
Оксана Турська, доцент кафедри проблем керування та соціальної педагогіки факультету СПП:
- Я вступила до ЗДПІ, як тоді називався наш університет, у 1987 році. Перший день студентського життя згадується хвилюючим і насиченим подіями, багатьма новими обличчями та враженнями. Добре запам’яталося привітальне слово тодішнього декана філологічного факультету Віктора Чабаненка. Ми усвідомили, що починається нова віха життя, знайомилися із одногрупниками, ділилися між собою планами на майбутнє. Не обійшлося і без курйозів: пам’ятаю, що група довго не могла знайти потрібну аудиторію.
Анна Бойко, доцент кафедри теорії та практики управління факультету соціології та управління:
- До нашого університету, а тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту, я прийшла у 1979 році. Добре пам’ятаю свої вступні іспити та пов’язане з ними хвилювання. Перший день мого студентського життя видався урочистим і сповненим новими враженнями. А його головними подіями, звичайно ж, були «лінійка» та святкове посвячення у студенти, під час якого всім нам, першокурсникам, вручали студентські квитки. Ця церемонія запам’яталася на все життя. Здавалося б, лише маленький папірець, але з ним почуваєшся зовсім інакше, ніби отримав пропуск в інший, дорослий, світ – світ студентства.

Андрій Кургузов, доцент кафедри ділової іноземної мови факультету менеджменту:
- Я став студентом ЗНУ (тоді – ЗДУ) у 1991-му й навчався вже в незалежній Україні, а не в Радянському союзі. Молода держава гостро переживала глобальні політичні і соціальні події, але у мене не було усвідомлення, що тут і зараз твориться історія. Запам’яталося, що тоді перший день осені видався дуже спекотним. Особливих урочистостей не було: ми одразу ж приступили до навчання. Приємно, що куратором нашої групи був Олександр Капров, зараз відомий усім запоріжцям завдяки своїй активній роботі у рекламній сфері. Він - дуже кмітлива та цікава людина, його вміння організувати та в той же час зацікавити молодь дуже допомогло нам, першокурсникам, у період адаптації до навчання.