№2(935)
15 лютого
2008 року


Обласна академічна газета 

КОЛОНКА РЕДАКТОРА

Доброго дня, шановні читачі!

Тепер, коли вже канікули і сесія – позаду, переконана, що ви з новими силами взялися підкорювати чергові вершини. Та й приводів для такого завзяття в останньому зимовому місяці чимало: яскравий День святого Валентина та мужній День захисника Вітчизни. І якщо друге свято ще попереду, то цьогорічна наша валентинка вам вже готова. Рахували Валентин та Валентинів нашого університету ми минулого року, тож тепер говоримо про Кохання серйозно – науково обґрунтовано. Адже наші кореспонденти вирішили поспілкуватися щодо високих матерій та їх “природничої” ролі зі знавцями справи – вченими.

Але ж після настільки святково навантажених зимових місяців кортить уже й активно працювати. І є над чим. Не лишаються осторонь всеукраїнських актуальних питань і освітяни: вони розмірковують щодо вибору потрібного вектора розвитку нашої держави. Саме цьому і присвячена тема номеру.

Також у освітянських колах триває полеміка щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, після затвердження МОН Умов прийому, багато хто поступкою на шляху до власне незалежного оцінювання вважає одіозний пункт 15 про особливі умови участі в конкурсі й форми проведення вступних іспитів. На що Міністр освіти і науки Іван Вакарчук в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» зазначив: «На цей рік ще залишено деякі перехідні моменти… Таке всеосяжне тестування проводиться вперше, і дитина може розгубитися. Саме з психологічних мотивів і залишено пункт 15» (до речі, міністр, спілкуючись із столичними журналістами, висловив багато цікавих думок. Зважаючи, що від нього очікують чимало позитивних зрушень в системі української освіти, не зайвим було б проглянути цитований текст у 4 номері «ДТ» від 2-8 лютого).

Не менш важливим питанням деякий час лишалося збереження системи довузівської підготовки. У тому ж виданні директор департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш повідомив: «Цю категорію ми вирішили все-таки зберегти, адже це - професійно орієнтована молодь. Тому ті, хто проходить довузівську підготовку, можуть бути зараховані за результатами навчання, але тільки за умови позитивних оцінок із конкурсних предметів у сертифікатах».

Ну і нарешті, ближче до наших студентських справ. Родзинкою номера наші журналісти визначили тему часткового повернення студентам-контрактникам грошей, заплачених ними за своє навчання. А у її розкритті «акулам пера» допомагали запорізькі податківці.

Так що чергова сторінка літопису нашого виша – перед вами. Приємного читання!

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ

на головну




ЗМІСТ

ОСВІТЯНИ ДОПОМОЖУТЬ ВИЗНАЧИТИСЯ ЩОДО ВЕКТОРА РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

НОВИНИ

ПОЛЯРНІСТЬ СХІД-ЗАХІД
У СУЧАСНОСТІ ДЕРЖАВИ


КОЛОНКА РЕДАКТОРА

ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ: ВАШ ШАНС ПОВЕРНУТИ ГРОШІ

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА:
ТОЧКА ЗОРУ ВЧЕНИХ


ДО 35-РІЧЧЯ ОБЛАСНОЇ АКАДЕМІЧНОЇ ГАЗЕТИ «ЗАПОРІЗЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ – НА ВАС ЧЕКАЮТЬ

УНІВЕРСИТЕТ ДЕНЬ ЗА ДНЕМ

ШТАБ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ

ВІТАЄМО!

ОГОЛОШЕННЯ