Весна, яка по-справжньому активно увійшла у нашу буденність, уже встигла подарувати чимало знакових подій. Однією з них, що стосувалася безпосередньо й сфери діяльності вищої школи, стала нарада з питань забезпечення функціонування та розвитку освіти, яка пройшла під головуванням Президента України Віктора Ющенка. Її основна тема - підвищення ефективності заходів, спрямованих на розвиток освіти в Україні, та створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти. Голова держави підкреслив, що ми повинні найближчим часом сформулювати основні засади нашої новітньої освітньої політики.
Особливу увагу на нараді приділили і введенню на загальнонаціональному рівні зовнішнього тестування для всіх випускників, які бажають вступити до вищих навчальних закладів. У 2008 році має бути забезпечене стовідсоткове охоплення випускників незалежним тестуванням, наголосив Президент: "Я впевнений, ми говоримо про українську модерну освітню політику - вона повинна перебрати дуже швидко все передове, що є сьогодні в світі". За результатами заходу голова держави підписав Указ.
Виступав на нараді й Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук. Його промова стосувалася кількох тематичних блоків. Зокрема, міністр торкнувся розгляду таких питань, як впровадження незалежного зовнішнього оцінювання, підвищення якості освітніх послуг, створення нових економічних механізмів солідарної участі держави і бізнесових кіл, громадян у забезпеченні рівного доступу до якісної освіти, модернізація вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу та розширення автономії вишів, підвищення конкурентоспроможності української науки тощо.
А тепер - до наших університетських і весняних справ. Не оминути нам увагою яскравого весняного шоу ЗНУ, на якому визначили найпрекраснішу паняночку нашого університету. Ексклюзивні інтерв'ю з красунями, фоторепортаж із заходу - все це представлено вашій увазі у матеріалах нашого журналіста Юлії Чернети. І якщо вже зайшла мова про перебіг культурних подій (Бліц-ОК, до речі, також є частиною цього тематичного блоку), згадаємо і про завершення півфінальних ігор закритого чемпіонату КВК на Кубок ректора, у яких узяли участь вісім команд. Із них пройшли далі представники факультету іноземної філології, історичного та фізичного виховання, які посіли відповідно перше, друге й третє місця.
Теплого й світлого вам настрою і, звичайно, приємного читання!