Філологічний факультет
Вікторія Ковпак:
- Мрія вступити на філологічний факультет і саме на спеціальність "Українська мова та література" зародилася у мене ще в шкільні роки, і я йшла до неї довго, беручи участь у численних різнорівневих олімпіадах. Я пишаюся тим, що закінчила цей, для мене вже рідний, факультет. Хочу сказати, що він - найкращий. Бо тут, дійсно, кожна людина - особистість, а вчорашній випускник школи може реалізувати себе у багатьох аспектах: і як науковець, і як творча особистість. Це було б неможливо, якби не напрочуд гармонійна атмосфера, що панує на факультеті. Якщо пощастить, я хотіла б займатися наукою, однак спробую і викладати у коледжі або в технікумі.
Факультет іноземної філології
Михайло Бакалинський:
- Випускник нашого факультету може знайти собі роботу в різних сферах: стати і кореспондентом міжнародних оглядів, і кореспондентом місцевої газети, який спеціалізується на закордонних подіях, прес-секретарем, будь-яким спеціалістом із зв'язків з громадськістю, гідом чи екскурсоводом. Так, я брав участь у багатьох різнорівневих конференціях, написав більше двох десятків наукових статей. Крім того, починаючи з четвертого курсу, я отримав практичні перекладацькі навички під час практики, працюючи на "Мотор-Січ" та в облдержадміністрації. А на п'ятому курсі під час Міжнародної конференції у Торгово-Промисловій Палаті вже працював синхронним перекладачем. Тепер у моїх подальших планах - написання кандидатської дисертації, а також робота викладачем у нашому університеті і, безпосередньо, перекладацька діяльність.
Біологічний факультет
Андрій Карпов:
- Перед випускниками нашого факультету - широкі перспективи для працевлаштування. Пам'ятаю, як на другому курсі ми мешкали у санаторії-профілакторію на острові Хортиці, вивчаючи його рослинність та тварин. Саме тоді ми вперше відчули себе справжніми дослідниками. Зараз поєдную навчання з роботою, я - лаборант на кафедрі фізіології з курсом ЦО.
Євген Ткач:
- У нас були надзвичайно цікаві практики: крім того, що після першого та другого курсу по три тижні жили на Хортиці, ми виїздили на острів Бірючий, де проводили наукові дослідження. Від таких поїздок залишаються чудові враження, роблячи студентські роки дійсно неповторними і найкращими у житті. Слід зауважити, що більшість працюючих у місцевому рибнагляді - це колишні випускники нашого факультету. Також близько двохсот працівників лісових господарств по всій Україні свого часу навчалося в нашому університеті.
Факультет соціальної педагогіки та психології
Катерина Смердова:
- Мої студентські роки були насичені практиками, конференціями, різноманітними тренінгами тощо. Зараз я вже працюю в банківській системі за своїм напрямком підготовки. У подальших планах - вдосконалення своїх знань у сфері людських ресурсів та побудова кар'єри: через кілька років я сподіваюся обійняти керівну посаду.
Максим Пилаєв:
- Студенти нашого факультету відзначаються своєю активністю, а викладачі - знаннями та професіоналізмом. Але я хотів би застерегти майбутніх студентів цього факультету: у нашому суспільстві зараз дуже багато міфів про психологів, ця професія ототожнюється з чарівником, який помахом чарівної палички може зробити що завгодно. Це не так. За цим фахом треба досить плідно працювати. А от думка, що психологам немає роботи, є міфом.
Фізичний факультет
Тетяна Терлецька, Анна Большакова:
- У нас на факультеті дуже гарні викладачі, справжні ентузіасти своєї справи, яких хвилює якість знань студентів. Вони роблять все для того, щоб зацікавити нас. Якщо ти довчився до третього курсу, то вважається, що вже вступив до братства фізиків, відповідно, і ставитимуться до тебе, як до рівного. Ти набуваєш не тільки теоретичні знання: лабораторні роботи, експерименти - важлива складова навчання, без якої неможливо підготувати диплом. Велике значення під час навчання приділяють вивчення технічної англійської мови, викладачі у списку літератури наводять іншомовні джерела. Усіх, хто прагне займатися наукою, заохочують до цього.
Факультет фізичного виховання
Павло Гурковський, гандбольний клуб “ЗТР”:
- Я ще у п'ятому класі, почавши займатися спортом, зрозумів що це - моє. Тому і обрав для вступу саме цей факультет. Тим більше, така добра традиція у моїй родині: п'ять років тому факультет фізичного виховання тоді ще ЗДУ закінчив мій старший брат Євген. Я граю у гандбольній команді "ЗТР", у якій багато хлопців із мого факультету. У ті дні, коли в нас було по два тренування, ми, стомлені, все одно намагалися приїздити до університету. Так я навчився концентруватися під час матчу та правильно відпочивати після нього. Поки що моя робота - це гандбол, а потім, можливо, я ще й буду викладачем нашого університету.

