Якось на університетському подвір’ї трапилася розмова одного з поважних професорів виша та його колишньої студентки, тепер співробітниці навчального закладу. Говорили вкотре про хмари тютюнового диму навколо корпусів, а особливо про цигаркову завісу при вході до будь-якого приміщення. Проводили аналогії й закордонні. Ні, такого там собі ніхто не дозволить, не та ментальність. І фінішувала бесіда гамлетівським: ну що ж робити із ситуацією, як молоді допомогти усвідомити, що це не консервативні нотації старших, а щире переймання за здоров’я майбутньої нації. Хоч бери й конкурс оголошуй чи опитування проводь серед самих студентів: що ж їх могло б переконати оголосити власну тютюнову війну? Більш категорично вирішили діяти в рідному університеті. За ініціативи структур із виховної роботи у виші видали вересневий наказ “Про заборону тютюнопаління в ЗНУ”. Правда, з демократичною поправкою - про дозвіл на цигарковий релакс у спеціально відведених для цього місцях, за парадним входом. Можливо, це дозволить хоч створити вигляд нетотальної тютюнової катастрофи, яку вдасться перенести у спеціально відведені для неї місця…