Одним із основних показників розвитку того чи іншого факультету є його соціальна активність, високий рівень зв'язків із громадськістю, а особливо - з потенційними студентами. Тож не випадково вже довгий час популярною роботою з молоддю на факультетах лишалося проведення днів знайомств із університетською діяльністю - так званих Днів факультету. Вони особливо подобалися абітурієнтам, які про майбутній виш дізнавалися не просто із розмов, а й під час проведення екскурсій, цікавих зустрічей із викладачами та студентами, проходячи тестування з обраного фаху тощо. Не дивно, що ця добра традиція переросла у ширшу кампанію - проведення тижнів усіх університетських факультетів. Цьогоріч вона стартувала у Запорізькому національному університеті завдяки ініціативі факультету довузівської підготовки.
Декан факультету, доцент Ірина Бакаленко зауважує: "Ініціатива запровадження нової форми роботи з абітурієнтами - тижнів популяризації факультетів замість традиційних факультетських Днів відкритих дверей - важливий крок в активізації профорієнтаційної роботи у ЗНУ. “Тижні популяризації факультетів” дають можливість майбутнім вступникам не лише детально ознайомитися з різнобічною діяльністю обраного факультету, але й отримати необхідні їм консультації. Слід відзначити, що наші колеги одностайно підтримали нас у впровадженні цих заходів, адже така форма роботи дала змогу охопити профорієнтаційною діяльністю не лише старшокласників, але й викладачів школи. А ще - приділити увагу діагностиці знань абітурієнтів, організувати науко-во-методичні семінари за участі представників вищої та середньої школи. Сподіваємося, що такі заходи стануть традиційними для Запорізького національного, а наступного року представники всіх факультетів при їх проведенні враховуватимуть досвід своїх колег".
Чимало факультетів уже встигло презентувати свої досягнення, напрацювання юній громадськості області. Серед них - факультет іноземної філології, соціології та управління, історичний, економічний, біологічний, юридичний, соціальної педагогіки та психології, економічний. Їхні ж колеги з інших факультетів готуються до проведення тижнів знайомств. Уже незабаром там зустрічатимуть гостей. На фізичному факультеті проведуть цікаві зустрічі з викладачами, студентським активом, екскурсії лабораторіями, також у програмі - брейн-ринг та футбольний матч між викладачами і студентами. На філологічному - підготують проведення круглого столу з проблем вивчення творів Олеся Гончара у школі та вишах до 90-річчя з дня народження митця. Не менш насичено презентуватимуть діяльність і на інших факультетах. Як же триває перебіг кампанії-презентації - про це ми говоримо у сьогоднішньому номері.
На факультеті соціології та управління під час зустрічі з абітурієнтами декан Максим Лепський презентував гостям різнобічну діяльність свого колективу: наукову, навчальну, виховну. Майбутні абітурієнти також змогли освідчитися в любові Запорізькому національному: на факультеті влаштували конкурс на кращу “валентинку”, переможці якого виступили у “молодіжних новинах” радіо “Юніверс”. Переглянули гості дві презентації: розповідь про переваги студентського життя та про відмінності між спеціальностями. Випускники шкіл також відвідали відкриті заняття, які проходили протягом тижня. Зустріч перейшла у міні-екскурсію кафедрами факультету, де була можливість продовжити неформальне спілкування з викладачами.
Тиждень біологічного факультету минув не менш насичено. Старшокласники разом із викладачами брали участь у лабораторних роботах. Яскравою подією стала презентація навчально-наукового центру "Екологія". Цікаво та корисно старшокласники провели час у зоологічному музеї, віварії. Також молодь займалася моделюванням місцевості, щоб виявити забруднюючі ділянки Запорізького регіону, брала участь у хімічній вікторині, спостерігала цікаві досліди з використанням відповідних хімічних реактивів. На факультеті побували й учні Пологівської спеціалізованої школи №3: разом із викладачами вони оцінювали хутро і рибну продукцію. Тоді ж відвідали університет заступник начальника обласного управління лісного господарства - головний лісничий Анатолій Корицький і головний мисливствознавець державного підприємства "Запорізьке лісомисливське господарство" Олександр Кравець. Декан біологічного факультету, Людмила Омельянчик відзначила, що за тиждень на факультеті побувало близько 100 абітурієнтів і ще 200 взяли участь у МАН.
