«Як справжня Обласна академічна газета, ваше видання повинно мати свою колонку редактора», -саме цими словами починався лист-рецензія мого львівського колеги, журналіста кількох міських ЗМІ, на наш «Запорізький університет», висланий йому поштою. От і підштовхнула мене ця порада до конкретних дій, а саме - звернення до вас, шановні, до наших любих читачів. У редакції відразу посипалися запитання: «А що ж там писати?». У відповідь відразу напишу про те, що ж я хотіла б бачити у цій рубриці.
Ну, по-перше, нарешті затверджено «Умови прийому до вищих навчальних закладів України», а це значить, що абітурієнтам є тепер на що юридично спиратися. Адже основні засади вступу викладено саме у зазначеному документі. Ця новина тим важливіша для освітянських кіл, що, згідно з новими Умовами, університети вже не будуть оцінювати рівень знань вступників, натомість це робитимуть відповідні структури, а саме - Український центр оцінювання якості освіти. З його сертифікатом і крокуватимуть абітурієнти влітку до обраних вишів. Нагадаю, що «Кожний ВНЗ, відповідно до законодавства України, цих Умов і власних статутів, не пізніш як за три місяці до початку прийому документів розробляє власні правила прийому на навчання». Ось так. Хто зацікавився, до ваших послуг цьогорічний третій номер «Освіти України» від 15 січня.
Друге. Ну, тепер, після офіціозу, хочеться згадати про щось приємне. Наприклад, про свята. Ні, з Новим роком ми вже вітали вас. То тепер хочеться згадати про студентське свято – Тетянин день. І звернутися із привітанням не лише до студентів Запорізького національного, його прекрасних панянок Тетян, а ще й до представників комбінату студентського харчування, більше знаного серед нашого люду саме як «Тетянин день». І хоч походження свята пов’язане із Московським університетом і його заснуванням у 1775 році, від того 25 січня - не менш приємний привід привітати один одного.
Ну і врешті, кілька слів про наш перший у новому році випуск. Відразу хочеться поділитися радістю, адже цього року у вересні ми святкуватимемо свій невеличкий ювілей – 35-річчя «Запорізького університету». Тому, цитуючи прислів’я про підготовку санок улітку, ми м’яко і прозоро натякаємо на вашу читацьку уважність і переносимо цю саму підготовку (квіти, подарунки не так цікаві, як ваші щирі листи-відгуки, спогади про історії, пов’язані з газетою тощо) вже на зиму! Вважайте цей натяк оголошенням нової рубрики-конкурсу. Найкращі роботи обов’язково надрукуємо. А цей номер починає нову сторінку нашої річної газетної історії, розповідаючи вам, як живеться студентам і викладачам «по-Болонському», як ми святкуємо День Соборності, яким він є - університетський Центр бізнес-освіти, а ще подаючи перелік сертифікатів вступників. Так що приємного вам читання і нових вражень разом із «Запорізьким університетом»!