Володимир Полєвой, гравець-захисник футбольної команди "Металург" (Запоріжжя):
- Я вже п'ять років граю у цій команді. Одночасно навчався в ЗНУ. На мій вибір вплинули поради моїх товаришів по команді, - у більшості своїй, випускників нашого ВНЗ. Звичайно, важко було поєднувати професійне заняття спортом та навчання. Я дуже задоволений тим, що отримав диплом державного класичного вищого навчального закладу.
Економічний факультет
Єгор Демчевський:
- Навчання на цьому факультеті дає ґрунтовні знання, які обов'язково повинні допомогти у майбутньому зробити кар'єру, досягти певних успіхів, стати самодостатньою особистістю. Так, я вже зараз працюю у банку і мені подобається ця робота. А подальша мета - працювати у Національному банку України.
Надія Кулик:
- Навчання на економічному факультеті, крім знань, які знадобляться мені під час створення своєї кар'єри, дало мені впевненість у собі: я зрозуміла, що можу досягти того, до чого буду прагнути. Я ще не працювала за своєю спеціальністю і не маю досвіду, тому планую піти у якусь фінансово-кредитну установу. Можливо, це буде банк.
Факультет журналістики
Ольга Клюєва:
- Факультет журналістики дає людині найбільше можливостей для творчого розвитку, самореалізації та здійснення своїх мрій, а також для професійного зростання, здобуття нових знань. Тут працюють майстри своєї справи, люди з "вогником", здатні прищепити студентам любов до предмету і професії. Плани щодо майбутнього працевлаштування в мене прозорі і зародилися ще на першому курсі. Це (на найближчі кілька років) - поєднання нинішньої роботи на посаді начальника газетного відділу реклами із викладанням.
Василь Архипов:
- За шість років навчання я зробив кар'єру в мелітопольській газеті, ставши її головним редактором, а потім влаштувався на роботу до "Комсомольської правди" у Запоріжжі. Звичайно, поєднувати роботу та навчання нелегко, але мені багато дали заняття в університеті, особливо ті, які читали журналісти-практики. Хочу порекомендувати всім, хто вибере для вступу певний напрям підготовки, спершу на практиці переконатися, що вони дійсно хочуть займатися цією професією.
Історичний факультет
Іван Корсун:
- Саме завдяки навчанню в університеті у мене виробилося нове ставлення до життя, відбулося становлення світогляду, я подорослішав і здобув нові знання. Університет - це та ж сама армія, тільки в інтелектуальному плані, він дисциплінує розум. Додам, що навчання на історичному факультеті насичене найцікавішими практиками.
Анна Олененко:
- Завдяки навчанню на цьому факультеті я стала по-іншому дивитися на світ: краще почала розумітися на історичних закономірностях та навчилася об’єктивно оцінювати суспільно-політичні процеси минулого та сучасності. Крім того, тут виховують справжніх патріотів, які завжди будуть жити заради своєї Батьківщини. Найближчим часом збираюсь вступати до аспірантури на спеціальність “Архівознавство” і продовжувати творчу роботу.
Математичний факультет
Марина Петровська:
- У моїй сім'ї всі мають технічний склад мислення, і, за традицією, всі навчалися в "машинці", та я не шкодую, що порушила це правило, вступивши на математичний факультет ЗНУ. Адже тепер переді мною відкриваються широкі перспективи. Як тільки-но я отримаю диплом, то влаштуюся на "Мотор-Січ", де працюватиму у відділі досліджень, вивчаючи властивості різних двигунів.
Сергій Чопоров:
- До найяскравіших спогадів мого студентського життя належать численні конференції в різних містах України, які дозволили мені не лише поспілкуватися з різними людьми, але й ознайомитися з багатьма культурними й історичними пам'ятками нашої країни. Здобувши звання магістра, я водночас отримав досвід у маркетингових дослідженнях для клієнтів різного цільового спрямування, що дозволить мені в майбутньому застосувати свої навички у різних сферах.
Юридичний факультет
Павло Лютиков, Максим Щур, Артем Демченко:
- Обрати для здобуття вищої освіти саме наш факультет варто було б вже через ту атмосферу, що панує на ньому. Ми - єдина дружна родина. У нас немає певного розподілу за курсами, характерного, за розповідями знайомих, для інших ВНЗ: першокурсники не ніяковіють перед студентами старших курсів, а п'ятикурсники не відчувають поблажливої зверхності до "малих". Звичайно, навчання на нашому факультеті нелегке, займає чимало часу, але при бажанні можна встигати брати участь і у суспільному житті університету.
Факультет менеджменту
Яна Кисляк:
- У нас на факультеті дуже гарні викладачі, лекції багатьох із них я відвідувала із справжнім задоволенням. А ще, важливо відзначити, що у ЗНУ менеджерів готують як спеціалістів широкого профілю. Тому після здобуття вищої освіти випускники можуть легко знайти собі роботу за своєю спеціальністю.

Олег Бахтін:
- Професія менеджера вважається дуже престижною серед абітурієнтів. Зараз я працюю у приватному підприємстві, на якому залишився після проходження практики, а на четвертому курсі проходив практику на ВАТ "ЗАЗ".
Факультет соціології та управління

Надія Пенькова:
- Наші студенти отримують ґрунтовні знання у різних сферах, починаючи від науки і закінчуючи бізнесом. Щодо мене, то я бачу багато можливостей застосування тих знань, котрі я здобула упродовж навчання на цьому факультеті. Я збираюся вступати в аспірантуру за спеціальністю "Соціологія". Буду працювати практикуючим соціологом - аналітиком в аналітичних центрах.

Юлія Щербакова:
- На нашому факультеті досить сильний викладацький склад. Тут можна здобути ґрунтовні знання. Навчання на факультеті дало мені навички спілкування із різними за віком людьми. Я думаю, що соціологія - саме та галузь науки, без якої не обійтися в нашому житті. Я мрію працювати в держадміністрації, зробити собі кар'єру у державному апараті.