання.
Хотілося б мати більшу підтримку з боку заступників деканів з виховної роботи, остаточно вирішити питання стосовно аудиторії, в якій постійно проводилися б засідання клубу.
Тож, запрошуємо усіх студентів на наступні зустрічі в клубі "Сова Мінерви", де ми дискутуємо про те, що становить суть людського життя.