На економічному - у рамках проведення тижня факультету для майбутніх абітурієнтів влаштували День молодого економіста. На старшокласників чекали знайомство з майбутнім місцем навчання, презентація факультету, проведення круглого столу "Моя майбутня професія - економіст", турнір інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?", цікава і насичена концертна програма. Також школярі стали бажаними гостями на святі "Економічному факультету - 16 років", під час якого відбулося нагородження переможців інших заходів, проведених в рамках тижня факультету: конкурсу тематичних кросвордів, конкурсу наукових студентських робіт "Економічний факультет ЗНУ: сьогодні і завтра", турніру з шахів між викладачами та студентами і фотоконкурсу "Економічний факультет очима студентів".
На факультеті іноземної філології викладачі та студенти теж старанно підготувалися до зустрічі з університетськими юними гостями. Наприклад, для них організували День Європи. Викладачі Олександр Романенко, Ганна Клименко, Тетяна Чаплінська, розповіли про різні країни. Студенти спілкувалися іноземними мовами з майбутніми абітурієнтами на тему "Традиції і звичаї зарубіжних країн". Професори та доценти факультету зустрілися з переможцями конкурсу МАН, провели на факультеті круглий стіл у формі відвертої бесіди студентського активу з учнями запорізьких шкіл, а ще - інтелектуальну гру "Питання для чемпіона", під час якої говорили іноземними мовами. Ще однією можливістю перевірити свій рівень розуміння автентичного мовлення і взяти участь у обговоренні побаченого став вечір зарубіжного кіно. Взагалі, всі, хто завітав на свято факультету, мали нагоду оцінити свій рівень знань. Студенти і учні перекладали вірші іноземних авторів. Для гостей підготували й концертну програму. Під час проведення тижня факультету щодня на святі були присутні 20-25 гостей із шкіл Запоріжжя і Запорізької області.
А ось на юридичному факультеті провели навіть не тиждень, а місяць факультету. Декан факультету Тетяна Коломоєць підкреслила, що на черговому засіданні факультетської Вченої ради вирішили: кожна із п'яти кафедр влаштує власний тиждень-презентацію діяльності. Крім того, юристи провели кілька заходів загальноуніверситетського масштабу, запросивши на них старшокласників міста. А під час проведення другого етапу всеукраїнського конкурсу МАН для викладачів, які супроводжували учасників, юридичний факультет влаштував презентацію нової книги, створеної викладачами ЗНУ: "Правознавство у схемах та визначеннях", а самі учасники Малої академії, окрім університетських грамот, були відзначені у кількох номінаціях та отримали комплекти навчальної літератури. Факультет став співорганізатором першого обласного конкурсу реферативних робіт "Кращий правознавець - 2007" серед старшокласників області, в якому, в основному, взяли участь учні сільських шкіл. Організували для старшокласників спеціалізованих шкіл та студентів факультету кілька екскурсій, у тому числі, до Запорізького науково-дослідного експерт-но-криміналістичного центру УМВС України, який вважається унікальним в Україні.
Викладачі та студенти факультету СПП підготували для абітурієнтів, які завітали на тиждень-презентацію діяльності, цікаву та насичену програму. Майбутні студенти змогли відвідати майстер-класи з акторської майстерності Олександра Короля та Юрія Бурку-та, взяти участь у розширеному засіданні психологічного клубу, присвяченому актуальним проблемам гендерної психології, та у засіданні "Інсайт-клубу", учасники якого обговорювали відомий кінофільм "Чучело". Також гості ознайомилися із повсякденним життям факультету, побувавши на звітній конференції під керівництвом викладачів факультету Юлії Паскевської, Наталії Губи та Наталії Заверико, на якій студенти другого-третього курсів презентували свою виробничу практику, та на конкурсі наукових робіт для студентів першого-другого курсу. Під час тижня факультету провели спільну нараду викладачів кафедри проблем керування та соціальної педагогіки й Інституту післядипломної освіти вчителів.
Презентація історичного факультету почалася із відзначення Дня знайомства. У рамках тижня факультету провели конференцію, присвячену пам'яті жертв голодомору, науково-методичний семінар для вчителів шкіл області, присвячений питанням написання учнівських робіт для участі в конкурсі-захисті наукових робіт членів МАН та підготовки учасників олімпіад. Також традиційно провели турнір юних істориків серед учнів одинадцятих класів. А на студентів факультету чекали вибори студентського декана та святкування Дня факультету.