Сергій Гоменюк, декан математичного факультету: «Моє літо повністю було присвячене роботі в університеті. Спочатку – випуск дипломованих фахівців, відповідні урочистості, пізніше настала пора вступної кампанії й організації робочих заходів. Щоденна діяльність у деканаті з організації елементарного робочого процесу – ось із чим у мене асоціюється цьогорічне літо».
Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету: «Для мене найприємніший літній факт – це найвищий конкурс під час вступної кампанії саме на наш факультет. Приємно, що вдалося збільшити ліцензійний обсяг з 150 до 161 особи. Але, як виявилося, і цього було малувато. Довелося «відпускати» абітурієнтський контингент до сусідніх вишів. Великим попитом користувалося і навчання у магістратурі, тут зафіксували конкурс 7 осіб на місце. Хотілося б відзначити ще одне приємне літнє досягнення. Наш факультет отримав заявку на написання науково-практичного коментарю до нового Кодексу адміністративного судочинства. Я разом із моїми колегами - викладачами Русланом Сінєльником, Сергієм Чмутом, Юлією Пірожковою, Олександром Ганзенком та аспірантом Павлом Лютиковим - у досить інтенсивному режимі підготували відповідний документ, який вже зараз на початок осені вийшов друком. Що стосується літа взагалі, вдалося трохи і над підвищенням власної кваліфікації попрацювати. Я взяла участь у спеціалізованому семінарі, присвяченому тематиці адміністративного права, організованому Американською асоціацією юристів, який проходив у червні-липні у Києві. У нерівній боротьбі таки вдалося перемогти колег, за що отримала відповідний Сертифікат. А ось щодо відпочинку як такого, трохи вдалося побути в Криму».
Тамара Хом’як, декан філологічного факультету: «Я, мабуть, як і всі, літо згадаю як синонім роботи на факультеті: документація, профорієнтаційні заходи. Мої колеги дуже добре мене зрозуміють. Що ж до інших моментів, чимало часу вдалося присвятити науковим напрацюванням. Я готувалася до нашої університетської літературознавчої конференції, що проходитиме в ЗНУ в жовтні. А також – до бердянської вересневої конференції «Література для дітей і про дітей». То вдалося взяти нову для мене тему. Під час спецкурсу «Українська література письменників-емігрантів» не вистачало годин детально розглянути творчість Юрія Липи. А це перечитала його дитячі оповідання. Зокрема, твір «Малий». То була глибоко вражена психологізмом, що простежується на його сторінках. Як головний герой – 15-річний хлопчик, закручений у політичну боротьбу петлюрівців, більшовиків, денікінців, долає власні дитячі страхи, тікає з гімназії, зіштовхується з дорослою війною та зважується на подвиг: вчасно перевести залізничні стрілки, щоб врятувати потяг своїх. Так тонко все це описано. Я відкрила для себе Юрія Липу як прозаїка. Якщо ж уже згадати відпочинок, то він минув удома, в сімейних клопотах».
Людмила Омельянчик, декан біологічного факультету: «Літо я і роботі, і відпочинку присвятила. Працюючи головою предметної комісій, увесь липень займалася вступною кампанією. Цікавою була і тогочасна студентська практика. Згодом на тиждень удалося вирватися, і з’їздити до моря, а в серпні побувати у батьків на Вінничині. Як кажуть, кращий відпочинок – то зміна роботи. То щоб відпочила голова, працювали родиною руками: копали картоплю у батьків, у себе на дачній ділянці працювали. Набиралися нових сил для розумової роботи».
Емілія Прушківська, декан економічного факультету: «Як такої, відпустки у мене не було. На початок літа випала напружена робота з випуску дипломованих фахівців, а це - понад дві сотні випускників. То й відповідна організаційна діяльність деканату тривала. Не менш інтенсивно працювали ми й під час вступної кампанії, на старші курси понад 100 осіб прийняли. Відзначу, що досить злагоджено спрацювали співробітники факультету. А ось вже в серпні займалися поселенням студентів у гуртожитки, готувалися якнайтепліше зустріти наших першокурсників: чимало заходів спланували, скажімо, виїзд на Хортицю або знайомство з кожною кафедрою. Нововведенням цьогорічного вересневого Дня першокурсника стало те, що ми диференціювали студентів за спеціальностями. Що стосується питання про моє особисте літо, найяскравіша його подія – це вступ моєї старшої доньки на економічний факультет Київського політеху. Родиною ж вдалося відпочити у батьків на Буковині».
Ольга Пономаренко, декан факультету соціальної педагогіки та психології: «Перша половина мого літа – це робота в приймальній комісії: перші курси, старші, бакалаврат, магістратура… Думаю, що досить продуктивно на факультеті з цього приводу працювали. Ліцензійний обсяг практично виконали. Цього року акредитували магістратуру, стаціонарне відділення, та відкрили заочне спеціальності «Педагогіка вищої школи». А щодо літа як такого, була нагода пару тижнів побути із батьками, вони у Василівському районі мешкають. Також відпочили всією родиною разом. Ми з чоловіком досить відповідальні посади обіймаємо, то можливість побути разом із сином, родиною утрьох – використовуємо на повну. Цього року відпочивали на Чорному морі: отримали нові враження, спілкувалися, подорожували, щоб із новими силами приступити до роботи”.
Олексій Осипов, декан фізичного факультету: «Чимало часу забрала вступна кампанія. Приємна новина літа про те, що викладачі фізичного факультету ЗНУ – завідувач кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки Олександр Яновський та доцент кафедри Олександр Приходько - отримали запрошення на тримісячне наукове стажування при Сеульському університеті (Південна Корея). Робота дослідників пов’язуватиметься із вивченням промислового виробництва напівпровідникового кремнію. Думаю, що стажування сприятиме у майбутньому більш активній науковій співпраці наших викладачів та іноземних колег. Звісно, улітку я не лише працював, але й відпочив. Хоча цього року і не виїздив із Запоріжжя до моря чи до якогось санаторію, але регулярно бував на острові Хортиця. Чудово, що у нашого університету там є власний профілакторій».