Традиційно студентом може себе назвати той, хто вже склав першу сесію. А у Запорізькому національному вирішили втілити у життя власну оригінальну ідею. Уже протягом осіннього семестру на кожному факультеті першокурсників посвячували у студенти. Автором задуму став ректор ЗНУ Сергій Тимченко. За сприяння організатора проекту та його активного розробника - відділу виховної роботи - складався рейтинг факультетів. Хто ж краще провів свою посвяту - це стане відомо вже до Міжнародного дня студента. Проте всі відзначилися яскравими творчими задумами, цікавими проектами. Спільною ознакою стали урочистості, пов’язані з врученням посвідчень почесним відмінникам навчання старших курсів. Хіба може бути кращим заохочення, ніж рівняння на своїх старших колег? На першокурсників чекало не просто яскраве свято власного життя - посвята у студенти, але й нагода познайомитися із керівництвом свого факультету, його кафедрами, старшокурсниками, які могли поділитися власним досвідом. Тож студентське життя почалося не лише, як модно зараз казати, де-факто, але й де-юре!
Колектив кожного факультету підійшов до організації власного “Посвячення у першокурсники” передусім творчо та оригінально. Цікаво, що одним із показників, за яким згодом журі визначало кращих, було й запрошення на свято когось із цікавих та почесних гостей. Наприклад, на математичний факультет завітав колишній випускник ЗНУ, а зараз декан факультету економіки і підприємництва ЗДІА Володимир Лущевський.
Незвичайно посвячували у студенти на факультеті соціальної педагогіки та психології. Оригінальним дійством стало запровадження традиції - вручення першокурсникам величезної заліковки, на якій кожен, тепер уже студент, міг поставити відбитки своїх пальців. На факультеті фізичного виховання вирішили жартівливо у бочку меду щасливого першокурсного навчання додати й ложку дьогтю. Нею стала пачка солі молодшим колегам від
старшокурсників. На факультеті соціології та управління зустрічали гостей із міськради. Подарунки відмінникам навчання вручав інспектор по роботі з громадськими організаціями комітету у справах сім’ї та молоді міської ради, експерт із питань моніторингу та соціального партнерства Юрій Білий.
А ось активну участь в урочистостях на філологічному факультеті взяли магістри Микола Білик, Юлія Данилюк, Анастасія Шарапенко, а також студенти з медичного університету та гурт “Леді`s”. Кульмінацією свята стала “Клятва першокурсників”. Сюрпризом для першокурсників біологічного факультету стала римована гумористична й окрема для кожної спеціальності Посвята у студенти від старшокурсників. А про суть студентського життя молодші колеги змогли дізнатися зі спеціально підготовлених гумористичних сценок. Свято кожного факультету оцінювали представники журі: помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, начальник відділу з виховної роботи Олексій Фурса та голова студради ЗНУ Інна Деревинська. Саме під їх пильним началом і будуть визначатися кращі програми посвячень. Тож чекатимемо до Дня студента!