Одним із ключових моментів наукового життя нашого університету стали різноманітні наукові зібрання, часто загальноукраїнського та міжнародного рівня. Але семінар «Взаємодія атомних частинок і кластерів із поверхнею твердого тіла» виявився особливим для фізичного факультету ЗНУ. І річ не лише в актуальності заявленої теми, але й у тому, що організатори приурочили його до ювілею – двадцятиріччя із дня заснування кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки.
Зараз на кафедрі працює 18 осіб. Серед них – шість доцентів та два аспіранти. А два викладачі готують до захисту докторські дисертації. Успішною є й участь представників кафедри у різноманітних наукових конференціях. Так, в.о. завідувача кафедри, доцент Ольга Ананьїна нещодавно повернулася з Греції, де вчені обговорювали особливості новостворених наноматеріалів. При цьому багато що із розробок наших викладачів викликало неабияке зацікавлення в іноземних колег.
І це незважаючи на принципово інший підхід до роботи закордоном: там на першому місці стоїть саме наукова діяльність викладачів, а самій освітній сфері надають трохи меншого значення. Свідченням успіхів кафедри є й запрошення до Кореї на наукове стажування
її завідувача, доцента Олександра Яновського та співробітника кафедри, доцента Олександра Бондаренка. Декан фізичного факультету Олексій Осипов так підсумував своє враження від роботи колег: “Хочу побажати, щоб ювілеї відбувалися якнайчастіше і супроводжувалися представницьким форумом. Головне багатство будь-якої нашої кафедри – це співробітники. Тому зичу викладачам міцного здоров’я, наукових досягнень і найкращих у світі студентів”.