У цьому номері розповімо про маловідомі факти, що стосуються п’ятого навчального корпусу та спорткомплексу Запорізького національного університету.
*Нещодавно музею Запорізького національного університету подарували світлину, на якій біля будівлі п’ятого корпусу, що на проспекті Леніна, стоять студенти Запорізького державного педагогічного інституту. На звороті – напис: «15 січня 1952 року фотографувалися біля будинку «Укрводканалу». ЗДПІ».
У той час студенти Запорізького державного педагогічного інституту навчалися у приміщенні, де сьогодні знаходиться студентська поліклініка, на фасаді якої тоді висіло панно «Маркс – Енгельс – Ленін - Сталін». Випускники тих років згадують, що часто на заняттях доводилося сидіти у верхньому одязі: в аудиторіях було дуже холодно. І, взагалі, цей будинок був малопридатним для навчального процесу. Тому і вподобали майбутні педагоги нещодавно побудоване приміщення «Укрводканалу». Потім за цією адресою знаходився обласний відділ народної освіти, а з часом – агропром.
Запорізький державний університет прийняв на свій баланс цей будинок у 1991 році. З того часу тут знаходяться історичний, математичний, юридичний та економічний факультети. Як бачимо, напис на фотокартці виявився пророчим. Щоправда, вже після того, як наш вищий навчальний заклад був реорганізований в університет.
*Незабаром архітектурний комплекс нашого університету відзначатиме ще один ювілей: у 1982/83 навчальному році до експлуатації ввели спортивний комплекс Запорізького національного університету. Зараз важко уявити студмістечко без цієї споруди, тому мало хто замислюється над тим, яким святом для викладачів, співробітників та студентів ЗДПІ було її відкриття чверть століття тому. У тогочасному друкованому органі нашого ВНЗ – газеті «Педагог» - розміщена стаття тодішнього четвертокурсника історичного
факультету Едуарда Бобровицького. У ній згадується, що спорткомплекс викликав заздрість у студентів інших вишів міста та закономірну гордість у представників ЗДПІ, адже на його будівництво витратили 1 мільйон 300 тисяч карбованців (на той час чимала сума) і, головне, на його спорудженні працювали не лише професійні будівельники, а й самі викладачі та студенти. Зокрема, представники факультету фізичного виховання, які найбільше були зацікавлені в результаті й почали «обкатувати» нові спортивні зали ще у серпні, до офіційного відкриття спорткомплексу. Так, команда борців почала активно готуватися до участі в ІІ Спартакіаді спортклубів вишів України, у якій і виступила з гарним результатом. До цього тренування з волейболу та баскетболу відбувалося у спортзалах другого та третього навчальних корпусів, а заняття з гімнастики та боротьби проходили в орендованих приміщеннях.