А зібрав студентів виша, охочих на власні очі побачити рослинність і тварин Кримського півострова, директор зоологічного музею ЗНУ Олександр Коротя. За його словами, такі подорожі корисні із кількох точок зору: по-перше, оздоровлюють студентів; по-друге, під час них учасники можуть реалізувати отримані на заняттях знання із розрізнення різних видів тварин та рослин. І врешті, такі заходи зміцнюють колективний дух, адже діти вчаться у будь-яких умовах злагоджено працювати у команді. Окрім того, важливо, що, у переважній більшості, у поході брали участь першокурсники факультету. На думку начальника експедиції, це має велике значення для зацікавленості у подальшому навчанні.
Ця подорож Кримом, перш за все, мала науковий характер: учасники експедиції ідентифікували представників кримської флори та фауни, при цьому вони бачили такі організми, які живуть виключно в цій місцевості і не зустрічаються в інших районах України. Скажімо, це - кримська жужелиця, яка, до того ж, занесена до Червоної книги. Знахідка тим цікавіша, що в зоологічному музеї ЗНУ вже є кілька екземплярів різних популяцій цього виду комахи, придбаних із приватної колекції. Крім того, в музейній колекції є й інші види жужелиці, зокрема, привезені з Туркменії, Кавказу та Далекого Сходу.
Натрапили студенти й на древесну жабу – кримську квакшу, яка все своє життя проводить на деревах, злазячи на землю, лише коли в неї спрацьовує інстинкт розмноження. Біля Кутузівського озера біологи знайшли тритона звичайного. А біля гірського масиву Дімерджі їм пощастило побачити чорного грифа. Ще однією цікавою знахідкою біологічної експедиції став ворон – птах, який суттєво відрізняється від звичних для нашого регіону грака та сірої ворони. Повернувшись із Криму, експедиція здійснила тригодинну екскурсію державним заповідником Асканією-Новою, який знаходиться під наглядом ЮНЕ-СКО, одним із найстаріших на території колишнього СР- СР. На сьогодні в ньому налічується близько 500 видів рослин, 11 з яких занесено до Червоної книги, а також 23 види ссавців, 22 – птахів, 6 – рептилій та 3 земноводних. До того ж, на території Асканії-Нової знаходиться унікальний дендропарк. Найближчим часом Олександр Коротя разом із студентами планує екскурсію до Самарського лісу.
Своїми враженнями від кримської подорожі поділилися її учасники, студенти першого курсу біологічного факультету ЗНУ. Так, Андрій Хайнацький зазначив:

- Подорож була просто дивовижною! Єдиною неприємністю, пов’язаною з нею, можна вважати те, що через кілька днів сонячна погода змінилася на дощову, а потім, взагалі, – випав сніг. Але ми знайшли в цьому свій «плюс»: на вершині гори Чатир-Даг побавилися у сніжки. Кутузовське озеро не справило на мене великого враження. А от Алушта - це просто супер! Прогулянка по цьому місту викликала безліч позитивних емоцій.
А от Артуру Сірівлі з подорожі до Криму найбільше запам’ятався сам студентський табір і спортивні змагання біля нього. А ще – як вночі біля вогнища співали пісні під гітару. Дуже здивувала архітектура Алушти. На перший погляд, в ній немає нічого незвичного, але коли пройтися вуличками цього міста, то вона справляє ледь не магічне враження!
Залишився приємно враженим природою кримського півострова й Іван Пересяда:
- Тамтешні пейзажі просто дивовижні. Ніколи не забуду, як ми з другом потрапили до Алушти. Спитати у перехожих, де знаходиться найближча продовольча крамничка. Нам відповіли, що до неї хвилин п’ятнадцять пішки. Ми пройшли десь години зо дві, поки не вирішили сісти на тролейбус, і таким чином опинилися в Алушті. Там нас дуже вразив місцевий ярмарок, ми привезли сувенірів.