Ще кілька років тому вони слухали лекції і старанно готувалися до семінарів, а вже сьогодні успішно застосовують отримані знання на практиці. Кожен з них знайшов «справу свого життя»: для когось нею стала авторська програма на телебаченні, хтось обрав інтерактивне спілкування із слухачами радіо, хтось взагалі подався у рекламу чи захопився зв’язками із громадськістю та організаційно-адміністративною роботою. Усі вони різні, але є дві речі, які поєднують цих людей. По-перше, вони стовідсотково дуже талановиті, а по-друге, вони – випускники Запорізького Найкращого університету!
Олена Суровцева, випускниця 2007 року, наразі вже досягла неабияких висот у радіомовленні. Ще у студентські роки дівчина почала активно працювати на радіостанції «Юніверс», пройшовши шлях від позаштатного кореспондента до шеф-редактора відділу інформації. Сьогодні Олена - головний редактор телерадіокомпанії «Соната», до якої належать відомі радіостанції «Мелодія» та «Люкс FM». «У журналістиці я вже вісім років і вважаю, що непогано реалізувала себе у цій сфері. Своїм величезним багажем знань я передусім завдячую саме рідному університету та факультету. Правильним вважаю те, що навчальний процес складався не тільки з теоретичних занять, а й те, що ми мали можливість пройти велику кількість різноманітних практик у засобах масової інформації. Саме такий симбіоз теорії і практики допоміг зробити із студентів справжніх професіоналів», - зазначає Олена.
Ольга Парсенюк закінчила ЗНУ у 2006 та запам’яталася викладачам не тільки як старанна і відповідальна студентка, а й як напрочуд талановита і яскрава особистість. Сама ж випускниця із захопленням згадує студентські роки: «П’ять років в університеті, безумовно, стали одними з найкращих у моєму житті. Багато яскравих спогадів залишили у мене виступи у складі факультетської команди зі спортивної аеробіки та жіночої збірної КВК «Хрупкий проект», а ще - багато спільних походів та культурно-масових заходів із моєю академічною групою, які організовувала власноруч. Запам’яталися і навчально-ознайомлювальні практики у Львові, під час яких я вперше відчула себе справжнім журналістом. Я дуже вдячна нашому університету передусім за те, що під час навчання я змогла випробувати себе у різних жанрах журналістики: працювала у друкованих ЗМІ – газетах «Міг», «Субота +», «Дос’є», «Комсомольська Правда» та «Наше Время+», була кореспондентом відділів спорту телерадіокомпаній «Запоріжжя» та «ТВ-5», працювала і у сфері радіомовлення, готуючи новини для «Радіо 5». Сьогодні Ольга працює прес-секретарем заступника губернатора Запорізької області Володимира Кальцева (до речі теж випускника ЗНУ).
Випускника 2005 року Юрія Володькова більшість викладачів факультету журналістики охарактеризувала як найбільш творчого та креативного студента. Під час навчання Юрій не тільки активно брав участь у культурно-масовому та громадському житті університету, він одночасно грав у театрі «VIE» та був гітарістом у музичному дуеті «Сучасний ворон». Творчі здібності цього студента допомагали йому й у навчанні. Адже на заліки та екзамени з «української літератури» Юра приходив із гітарою. До віршів, що входили до обов’язкової навчальної програми, студент власноруч писав музику та перетворював поезію на пісні. Сьогодні Юрій Володьков – ведучий програм «Лестница», «Бюро необхідних речей» та «Світ казок» на телеканалі «Алекс». Університет згадує із вдячністю: «Передусім мені хотілося б подякувати всім викладачам факультету журналістики, а особливо Віктору Володимировичу Костюку та Ірині Станіславівні Бондаренко. Адже саме вони не просто дали мені необхідні для професійної діяльності знання, але прищепили певну систему пошуку фактів, котра тепер допомагає мені займатися самоосвітою та самовдосконаленням. Вони навчили найважливішому – з усього масиву інформації відбирати основне».
Льона Обілець, яка отримала диплом у 2004 році, своє навчання вже на третьому курсі успішно поєднувала із професійною діяльністю, практикуючись в обласній державній телерадіокомпанії. По закінченні університету вона почала працювати у молодіжній редакції ТРК «Алекс» у програмі «Лестница». Після цього у неї було багато авторських проектів. Із останніх: інформаційно-розважальна програма «Планета Истеблишмент», а також «Бюро необхідних речей». «За п’ять років свого навчання я жодного разу не пожалкувала, що вступила саме на факультет журналістики. Адже такої кількості цікавих, неординарних та безумовно корисних предметів немає, мабуть, на жодній іншій спеціальності. “Іміджелогія”, “Комунікаційні технології”, “Соціологія масової комунікації”, “Теорія і методика журналістської творчості” – цей перелік можна продовжувати дуже довго. Та не тільки завдяки цьому я надовго запам’ятаю навчання в університеті. Мої студентські товариші стали друзями на все життя! І незважаючи на різні місця роботи та навіть проживання, наша дружба з роками тільки міцнішає».
Крістіна Зеніна закінчила ЗНУ у 2000 році. Згадуючи цю студентку, викладачі не відзначали її надзвичайних здібностей. Сама ж випускниця наголосила на тому, що процес навчання для неї проходив у чергуванні безсонних ночей та пелюшок із підготовкою до занять у бібліотеці, адже навчаючись на третьому курсі, студентка стала мамою. «Взагалі-то наша академічна група 3210-2 була дуже специфічною, адже перші два курси мало хто з нас регулярно відвідував пари. І як тільки наші викладачі це витримували?! Та захистивши диплом Запорізького національного університету, який я по праву вважаю одним із найсильніших навчальних закладів як нашого міста, так і всієї країни, я змогла переконатися, що ті знання, які дав мені факультет журналістики, є безцінним багажем у побудові професійної кар’єри. Адже у мене був теоретичний стрижень, на який накручувалися практичний досвід та вміння доводити перш за все самій собі, що я здатна на максимум. Свій професійний шлях я почала із роботи позаштатного кореспондента газети «Міг», сьогодні вже стала її повноправним кореспондентом».
Одним із першопрохідців серед студентів журфаку сміливо можна вважати Євгена Солонину. Адже саме його курс був першим, який набрали на щойно створену спеціальність. Тому спудеї жартома і називали себе «піддослідними кроликами», бо саме на них «випробовували» нові методики навчання. Такий «експериментальний» підхід позитивно впливав на студентство, і вони вже на перших курсах намагалися якомога більше практикуватися. Так було створено перше студентське видання на факультеті – газету «Студент», кореспондентом якої і був Євген. Це вже потім були незабутні практики у Львові, стажування на радіостанції «Юніверс» та робота у газеті «Субота +». Сьогодні випускник ЗНУ займається власним інтернет-проектом - це «Екопортал», який нещодавно з’явився у всесвітній мережі. «Я завжди із теплом згадую усіх своїх викладачів. Саме ці люди упродовж п’яти років мого навчання на факультеті були не тільки наставниками, порадниками, а й старшими товаришами. Особливо хотілося б висловити подяку Ользі Дмитрівні Турган, яка того часу і очолювала факультет. Я вважаю, що нам дуже пощастило із деканом. Адже Ольга Дмитрівна – не тільки видатний науковець, вона – прекрасна людина, яка з повагою та розумінням завжди ставилася до студентів і охоче підтримувала усі наші проекти».